تزیین خانه با وسایل ارزان

تزیین خانه با وسایل ارزان قیمت

به کمک چند استراتژی می توانید تزیین خانه با وسایل ارزان بدون ته کشیدن پس اندازتان، هر آپارتمانی را به زیبایی بیارآیید. برای شروع، این دوازده راهکار کم هزینه را بررسی کنید.
۱-یک تِم مشخص کنید. انتخاب یک پالت رنگ و سبک کلی برای آپارتمان، کمک می کند دکوراسیون خانه تان از پیش تعیین شده به نظر بیاید، نه سرهم بندی شده. یکی از مبلمان یا تصویری از یک اثر هنری محبوبتان را انتخاب کنید و بر همان اساس پیش بروید. مثلا ستون اصلی تم این ورودی آفتابگیر، نیمکت زردرنگی است که در تصویر زیر می بینید. این تم از رنگ های روشن و کوسن های طرح دار و چند لایه از عکس نقاشی تشکیل شده. بازتاب این این رنگ ها و موتیف برگی یکی از تصاویر، در باقی نقاط خانه هم دیده می شود و همین نکته باعث انسجام طراحی خانه می شود.

تزیین خانه با وسایل ارزان

۲- تا جایی که می توانید گل و گیاه اضافه کنید. هرچه بیشتر، بهتر. گیاهان آپارتمانی به هر اتاقی روح می دهند، طرح و رنگ و بوی محیط را تامین کرده و فضاهای خالی و بدقلق خانه را پر می کنند. اگر یک گوشه مزاحم در اتاق نشیمن دارید، کافیست یک گلدان خون سیاوشان یا انجیر زینتی در آن بگذارید تا از سرسبزی آن لذت ببرید. اگر گیاهان مقرون به صرفه ای می خواهید که دیرتر از بین بروند، باید از “زبان مادر شوهر” یا گل شیپوری پیچی آمریکایی استفاده کنید. می توانید قلمه یا بذر آن ها را هم از اطرافیان بگیرید. چنین گلدان هایی را در حراج های خانگی یا مغازه های دست دوم فروشی با بهترین قیمت پیدا می کنید.

دکوراسیون خانه با کمترین هزینه

۳- وسایلتان را در جعبه، سبد و شیشه های کوچک نگهداری کنید. وسایلی که روی میز کار یا کف اتاق نشیمن پرت و پلا هستند مثل کاغذ، مجله، روزنامه، سیم، مداد و خودکار را توی یک جعبه چوبی یا سبد بریزید. با این کار هم خانه را خلوت می کنید، هم شکل و شمایل جدیدی به محیط می دهید. همین کار را می توانید در آشپزخانه با لوازم خشک و یک ظرف شیشه ای هم انجام دهید.

۴- همه کارت پستال های خود را روی یک دیوار به نمایش بگذارید. اگر کارت پستال و عکس هایی دارید که مدت هاست در یک جعبه کفش خاک می خورند، آن ها را روی یکی از دیوارها به نمایش بگذارید تا یاد سفرهایی که رفتید یا دوست دارید بروید زنده شود. برای انسجام دادن به این دکور می توانید از قاب عکس های یک شکل یا یک تم خاص مثل پارک ملی، ساحل و یا یک رنگ مشترک استفاده کنید.

۵- مبلمان و وسایل تولید انبوه را با سلیقه خود تزئین کنید. با یک رنگ جدید یا دسته و دستگیره جدید می توانید تزیین خانه با وسایل ارزان قیمت داشته باشید. مثلا صاحب این آپارتمان واقع در سانفرانسیسکو، کشوهای بغل تختش را با تناژهای مختلفی از صورتی، سفید و ذغالی رنگ زده و دستگیره های آن را با مدل های قدیمی عوض کرده تا با مدل قدیمی تختش هماهنگ باشد. درنتیجه وقتی به این اتاق نگاه می کنید انگار که وارد یک مغازه تک فروشی شده اید، ظاهر هیچ وسیله ای تکراری و از پیش تعیین شده نیست.

در تصویر زیر همان کشوی بغل تخت مارک Ikea را می بینید، اما با ظاهری کاملا متفاوت. طراح بدنه کشو را سفید کرده، سطح جلوی هر کشو را زرد آفتابی کرده، سپس جلوی هر کشو یک شابلون سفید با طرح هندسی چسبانده. دستگیره های برنجی جدید و پایه های مخلوط چوب و برنج، ارزش این وسیله ارزان قیمت را بالا می برند.

تزیین خانه با وسایل ارزان قیمت

۶- برای تزیین خانه با وسایل ارزان از وسایل دور انداخته شده دوباره استفاده کنید. اگر از طرف دوستان و اطرافیان یا مستاجر قبلی تعدادی مبلمان و وسایل به شما رسیده، احتمالا تعداد یک سری از آن ها بیش از حد نیازتان است، و از وسیله مورد نیازتان به قدر کافی ندارید. در نحوه استفاده از هر وسیله خلاقیت به خرج دهید. شاید بتوانید از یک صندلی پایه بلند، به عنوان میز کنار تخت یا پایه چراغ هم استفاده کنید. یا اینکه دور میز غذاخوری از صندلی های غیریکسان استفاده کنید و یک نیمکت را به عنوان کتابخانه، کنار دیوار بگذارید.

۷-برای تزیین خانه با وسایل ارزان از عکس محبوبتان را در ابعاد بزرگ چاپ کنید. داشتن یک عکس قاب شده روی میز کنار تخت ایده بدی نیست، اما چیزی که واقعا باعث تحول اتاق می شود، یک عکس بزرگ دیواری است. موضوعاتی که عکس بزرگ آن ها واقعا زیبا می شود مناظر، برج های سر به فلک کشیده، سایبان درخت، دشت و چشم انداز ساحل است. این تصاویر، بیننده را در خود غوطه ور کرده و حس خوبی به آن ها می دهد.


۸- از امکاناتی که دارید نهایت استفاده را ببرید. احتمالا آپارتمانی که اجاره کردید، یک سری ویژگی های محبوب شما را دارد، مثل دیوارهای آجرنما. و حتما ویژگی هایی هم دارد که خیلی از آن ها خوشتان نمی آید، مثل قفسه های چهل سال پیش در آشپزخانه. از عناصر مورد علاقه تان لذت ببرید. و در مورد خصوصیاتی که نمی پسندید هم باید نسبت به بودجه و مقررات اجاره نامه تان تصمیم گیری کنید.
به طور مثال وقتی مستاجران آپارتمان رنگارنگ زیر به آن نقل مکان کردند، با حمامی روبرو شدند که دیوارهای آن کاشی قهوه ای و کف آن کاشی آبی بود. اما نتوانستند با دیوارهای قهوه ای آن کنار بیایند، پس با اجازه صاحبخانه چند دست رنگ سفید روی کاشی ها زدند و فضای حمام را روشن تر کردند. اما به کاشی های کف دست نزدند، درواقع از رنگ آبی آن برای ایجاد ترکیب بندی حمام استفاده کردند. دسته های کشوی زیر سینک، حاشیه چراغ ها، قفسه های چوبی، حوله و جاصابونی همگی با رنگ کف حمام سِت شده اند.

عکس قبل از :

۹- وقتی پای تخت و رختخواب وسط می آید، ولخرجی کنید. در آپارتمان های کوچک، تخت وسیله ای اضافی محسوب می شود که کل فضای زمین را می گیرد. ما توصیه می کنیم که از سانت به سانت فضا استفاده کنید. در تصویر بالا، آپارتمان کوچکی را می بینید که شاید تخت آن کاربردی باشد، اما فضای زیادی گرفته و خیلی دنج و راحت به نظر نمیرسد. دانشجوی ساکن در این خانه، به کمک مادرش که طراح داخلی است موفق شد آپارتمان تنگ و تاریکش را به خانه ای زیبا و دلباز تبدیل کند.
این مادر و دختر با اجازه صاحبخانه، دو رنگ طوسی متفاوت به دیوارها زدند، پرده ها و نورپردازی را عوض کردند، و یک تخت بزرگ یکنفره را جایگزین تخت دوقلوی قبلی کردند. یک ملحفه نرم و لطیف، پتوهای گرم و نرم و تعداد زیادی کوسن این تخت را به نقطه عطف اتاق تبدیل کرده است. این تخت بهترین جای استراحت برای یک دانشجوی سختکوش است، جایی که می تواند بین کلاس هایش در آن چرت بزند یا در پایان روز محل مطالعه و تماشای تلویزیونش باشد.

۱۰- تزیین خانه با وسایل ارزان از درب قفسه ها را حذف کنید. حذب درب قفسه ها، یکی از سریع ترین راه های تغییر طراحی آشپزخانه است. اگر مستاجر هستید باید این درب ها را نگه دارید تا بعدا آن ها را سر جایشان برگردانید. اگر می خواهید در خانه اجاره ای خود بیشتر احساس مالکیت کنید، می توانید دیوار انتهایی قفسه ها را با کاغذدیواری موقتی بپوشانید یا چند ردیف چسب واشی روی حاشیه قفسه ها بچسبانید.

تزیین خانه با وسایل ارزان

۱۱- برای تزیین خانه با وسایل ارزان از قفسه، به عنوان جداکننده اتاق ها استفاده کنید. اگر در یک آپارتمان یکسره زندگی می کنید و می خواهید با یک راهکار مفید و بدون هدر دادن فضا اتاق های مختلف را از هم جدا کنید، توصیه می کنیم یک کتابخانه را به صورت عمود به دیوار تکیه دهید. طبقات بالا را با کتاب و گلدان های کوچک و دیگر اجسام دکوری پر کنید، و طبقات پایین را با اجسام سنگین تر مثل سبدهای مخصوص نگهداری وسایل.

دکور خانه با وسایل ارزان

۱۲- برای تزیین خانه با وسایل ارزان از پرده های نازک و سبک استفاده کنید. مشکل آپارتمانی که در مجاورت ساختمان دیگری قرار دارد یا چشم انداز جالبی ندارد، با پرده های نیمه پشت¬نما حل می شود. این پارچه ها در صورت بسته بودن پرده هم نور را از خود عبور می دهند، ظاهر نرم و لطیفشان حاشیه های زمخت را پوشانده و صمیمیت فضا را بیشتر می کنند. جنس چنین پرده ای باید کتان سبک و توری باشد، و رنگ آن سفید و استخوانی. این ترکیب، نور بیشتری را بازتاب داده و فضا را روشن تر می کند.

تزیین خانه با وسایل ارزان

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *