چند جمله جالب درباره ی دکوراسیون داخلی

چند جمله جالب درباره ی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی برمی‌گردد به تزیینات و تجهیزات فضای داخلی در خانه‌ها، محل کار، مدارس و فضاهای عمومی. دکوراسیون داخلی مربوط به تمام جنبه‌های نور و نورپردازی، رنگ، بافت، نگارگری، خرید مبلمان و چیدمان، انتخاب کف‌پوش و نصب آن، انتخاب پارچه، چگونگی پنجره‌ها و اکسسوری‌ها می شود . در دکوراسیون داخلی یک دکوراتور داخلی موظف است به به‌کارگیری و جدید کردن رنگ‌آمیزی و تمام المان‌هایی که فضای اتاق را دربرمی‌گیرد.
طراحی داخلی در مقابل دکوراسیون داخلی
گاهی شما تصمیم می‌گیرید یک تغییر کوچک به محیط خانه‌تان بدهید و در همان هنگام درمی‌یابید که به کمک کوچکی نیازمندید. شما شروع به یافتن سرویس‌های ممکن و موجود و پیدا کردن لیست برخی از آنها به عنوان طراح داخلی می‌کنید در حالی که دیگران دکوراتورهای داخلی هستند.
ناگهان شما با یک سوال ساده روبه‌رو می‌شوید، یعنی چه تفاوتی میان طراح داخلی و دکوراتور داخلی وجود دارد و مهم‌تر آنکه من به کدام یک نیاز دارم؟
بیشتر اوقات این تصور اشتباه می‌شود که طراح داخلی و دکوراتیو داخلی یکی هستند اما این دو لفظ کاملا قابل مبادله نیستند. شباهت بسیاری بین این دو کار وجود دارد. در حقیقت عقاید متفاوتی در خصوص تمایز این دو وجود دارد. با این حال بیشتر از یک مقدار تفاوت میان طراح داخلی و دکوراتیو داخلی وجود دارد که ظریف و مهم است. در اینجا یک مقایسه اجمالی میان این دو ارائه می‌دهیم که می‌توانید تمایز بین این دو را تشخیص دهید و دریابید که کدام یک از این دو برای خواسته شما مناسب‌ترند.


طراحی داخلی چیست؟
کسب دانش: طراحی داخلی حرفه‌ای است که نیاز به یک تحصیل مشخص و آموزش رسمی دارد. طراحی داخلی معمولا شامل مطالعه رنگ و پارچه، آموزش طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)، طراحی،‌ نقشه پردازی مکان و فضا، طراحی مبلمان، معماری و … می‌باشد. وقتی طراحان فارغ‌التحصیل می‌شوند، اغلب قبل از اینکه شرکت خودشان را تاسیس کنند،‌چند وقتی را به عنوان کارآموز در یک شرکت طراحی کار می‌کنند.
اطلاعات کاربردی: در برخی ایالت‌ها و استان‌ها، حرفه‌ای‌ها قبل از اینکه طراح نامیده شوند نیازمند به گذراندن امتحان و ثبت‌نام به وسیله شورای دولتی هستند. با این حال، خیلی از استان‌ها نیز چنین نیست؛ بنابراین ایده خوبی است که شرایط خود را در محل زندگی‌تان قبل از شروع این حرفه بررسی کنید.
طراحان داخلی چه می‌کنند؟
طراحان با طرح‌ریزی فضایی در ارتباط اند   و می‌توانند به طراحی و بازسازی فضای داخلی کمک کنند. درست از طراحی نقشه‌های اولیه کف اتاق تا قرار دادن آخرین تاکیدهای زینتی، طراحان داخلی علاوه بر بالا بردن نگاه اشخاص ، قدرت عملکرد در اتاق‌ها را نیز افزایش می‌دهند.
طراحان با چه کسانی کار می‌کنند؟
طراحان داخلی اغلب ارتباط تنگاتنگی با معماران و پیمانکاران برای دست یافتن به رضایت و خواسته مشتریان دارند و این بسته به این است که مشتریان خواهان طراحی خانه مسکونی، اداری، هتل یا هر فضای داخلی دیگری باشند.
دکوراسیون داخلی چیست؟
کسب دانش: دکوراسیونر‌های داخلی نیاز به تحصیل آموزش مدرسه‌ای یا رسمی ندارند، زیرا توجه و تاکید اولیه دکوراسیونرهاها بر زیبایی‌شناسی مسکونی است.
معمولا دکوراسیونر‌ها در برنامه‌های بازسازی و ساختاری مشارکت ندارند. نگاه آنها به ظاهر و سطح دکوراسیون است.
اطلاعات کاربردی:
حتی اگر هیچ مدرسه‌ای هم  برای افراد دکوراتور  وجود نداشته باشد،‌ برنامهَ‌ها و درس‌های زیادی برای رسیدن به این جایگاه وجود دارد. این دروس بیشتر بر رنگ‌ها و پارچه ها، پوسته اتاق، برنامه فضایی، مدل‌های مبلمان و… متمرکز است.
دکوراتیوها چه می‌کنند:
آنها می‌توانند به تصمیم‌گیری مشتریان در انتخاب روش و سبکشان، انتخاب طرح‌های رنگ، خرید مبلمان و اکسسوری‌ها کمک کنند.
دکوراتیوها چه کار می‌کنند؟
دکوراتیوها عموما با معماران و پیمانکاران در ارتباط نیستند  و تا زمانی که کار ساختمانی تمام نشده است وارد کار نمی‌شوند، اما با مبلمان‌سازان، سازندگان پرده و روکش و دیگر حرفه‌ای‌های صنایع کار می‌کنند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *