طراحی ورودی خانه

۱۰ راهکار خوب برای طراحی ورودی خانه

ورودی خانه فضای منحصر بفری محسوب می شود. این محل پر رفت و آمد است  و برای بهبود زندگی روزانه باید بسیار منظم و کارآمد طراحی شود.همچنین این مکان باید دلچسب و پذیرای میهمانان ما نیز باشد. این محل اواین جایی است که میهمان بعد از ورود به منزل به آن پا می گذارد و ما میخواهیم که بر روی یک میهمان تازه وارد تاثیرات خوبی داشته باشد. تمام ورودی ها به شکل یکسان ساخته نمی شوند، بعضی از خانه ها ورودی های کوچک و برخی دیگر ورودی های دلباز و بزرگ دارند. ورودی بعضی خانه ها سریعا به یک اتاق مثل نشیمن ختم می شوند.باید ارزیابی کنید که چگونه دیزاین و یا طراحی را برای فضای ورودی خود متصور هستید. این مکان باید متناسب با روحیه و شرایط خانواده شما طراحی شود. بدون توجه به کوچکی و یا بزرگی فضا رعایت کردن این راهکارها می تواند ورودی خانه شما را به محیطی دلپذیر بدل نماید:


۱.    یک ورودی خیالی در خانه در نظر بگیرید:
اگر خانه شما دارای فضای معین ورودی نیست،برای ساخت یک فضای خیالی با وسایل و اسباب مورد نظر اقدام نمایید. انداختن یک پادری ویا  ایجاد تغییراتی در کف می تواند این مکان را به شکلی واقعی برای شما ایجاد نماید.شما می توانید با چیدمان خاص وسایل نیز این فضا را برای خود ایجاد نمایید.به خاطر داشته باشید که شما یک مکان ورودی با انباشتی از اسباب خانه نمی خواهید.یک کتابخانه دو طرفه و یا یک مبل کم ارتفاع برای این فضا کافی به نظر می آید. به طور مثال اگر ورودی به روی یک نشیمن باز و بزرگ ختم می شود پشت مبل را به سمت ورودی قرار داده و یک میز کنار مبلی در امتداد ورودی قرار دهید.این کار باعث جدا شدن فضاهای خانه از دیگر می شود. این مکان را می توان با گذاشتن وسایل دکوری نیز تزیین نمود.
۲.    آلودگی را به دام بیاندازید
مهم نیست که در چه منطقه ای زندگی می کنید، به دلیل رفت و آمد زیاد درورودی این محل از خانه شما همیشه پر از آلودگی، گِل و گرد و خاک است. از قالیچه با دوامی برای این قسمت استفاده کرده و از انواعی آن را انتخاب کنید که به راحتی قابل جاروبرقی کشیدن و یا تکاندن باشد.
برای طراحی ورودی خانه ازکاشی های قابل شستشو و تعویض استفاده نمایید که قابل تعمیر و بازیابی نیز می باشند.اگر در منطقه ای زندگی می کنید که گرد و خاک زیادی دارد یک یک پادری سنگین در جلوی در ورودی انداخته و در قسمت ورودی قالیچه دیگری را پهن نمایید.

طراحی ورودی خانه

۳.    تغییرات لازم را ایجاد نمایید
گاهی ساختن یک ورودی ایده آل در خانه نیازمند کاری فراتر از طراحی دکوراسیون آن است.ممکن است بخواهید در این محل یک کمد دیواری نصب کرده ،نورپردازی کنید و یا یک دیوار نصفه در این محل بسازید. هرچیزی را که تمایل به ساخت آن دارید باید با مشورت با متخصص و توجه به نیازها والزامات موجود بسازید. قبل از جابجایی دیوارها،و یا تعویض کفپوش ها بهتر است با یک متخصص دکوراسیون داخلی مشورت نمایید.
۴.    همه چیز را منظم کنید
اگر خانه تان یک ورودی اصلی دارد، خیلی احتمال دارد که یک سکو با کمی اختلاف ارتفاع در ابتدای آن وجود داشته باشد.این محل برای قرار دادن وسایل در دست در هنگام ورود به خانه است. قبل از این که برای این نقطه وسایل گران بخرید چیزهایی که نیاز دارید را ارزیابی کنید. به تعداد کافی جا لباسی برای این محل در نظر بگیرید. اگر می خواهید کفش ها را در این نقطه قرار دهید از قفسه های کم ارتفاع استفاده نمایید.گاهی وقتها افراد خانواده تمایل دارند تا بعضی از وسایل شخصی خود را در ورودی قرار دهند. برای این کار وسایلی را در نظر بگیرید که بتوانید ورودی را منظم کنید.
ورودی
۵.    از فضاهای عمودی خانه استفاده کنید
اگر ورودی خانه شما هال دارد سعی کنید که فضاهای عمودی آن را افزایش دهید.آویزان کردن وسایل، نقاشی ها وعکس ها نه تنها باعث می شود که فضا منظم تر به نظر بیاید بلکه محیط را بزرگ تر نشان می دهد.تزیین دیوار سریع ترین راه افزودن حس به محیط و دادن استایل به ورودی خانه  است.
۶.    افزودن فضای بیرون به ورودی خانه
اگر ورودی کوچکی دارید ممکن است بخواهید آن را بزرگ تر کنید.یک ایوان سرپوشیده مکان مناسبی برای نگهداری از وسایلی ست که برای آن در خانه فضا ندارید.سه پایه چتر،پادری های ورودی و یا وسایل تزیینی را می توانید در این فضا قرار دهید.بعضی از خانه ها ورودی دوگانه دارند که در آن تمام وسایلی که فرد در بدو ورود به خانه لازم دارد را پیش روی او قرار می دهد.این نوع از ورودی در مناطقی با دمای کم مثل در دو لایه دمای درون خانه را متعادل نگه می دارد و این بسیار عالی ایست.
طراحی ورودی خانه

۷.    چرا و چگونه نورپردازی  کنید؟
به چندین دلیل باید نورپردازی مناسب را برای طراحی ورودی خانه در نظر بگیرید. مهم ترین دلیل مسائل امنیتی است. به محض این که قدم به ورودی خانه می گذارید باید درون خانه را ببینید.دلیل دوم نورپردازی در این مکان این است که شما باید اشیا و وسایل موجود را ببینید،مخصوصا اگر در تاریکی و قبل از طلوع آفتاب خانه را ترک می کنید. نورپردازی کمک می کند تا فضا بزرگ تر به نظر بیاید.اگر لامپ سقفی نصب نکردید می توانید از چراغ های رومیزی استفاده نمایید. از حباب برای لامپ های خانه استفاده کنید تا بهبود کارایی انرژی صورت دهد و لامپ ها طول عمر بیشتری داشته باشند.
۸.    مکانی برای نشستن ایجاد کنید
همه ورودی ها فضای کافی برای قرار دادن صندلی و یا نیمکت ندارند. اما اگر شما در این محل فضای کافی در اختیار دارید می توانید نیمکت و یا صندلی برای نشستن و استراحت قراربدهید. یک نیمکت با قفسه همراه و یا کشوی زیرین می تواند فضایی اضافه برای نگهداری وسایل و نظم دادن به آن ها استفاده شود.

لابی
۹.    به فضا شخصیت بدهید
ورودی خانه بهترین محل برای نشان دادن استایل و سبک زندگی شماست. وقتی که از میهمانان پذیرایی می کنیم می خواهیم که احساس خانه و خودمان سریعا به آن ها انتقال یابد. این محل می تواند به فضایی پر از رنگ های مورد علاقه ما ،وسایل و چیزهایی که دوست داریم تبدیل شود.هر چیزی را که در این محل قرار می دهید بستگی شدیدی به فضای در اختیار شما دارد.در بعضی خانه ها تنها به آویز کردن تعدادی عکس و یا تابلو بسنده می شود.باید اطمینان داشته باشید که دیزاین این مکان با سایر قسمت های خانه هماهنگی دارد.
۱۰.     آینه باشد و یا نباشد!
این که آینه در این محل باشد یا نه بسیار قابل بحث است.اگر خانه شما دیزاین کلاسیک اروپایی و یا آمریکایی دارد قرار دادن آینه می تواند نور فضای داخلی خانه را به ورودی انعکاس داده و ورودی را به محلی تبدیل کند که بتوانید به هنگام خروج از خانه در آن به بررسی ظاهر خود بپردازید.اگر بیشتر از نقطه نظر شرقی به طراحی داخلی خانه خود نگاه می کنید باید بدانید که قرار دادن آینه که رو به روی در ورودی باشد باعث اختلال در انتقال انرژی شده و فنگ شویی را با مشکل مواجه می کند

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *