مبلمان منزل

مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی
مبلمان ، اساس آن چیزی است که خانه ی قابل زندگی و دوست داشتنی را ایجاد می کند. اتاقی را از تمام مبلمان آن را خالی کنید ، آنچه باقی می ماند ،  پوسته ای خالی و محیطی عاری از راحتی و حظ بصر است. البته راحتی برای اشخاص معنای مختلفی دارد و تعریف آن بستگی به شما دارد ولی برای تعریف آن ، بستگی به شما دارد ولی برای تعریف آن ، با دقت عمل کنید و شتاب نورزید . برای در نظر گرفتن نیازهای حال و آینده ، فضای لازم ، و شیوه ی زیست خود ، وقت بگذارید. نه فقط تنها با چشم بلکه با این هدف که مبلمان اتخابی شما واقعاً از لحاظ سبک ، اندازه و عملکرد با اتاق شما مناسب دارد آن را مورد ملاحظه قرار دهید.

مبلمان مدرن1

ابداع و پیدایش سبک معاصر(امروزی)،  مانند سبک های قدیمی تر ، به وسیله  چند شخص با استعداد آشکار شد ، با این تفاوت که  مبتکران و سازندگان مبل‌های قرن بیستم، به جای آنکه مبل‌سازان و نجاران باشند، معماران و طراحان بودند. این حجم نوین از  صنعتگران، در “باوهاس”  رشد  یافتند. باوهاس، هنرستانی آلمانی است که در سال ۱۹۱۹ تاسیس شد. هنرآموزان  این هنرستان با شعار «فرم به دنبال عملکرد می‌آید» یاد گرفتند که مفاهیم طرح خوب ، در نیازهای تولید انبوه تجاری و نیاز به خانه‌های عصر فراصنعتی نمایان می شود.  مبلمانی که در نتیجه این ایده و تفکر شکل گرفت و ابداع شد، مبلمانی ساده و هندسی برای دکوراسیون داخلی بود که نشان داد از تولید شدن با ماشین ترسی ندارد.
مارسل بروئر ، “لودویک میس ون در رو “و “چارلز ادوارد ژانوره” که خود را «لوکوربوزیه» می‌نامید،  از جمله رهبران این سبک برای دکوراسیون بودند. بروئر در ۱۹۲۵ با صندلی «واسیلی» خود که یک صندلی از لوله‌های فولادی سبک با تسمه‌های کرباسی یا چرمی نرم بود که بدن در آغوش آن فرو می رفت، آغاز کننده عصر جدیدی در سبک نوین بود. پس از آن، مارسل بروئر، صندلی سسکا (Cesca) را عرضه کرد. در این صندلی، طرح متعارف چهارپایه، جای خود را به نوار شکلداری از لوله های  فولادی داد که نقش پایه را بازی می کرد. طراحان دیگر، به سرعت به امکانات بالقوه، به استفاده از فولاد لوله‌ای شکل روی آوردند. لوکوربوزیه در ۱۹۲۷ صندلی گوشه‌دار خود را ساخت و میس ون دررو در نمایشگاه بین‌المللی هنرها که در ۱۹۲۹ در بارسلون برگزار شد، سری «بارسلونا» را ارائه داد. بارسلونا، صندلی، چهارپایه و میزی بود که حول یک «X» فولادی ، ‌شکل می‌گرفت. او در ۱۹۳۱، کاناپه‌ها را هم به این سری برای دکوراسیون منزل افزود. دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰، عصر سبک هنر تزیین نامیده می‌شود. این، نامی است که در نمایشگاه هنرهای تزیینی پاریس (۱۹۲۵) که «سبک مدرن» در آن عرضه شد به این دو دهه داده شده است. اصول هندسی باوهاس با دیگر اثرگذارهای معاصر، مانند سبک کوبیسم و طرح تئاتر باله روسی ترکیب شد و مبلمانی برجسته، مهیج  و هنرمندانه پدید آورد.
مبل سازان اسکاندیناوی و آمریکایی نیز در این گرایش سهم داشتند. در دهه ۱۸۳۰، آلوار آلتو ، معمار فنلاندی، به جای فولاد سرد پیشینیان خود ، چوب کمرنگ را جانشین  آن کرد ولی همان ظاهر متغیر را حفظ کرد. صندلی‌های تخته سه‌لای چوب درخت غان او به خاطر شکل تجسمی زیبا و کیفیت قابل ارتجاع آن مشهور است. چارلز ایمز ، دیگر چهره مهم اواسط این قرن است که صندلی مخصوص و راحتی لم دادن را با چوب بلسان بنفش قالبی و کوسن چرمی  را برای طراحی و دکوراسیون خلق کرد.

 مبلمان مدرن

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *