طرح شومینه های زیبا و خاص

طرح شومینه های زیبا و خاص

شومینه در هر شرایطی باعث صمیمیت و گرمی محیط می شود، فرقی ندارد کاربری اتاق چه باشد یا چه دکوراسیونی داشته باشد. این وسیله همیشه محبوب است و در بعضی فضاها ضروری. اگر با ما هم عقیده هستید، وقتش رسیده طرح شومینه های زیبا و خاص را بررسی کنید. برای اضافه کردن شومینه به دکوراسیون یک اتاق، راه های جالب زیادی وجود دارد. و اگر یک گوشه اتاق را برای این کار انتخاب کنید، کارتان راحت تر هم می شود.


خالی و بی استفاده ماندن گوشه های اتاق، هیچ کمکی به استفاده بهینه از فضا نمی کند. نصب یک شومینه در این فضاها، به نفع کل خانه است. مبل L و باقی صندلی هایی که در اتاق نشیمن زیر می بینید، رو به شومینه و تلویزیون مجاور آن قرار گرفته اند.

طرح شومینه های سنگی زیبا و خاص

بهترین جا برای یک شومینه چوب سوز، فضاهای سنتی و روستایی است. شومینه ای که در کنج اتاق زیر ساخته شده، به نقطه کانونی فضا تبدیل شده اما تنها ویژگی جذاب این طراحی محسوب نمی شود. همه رنگ های این اتاق به نوعی خاکی و قهوه ای هستند که باعث ایجاد یکپارچگی در محیط شده.

مدل شومینه های زیبا و خاص
شومینه های کنج، انواع مختلفی دارند و شومینه دوپهلو یکی از آن هاست. با نصب این مدل از شومینه می توانید از هر نقطه ای در اتاق، نظاره گر زیبایی آن باشید. این اتاق یکی از بهترین نمونه های نصب شومینه دوپهلو می باشد.

طرح شومینه های زیبا و خاص
یکی از خصوصیات جالب شومینه کنج این است که کاملا در یک دیوار مسطح فرو نمی رود و در هر جایی از اتاق که باشید آن را می بینید. همین نکته باعث می شود یک نشیمن دلباز و بزرگ در اطراف شومینه به وجود بیاید. به عنوان مثال این ایوان روستایی را ببینید. تصور کنید هر جایی از اتاق که نشسته باشید، روی کاناپه، روی مبل، یا روی صندلی دسته دار، به راحتی از شومینه و مناظر پانورامیک اتاق لذت می برید.


سادگی و طبیعی بودن رنگ هایی که در دکوراسیون نشیمن بعدی استفاده شده، به مواد و بافت های موجود اجازه می دهد نقش مهمی در طراحی محیط ایفا کنند. یکی از چشمگیرترین عناصر این محیط، شومینه سنگی است. طاقچه بالای شومینه فضای خوبی برای نمایش لوازم دکوری است، باعث می شود نگاه ها بیشتر از قبل به این نقطه معطوف شوند.


هر اتاق خوابی باید دنج و گرم و صمیمی باشد. یکی از ابزاری که به این هدف کمک می کند، شومینه است. اگر جای کافی برای شومینه ندارید، از یک شومینه کنج مثل نمونه زیر استفاده کنید که فضای کمی از یک گوشه خالی و بی استفاده را اشغال می کند. به علاوه می توانید از این فرصت استفاده کنید و بالای شومینه یک تلویزیون نصب کنید.


با اینکه شومینه معمولا به یک نقطه کانونی در محیط اطرافش تبدیل می شود، اما راهکارهایی هست که این وسیله را در محیط ذوب و کمی از نظرها پنهان کند. مثلا اگر رنگ شومینه و دیوار پشتش یکی باشد، شومینه کمتر به چشم می آید. شومینه ای که در زیر می بینید در کنج قرار گرفته و با پالت رنگ روشن و ملایم این اتاق کاملا هماهنگی دارد.


شومینه بعدی، با سنگ های اتاق هماهنگی کامل دارد و این فضای خالی و بی مصرف را پر کرده. انگار دور تا دور چشم انداز اتاق را قاب گرفته اند تا دنج بودن اتاق چندبرابر شود. دیوار جلویی شومینه منحنی است، و همین نکته از زمختی ظاهرش کم می کند.

طرح شومینه با سنگ
در بعضی موارد، شومینه کنج فضا را کامل می کند. نمونه بارز چنین شومینه ای را در عکس بعدی می بینید. تختخواب رو به درب های شیشه ای قرار گرفته و کاملا به محیط اطرافش تسلط دارد. یک طرفش شومینه، و طرف دیگرش صندلی دسته دار قرار دارد.


لزومی ندارد شومینه حتما بزرگ باشد یا ارتفاع آن تا سقف باشد. یک شومینه کوچک که خودش را در یک کنج جا کرده هم پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. این استراتژی در طراحی اتاق خواب روستایی زیر به کار رفته. سنگ و چوب، موادی هستند که هر فضایی را دنج و صمیمی می کنند. تا اینجا گفتیم که شومینه های کنج، خیلی کاربردی هستند و فضای زیادی اشغال نمی کنند. اما وقتی به موردی مثل شومینه زیر برمی خوریم باید همه گفته های قبلی را نقض کنیم. نه تنها بدنه بزرگی دارد، بلکه سکوی زیری و تخته چوب های فوقانی هم قاب بزرگ تری به آن داده اند. این چوب ها با پنجره های بزرگ و درب های شیشه ای در تضاد است اما با کفپوش، تیغه های سقف و بعضی از وسایل اتاق هماهنگی دارد.


از طرف دیگر، شومینه هایی مثل مورد بعدی نقطه مقابل طراحی قبلی است. این شومینه به راحتی در کنج خود جا گرفته و کمدهای بزرگی از دو طرف آن را محاصره کرده اند. از این فضای خالی و بی مصرف، نهایت استفاده را کرده اند. سکویی که زیر کمدهای چوبی قرار دارد، یک تصویر یکپارچه در سرتاسر اتاق ایجاد می کند. برای نشستن یا نمایش لوازم دکوری هم جای مناسبی است.

طرح شومینه های زیبا و خاص
یکی از جذابترین طرح شومینه های زیبا و خاص ، گچکاری آن است. چون ظاهرش با بقیه عناصر اتاق یکدست می شود. طراحی شومینه ای که در زیر می بینید شبیه کمد مجاورش است.


درست است که در فضاهای سنتی و روستایی، شومینه جلوه بیشتری دارد اما این به این معنی نیست که در طراحی مدرن و معاصر جایی ندارد. شومینه ای که در گوشه اتاق نشیمن زیبای زیر نصب شده ساده و کوچک است، درست مثل باقی عناصر این فضا.


شومینه وسیله خوبی برای پر کردن یک گوشه خالی است. حتی اگر دکوری باشد، باز هم در طراحی اتاق خواب یا نشیمن کاربرد دارد. در طراحی خانه بعدی، از این نوع شومینه به خوبی استفاده شده. قاب موزائیکی آبی و طاقچه سفید این شومینه، باقی خصوصیات بارز اتاق را گرد هم می آورد.

طرح شومینه های زیبا و خاص
شومینه های مدرن به اندازه شومینه های سنتی تنومند و قطور نیستند، طراحی آن ها ساده و باریک است. مدلی که در عکس بعدی می بینید، دو دیوار مجاور را به هم متصل کرده، و یک ظاهر صاف و پیوسته به اتاق داده.

طراحی شومینه های مدرن
همه گوشه ها شبیه هم نیستند، درنتیجه همه شومینه های گوشه ای هم شبیه هم نیستند. نصب شومینه در یک گوشه بیرونی می تواند مشکل ایجاد کند. اما طراح این اتاق خواب زیبا، در این کار مهارت زیادی داشته چون این شومینه برآمده کاملا مطابق با فضای اتاق طراحی شده.


اتاق بعدی متعلق به هتل کامبریان در سوئیس است. یکی از ویژگی های بارز طراحی این هتل، ترکیب موفقیت آمیز عناصر لوکس و روستایی است. در این اتاق کاناپه های مدرن و چندتکه، چراغ های زمینی خیلی بزرگ، میز عسلی ساده و البته یک شومینه چوب سوز در گوشه برآمده آن می بینید.

طرح شومینه های زیبا و خاص
عکس بعدی، لابی یک خانه سوئیسی است. طراحی ساده، آرام و سردی دارد. جنس رومبلی این کاناپه دراز، یک نوع لطافت به دکوراسیون خانه میدهد. طاقچه های تورفته دیواری، جای مناسبی برای نمایش لوازم دکوری هستند و شومینه کنج هم محیط را دنج و صمیمی می کند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *