رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه

رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه

رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه چیست؟ برای جواب این سوال باید گفت بستگی به اتمسفری دارد که می خواهید ایجاد کنید. چه یک اتاق شاد و بانشاط بخواهید، چه یک بهشت آرام و ساکت، و چه یک فضای سنگین و دنج برای استراحت، می توانید از نمونه های زیبایی که در زیر می بینید الهام بگیرید.

از طوسی استفاده کنید. طوسی رنگ بسیار محبوبی است، و دلیل محبوبیت آن را هم در دکوراسیون اتاق زیر می بینیم. همزمان زیبا و آرامش بخش است. به علاوه با اکثر رنگ ها هماهنگی دارد پس برای اتاق نشیمن گزینه خوبی است. طوسی روشنی که در اتاق زیر استفاده شده، به کوسن های صورتی و زرد فرصت خودنمایی بیشتری می دهد. این کوسن ها هم به رنگ گچیِ پشت دری چوبی و قاب پنجره ها جلوه بیشتری می دهند.

رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه

در انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه شهامت داشته باشید. اگر رنگ های تند و پرانرژی را دوست دارید، راه هایی برای استفاده صحیح از آن ها وجود دارد. مثلا در عکس زیر می بینید که صورتی مرجانی، به خاطر قرار گرفتن بین صورتی ملایم و سفید، بیشتر به چشم می آید. بقیه لوازم این اتاق سیاه و سفید است، و فقط چند رنگ تند مکمل در کوسن ها و تابلوها دیده می شود.

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه

یکی از دیوارها را رنگ کنید. یکی دیگر از نقاطی که به شما اجازه استفاده از رنگ های تند را میدهد، دیوار پشت شومینه است. این یک شیوه ثابت شده است. رنگ زرد زیبایی که در اتاق بعدی به کار رفته، فاکتور اصلی دکوراسیون آن به شمار می رود. با وجود اینکه یک رنگ تند است، اما سفید بودن دیوارهای مجاورش غلظت آن را خنثی می کنند.

رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق نشیمن

برای انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه می توانبد از رنگ های خنثی استفاده کنید. ترکیب کابینت های تخته سه لا و دیوارهای سفید در این اتاق، یک فضای گرم و صمیمی ایجاد کرده. دو طرف اتاق شیشه به کار رفته که باعث دلبازی محیط می شود اما رنگ های کاراملی و گرمی که در دکوراسیون استفاده شده، صمیمیت و دنج بودن فضا را حفظ می کنند. رنگ های مشکی و طوسی در دکوراسیون مدرن کاربرد فراوانی دارند، و همانطور که در تصویر زیر می بینید رنگ پریدگی محیط را جبران می کنند، که نتیجه استفاده از رنگ های قهوه ای روشن است.

رنگ اتاق نشیمن خانه

به آبی تیره هم فکر کنید. آبی تیره یک انتخاب عالی برای اتاق نشیمن است. صمیمیت فضا را بیشتر کرده و یک پس زمینه بی نظیر برای جلوه دادن به مبلمان و آثار هنری ایجاد می کند. اتاق بعدی ما، یک اتاق بزرگ و دلباز است اما به کمک این رنگ، همچنان گرم و نرم به نظر می آید. تضاد زیبایی بین رنگ مبلمان و دیوار پشتش دیده می شود. اگر می خواهید این حس و حال دوست داشتنی را در خانه خود بیشتر کنید، سقف اتاق را هم به همین رنگ درآورید.

رنگ اتاق نشیمن

یا شاید مشکی. شاید اتاق نشیمن با دیوارهای مشکی کمی عجیب به نظر بیاید، اما نمونه زیبایی از آن را در عکس بعدی خواهید دید. دیوار انتهایی رنگ ذغالی مات دارد، قفسه پشت کاناپه حتی از آن هم تیره تر است. اما نکته ای که باعث شده این رنگ ها زیبا به نظر برسند، ترکیب آن ها با چوب و آجر طبیعی و پارچه های طرح دار قرمز است. این اجزا، به رنگ مات دیوار، تار و پود می دهند.

دیزاین اتاق نشیمن خانه

با سبز به آرامش برسید. رنگ سبز ملایم، آرامش وصف ناپذیری به فضا می بخشد. نمونه بارز آن را در عکس بعدی می بینید، به نظر می رسد دیوارها در منظره حیاط پشتی گم شده اند. رنگ صورتی کوسن ها و صندلی دسته دار، و رومبلی مخمل خواب دار هم در آرامش این اتاق بی تاثیر نیستند.

رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه

صورتی. رنگ بدقلقی است اما اگر نوع درست آن را انتخاب کنید می توانید یک اتاق نشیمن شیک و جاافتاده داشته باشید. لزوما یک رنگ دخترانه و لوس نیست. رمز کار این است که یک صورتی خیلی روشن و کمرنگ انتخاب کنید، یک رنگ تقریبا خنثی. در عکس زیر می بینید که یک دیوار صورتی روشن، پس زمینه ای زیبا برای رنگ های طوسی و مرجانی ایجاد کرده. حاصل این ترکیب بندی، یک فضای سرد و معاصر است.

طراحی اتاق نشیمن منزل

سردی رنگ آبی را جبران کنید. آبی روشن یک گزینه عالی برای اتاق نشیمن است. اما اگر نگران بی روح شدن و سردی محیط هستید، بهتر است یک نگاهی به عکس بعدی بیاندازید. آبی تیره قالی و کوسن ها، مکمل رنگ دیوارها است. البته بافت های طبیعی اجسام هم گرمای محیط را بیشتر می کنند. گل های صورتی داخل گلدان هم انتخاب خوبی بوده چون این رنگ در کنار آبی ترکیب زیبایی خلق می کند.

رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه

برای انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه می توانید همان سفید همیشگی را انتخاب کنید. فراموش نکنید که مجبور نیستید حتما یک رنگ خاص انتخاب کنید. اگر دیوارها سفید باشند، دست شما در طراحی دکوراسیون مبلمان و منسوجات و لوازم تزئینی باز خواهد بود. همانطور که در تصویر بعدی شاهد تضاد جالبی بین رنگ مشکی و قهوه ای مبلمان و لوازم دکوری، و رنگ سفید دیوارها و سقف هستیم. طراحی این فضا نه تنها سرد و خشن نیست، بلکه بسیار گرم و زیباست.

رنگ مناسب برای اتاق نشیمن سفید

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *