طراحی و ساخت خانه ویلایی

“نحوه طراحی و ساخت خانه ویلایی”

اخیرا پروژه ای شروع کردم که طراحی و ساخت خانه ویلایی است . صاحب این خانه اعلام کرده که علاقه دارد یک ویلا رویایی داشته باشد، مثل خانه های کارتون های دیزنی. مثل تمام پروژه های قبلی شروع به تحقیق درباره تعریف و مشخصات خانه های ویلایی کردم، چیزی که ۱ شخصیت کارتونی در آن تصور شود. تمام مطالبی که یاد گرفتم در این ستون هست.
چنین خانه هایی با وجود کاشته شدن و ثابت بودن در زمین، روی عمودی بودن تمرکز می کنند. فوندانسیون سنگی باعث استحکام شده و ریشه های خانه را در زمین می دواند. در حالی که سقف، پنجره ها، پهلو و باقی نقاط خانه ارتفاعی واضح دارند که چشم را به آسمان هدایت می کند. با اینکه از طرفی خیالمان را راحت می کند، کمی نگران شناور شدن هم هستیم.

اگر مقیاس و ارتباط بین بخش ها را کمی غیرعادی بسازیم، از جدیت آن کم می شود. به طور مثال اگر درب ورودی زیر پنجره شاهنشین را کمی کوچک تر از اندازه معمولی در نظر بگیرید. می توانید اجازه بدهید ۳ گوشه شیروانی خودی نشان بدهد و بین این همه شلوغی خود را معرفی کند. طراحی خانه کارتونی باید کمی عجیب و غریب باشد تا منطقی به نظر برسد.

طراحی و ساخت خانه ویلایی

سقف بزرگی که خط الراس موج دار و منحنی های دیگری دارد، خانه وبلایی را گرم و صمیمی نشان می دهد. سفال کوبی های سقفی که در زیر می بینید روی هم سوار شده اند، سپس تا خورده و مثل ۱ روتختی نرم و گرم پیچ خورده اند. این خانه از پایه حالتی پناهگاهی دارد، انگار می خواهد فرد را در آغوش خود نگه دارد.

طراحی خانه ویلایی

طراحی و ساخت خانه ویلایی نیاز به پالتی از رنگ های خاکی و زمینی دارد مثل کِرِم، قهوه ای، خاکی و دیگر رنگ هایی که خانه را به زمین مرتبط می کنند. اما به این معنی نیست که چنین خانه هایی نمی توانند صورتی، زرد، آبی و قرمز داشته باشند. چه در چشم انداز و محوطه سازی اس

تفاده شوند، چه در تزئینات معماری، این رنگ ها خانه را از جدیت نجات می دهند.

خانه ویلایی

مقیاس حتی کوچک تر هم می تواند باشد. پنجره هایی کوچکی که با پنل های الماسی حتی کوچک تر هم شده اند، باعث می شوند خانه بیش از حد بزرگ و گیج کننده نباشد. ورودی آن نوعی مهربانی دارد که فرد را به طرف خود می کشاند. جایی است که دوست داریم درب آن را بزنیم تا برای صرف چای و کمی گپ و گفت به داخل دعوتمان کنند.

وقتی وارد خانه شویم دیگر به دنبال بی نقصی و اندازه های دقیق در طراحی داخلی آن نیستیم. زمینی که کمی عجیب است، یا دیواری که یک تیغه رنگ شده نیست به ما یادآوری می کند که این خانه با دستان انسان ساخته شده. مبلمانی که به عنوان نیمکت یا کابینت یا یک وسیله کاربردی دیگر هم استفاده می شود، کل فضا را راحت و غیررسمی نگه می دارد.

و در آخر باید بگویم که این ویژگی ها را در محوطه سازی هم به کار ببرید. یک خانه ویلایی به سبک روستایی دوست دارد پناهگاهی در دل جنگل یا مزرعه باشد. دوست دارد بخشی از محوطه و اطراف باشد تا بتواند شما را در آغوش خود، امن و گرم نگه دارد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *