طراحی ساختمان اداری

“طراحی ساختمان اداری موسسه Wings”

شرکت طراحی داخلی lauckgroup پروژه طراحی ساختمان اداری واقع در دالاسِ تگزاس را به پایان رسانده. این شرکت برای انجام پروژه جدید این سازمان خیریه که به تازگی wings نام گرفته، تمایل زیادی داشت. تماشای تاثیرگذاری مستقیم این موسسه بر خانواده ها با برگزاری کلاس های مدیریت مالی، مربی گری شرکت های میکرو و کمک به سلامت بانوان، حس زیبایی داشت. در مرحله برنامه ریزی و فضاسازی مجازی به سرعت به این نتیجه رسیدند که همه فعالیت های این موسسه به یکدیگر متصل خواهد بود، درنتیجه آن ها را به سازمانی “فضا در فضا” هدایت کرد. ارتباط دادن مشتری ها به پتانسیل بزرگ تر آن ها حالتی نمادین داشت، مثل تبدیل فضای کوچک به یک فضای بزرگ تر. همه فضاها با این مضمون و به طور ۳ بُعدی شکل گرفتند. به این شرکت اجازه داد محیطی منعطف و راحت ایجاد کنند و برای آشنا کردن این ساختمان بدون پنجره با نور فرصت های جدید بیابند. طبقه اول محل آموزش و تمرین است اما طبقه دوم شامل دفاتر کار کارمندان می باشد.

طراحی ساختمان اداری
در نقاط کلیدی مثل انتهای راهروها نسل جدیدی از پنجره های خارجی به وجود آوردند تا همراه با برنامه بودجه، راهی برای دسترسی به بیرون ایجاد کنند. لایه بعدی طراحی ساختمان اداری مربوط به راحتی و آشنا بودن محیط بود، انگار که افراد در اتاق نشیمن خانه خود هستند. هدف اصلی کارمندان انتقال حس امنیت و مهم بودن به مشتری بود. اتاق های تمرین تبدیل به اتاق های نشیمن کوچک شد.

طراحی ساختمان اداری

طراحی دکوراسیون اداری
مرکز منابع با یک شومینه تزئین شده. باید اطمینان حاصل می شد که کودکان حریم شخصی خود را داشته باشند. چون وقتی کودک احساس امنیت کند، مادران نیز احساس امنیت می کنند. خانه درختی تبدیل شد به اتاق کودکان. این شرکت دکوراسیون داخلی کار برنامه ریزی، استراتژی محل کار، معماری، طراحی داخلی، مبلمان، گرافیک، برندسازی، علامت سازی و خدمات پروژه را انجام داده.

اداری

“طراحی ساختمان اداری Canopy در سانفرانسیسکو”

در طراحی ساختمان اداری Canopy از مصالح بومی و تکنولوژی به روز ساخته استفاده شده در واقع در نوع خود پیشرفته ترین و در عین حال صمیمانه ترین فضای کاری می باشد.
از پنج طرف توسط نور خورشید محاصره شده، از جمله پنجره های سقفی بی شمارش و مبلمان اداری معاصر آن

طراحی ساختمان اداری

یک میز شش ضلعی در لابی قرار دارد. این میز از هم باز می شود تا همه اعضا بتوانند میزهای شش ضلعی تک نفره ای داشته باشند که از آلومینیوم پولیش شده ساخته شده و به یک اندازه کارآمد و جذاب هستند. دور تا دور این وسیله مدولار، کاناپه ای از شرکت Herman Miller قرار گرفته که رنگ آن از بنفش تیره تا بنفش کمرنگ تغییر می کند. اکنون به شکل کاناپه ای درآمده که ارتفاع نشیمن معاصر دارد و وزن قابل توجهی را تحمل می کند. راحتی فضای لابی با کوسن های خوش رنگ و لعاب و ابعاد بزرگش تکمیل شده.

 پشت هر میز یک صندلی قرار گرفته که آن توسط چراغ برنجی آویز بالای هر میز اثر Flos است. یکی از تاثیرگذارترین عناصر این مجموعه، لوسترهای آن است این لوسترها سه کارایی دارند : مثل پنجره های سقفی منبع طبیعی نور هستند، فوم ضخیم اطراف آن ها جلوی انتشار صدا را می گیرد، و سرانجام شکل ارگانیک و نوسانی آن ها که ظرافت زنانه خاص و با مرمر سیاه و خطوط افقی سرتاسر فضا تضاد لطیفی دارد.

طراحی اداری

فضای اداری

از دیگر عناصر ساختاری این ساختمان می توان به ستون های مرمر سیاه سفارشی اشاره کرد. مکمل مرمر نوسانی ای است که به محض ورود در بخش پذیرش، در مقابل لوسترها قرار گرفته و به جای پایین، رو به بالا می باشد. اغلب بخش های این مجموعه از خطوط تیز و مثلثی تشکیل شده. این مثلث از لوگوی Canopy شروع شده و از بین کاشی های کلکسیونی Heath که دیوار توالت و آشپزخانه را پوشانده، چراغ قدیمی بالای پذیرش متشکل از مرمر سیاه و کفپوش دست ساز شورون می گذرد. گالری Jessica Silverman محصولاتی از سری هتل های والاس ایران سفارش داده که دیوار پهلو را تزئین کرده اند و رنگ و روی خاصی به فضا می دهند.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *