چیدمان شاد

تغییر دکوراسیون منزل

“نکاتی درباره تغییر دکوراسیون منزل برای تبدیل شدن محیطی شاد”

فضایی که صبح زود با آن روبرو می شود و در پایان روز دوباره به آغوش آن برمی گردید، خانه شما. پس با تغییر دکوراسیون منزل خود کاری کنید که این فضا برای شما شادی آور و نشاط بخش باشد.

چیدمان منزل

نور آفتاب را به خانه راه دهید. هیچ چیز مثل نور خورشیدی که از پنجره داخل خانه می تابد، به محیط انرژی نمی دهد. برای حداکثر استفاده از اشعه های خورشید، شیشه ها را تمیز و عاری از جای دست نگه دارید. برای پاک کردن شیشه ها از بیرون بهتر است از افراد متخصص در این کار استفاده کنید، اما تمیز کردن شیشه ها کار خودتان است. با فرچه خاک قاب پنجره و گوشه و کنار آن را بگیرید، با آب و صابون و اسفنج شیشه را کفی کنید. برای پاک کردن آب از روی شیشه، دست خود را به شکل S روی آن بکشید و پایین بیاید. حداقل سالی ۲ بار باید شیشه و پنجره ها را پاک کنید. اگر فکر می کنید شیشه های خانه شما کثیف نیستند، یک بار این کار را انجام بدهید و تفاوت آن را می بینید.

دیزاین منزل

راهروی ورودی خانه خود را به نحوی گرم و خوشامدگویانه تزئین و دکور کنید تا هر بار که به خانه می آید حس خوبی داشته باشید. برای وسایل و لباس های بیرونی خود فضای مناسبی تدارک ببینید تا ورودی خانه شما همیشه منظم باشد. این فضای نگهداری شامل جالباسی برای آویزان کردن کت و پالتو، قفسه کفش، و یک سبد برای دستکش، شال و چتر می شود. این محیط را با رنگ کردن در و دیوارها شاداب کنید. در این تصویر که می بینید از رنگ سفید استفاده شده تا محیط روشن و دلباز به نظر بیاید. اگرچه هر رنگ تند و پر رنگی هم می تواند این کار را بکند، نکته مهم انتخاب رنگی است که دوست دارید و از آن لذت می برید. کمی وسایل اضافی مثل گل، آینه یا گیاه خوشبو به هدف شما کمک می کنند.
رمز گذراندن یک روز خوب، یک شروع شاد و پرانرژی است، و یکی از مثبت ترین روش های رسیدن به آن، مرتب کردن رختخواب است. مرتب کردن دکوراسیون اتاق خواب تان بلافاصله پس از بیدار شدن، شور و انرژی مضاعفی به روز شما می دهد. همین حرکت ساده به شما حس انضباط و آمادگی فعالیت می دهد. پس از پایان روز که خواب آلود و خسته به تخت خود می روید، می بینید که یک فضای آرامش بخش برای استراحت شما آماده است.
خواب شبانه کامل و آرام به یک اتاق تاریک بستگی دارد. بدن ما در تاریکی مقدار بیشتری هورمون ملاتونین ترشح می کند که باعث می شود حس خستگی داشته باشیم. نور و روشنایی به مغز اعلام می کند که وقت بیدار شدن است. اگر می خواهید نور چراغ های کوچه و خیابان یا روشنایی اول صبح شما را بیدار نکند، از پرده یا کرکره تیره و مخصوص شب استفاده کنید. در کنار تخت خود از لامپ با وات پایین استفاده کنید تا قبل از به خواب رفتن، شما را کم انرژی و خواب آلود کند.

چیدمان شاد

گلدانی پر شده از گل های زیبا و تازه فضای اتاق و حال و هوای شما را هم تازه می کند. یک گلدان پر از گل روی میز آشپزخانه بگذارید تا هال و هوای تازه به دکوراسیون آشپزخانه ببخشید و هر دفعه که وارد اتاق می شوید با طبیعت ارتباط برقرار کنید. این دسته گل می تواند تعداد زیادی شاخه گل متنوع و درشت باشد، یا چند ساقه نازک از گیاه فصلی. در اوایل زمستان از لاله یا سنبل استفاده کنید، و باقی سال هم با گیاهان مناسب فصل پیش بروید. اگر یک فضای مناسب برای کاشت گل و گیاه دارید، از این فرصت استفاده کنید تا خانه تان را از گل هایی که خودتان کاشتید پر کنید. گیاهی مثل درخت نخود شیرین و معطر گزینه خیلی خوبی است چون چیدن هر روزه ساقه های آن باعث می شود شکوفه های بیشتری بدهد.

تغییر دکوراسیون منزل

دور تا دور خانه را از وسایلی پر کنید که شما را به یاد دوستان، افراد فامیل و خانواده و سفرها و گردش هایی که رفته اید بیاندازد. سوغاتی های مختلفی در معرض دید بگذارید که شما را به یاد آن سفر خاص بیاندازند و همچنین فراموش نکنید که برنامه های گردشی جدیدی بچینید. این روزها همه ما صدها عکس در دوربین های دیجیتال و پیشرفته مان داریم اما خیلی کم اتفاق می افتد که آن ها را چاپ کنیم. یک روز را به این کار اختصاص بدهید، کلکسیونی از عکس های مختلف خود انتخاب و آن ها را چاپ کنید، به روشی خلاقانه آن ها را در گوشه ای از خانه نمایش بدهید. دیوار سفید رنگی که در این آشپزخانه می بینید، یک کلاژ کامل از عکس ها را نمایش می دهد که واقعا حال و هوای آشپزخانه را زنده می کند.

اگر به دنبال راهی برای فرار از استرس روز طولانی و سخت خود هستید، نشستن روی یک کاناپه و نوازش حیوان خانگی روشی موثر و مناسب است. مطالعات نشان داده که بغل کردن حیوانات و نزدیک بودن به آن ها باعث ترشح هورمون اکسی توسین می شود، که انسان را آرام می کند. البته این تنها مزیت داشتن حیوان خانگی نیست. با داشتن حیوان فرصتی به دست می آورید که با یک موجود دیگر ارتباط برقرار کنید که شادابی و نوازش های بسیاری در پی دارد.
تعمیرات کوچک و ریزی که در خانه باید انجام شود مثل شیر آبی که چکه می کند یا دستگیره شکسته در اتاق را به تعویق نیاندازید. هر بار که با این ایرادات روبرو شوید روی اعصاب شما تاثیر می گذارد. پس به جای پشت گوش انداختن آن ها، بلافاصله دست به کار شوید. با کمی تلاش و زحمت، خانه ای گرم و صمیمی بدون هیچ کار و تعمیر دست و پا گیر خواهید داشت و حس موفقیت و پیروزی به شما دست می دهد.

دکوراسیون داخلی
در یک خانه شلوغ و پر سر و صدا، باید یک نقطه خلوت و شخصی داشته باشید که دقایقی در آن با افکار خود تنها باشید و به آرامش برسید. این تنهایی انرژی شما را از نو تامین می کند و آمادگی رویارویی با زندگی و دنیا را به شما می دهد. اگر یک اتاق خالی و کامل برای این کار ندارید، از یک گوشه دنج و خلوت استفاده کنید. در این تصویر می بینید که کاناپه جلوی شومینه قرار گرفته و با کمک آباژور زاویه دار میز کناری محیطی عالی برای مطالعه فراهم کرده. اگر یک سرگرمی خاص مثل قلاب بافی یا نقاشی دارید، فضای مخصوصی به آن اختصاص بدهید. یک فضا برای نگهداری وسایلتان تدارک ببینید که هر زمان که خواستید به راحتی آن ها را بیرون بیاورید.
بسیاری از ما، با برقراری ارتباط با دیگران راضی و خوشحال می شویم. ایجاد یک رابطه صمیمی و دوستانه با همسایه تان، باعث می شود هر زمان که خانه هستید به این ارتباطات ادامه بدهید. وقتی آن ها را می بینید سر صحبت را باز کنید، پیشنهاد کنید وقتی که به سفر می روند گلدان هایشان را آب بدهید، آن ها را به یک فنجان چای دعوت کنید.

تغییر دکوراسیون منزل

با در دسترس قرار دادن غذا و خوراکی های سالم، سبک زندگی مثبت را ترویج بدهید. رایج ترین روش برای این کار گذاشتن یک ظرف میوه روی میز اصلی خانه است، اما راه های دیگری هم وجود دارد. یک برنامه غذایی با گزینه های مغذی و سالم تهیه کنید و در آشپزخانه نگه دارید تا از تصمیم گیری درباره شام در لحظات آخر اجتناب کنید. از فرزندان خود بخواهید درباره برنامه غذایی نظر بدهند. از خلاقیت خود استفاده کنید تا میان وعده های سالم و مغذی را به راحتی در دسترس بقیه بگذارید. خشکبار و پروتئین بارها را در شیشه های وسوسه کننده نگه دارید. اگر دستگاه آبمیوه گیری یا ماست درست کن دارید اجازه ندهید در قفسه خاک بخورد، آن را روی پیشخوان آشپزخانه بگذارید تا باعث شود بیشتر از آن استفاده کنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *