طراحی دکوراسیون داخلی منزل با تکنیک های جدید

“در طراحی دکوراسیون داخلی با مجسمه بُعد جدیدی به خانه خود اضافه کنید”

وقتی حرف تزئین خانه با آثار هنری وسط باشد، اغلب ما تک بُعدی رفتار کرده و فراتر از تابلوی نقاشی و عکس های قاب شده نمی رویم. البته بسیاری از ما مبلمان و چراغ هایی که “قابلیت مجسمه بودن” دارند را نیز استفاده می کنیم، پس دخالت دادن مجمسه در طراحی دکوراسیون داخلی خانه فرق چندانی با این موضوع ندارد. اگر این ایده شما را وسوسه کرده اما در یافتن جایی برای قرار دادن شاهکار هنری ۳ بُعدی به کمک نیاز دارید می توانید از این راهکارها استفاده کنید.
۱-راه پله. پاگرد و راه پله معمولا جای عجیبی است که تزئین آن آسان نیست. راه پله های زانویی شکل معمولا مشکلات طراحی درست می کنند، یا براساس نوع نگاه شما به آن فرصت های جدید درست می کنند. یک مجسمه می تواند یک تورفتگی کم جا را به نقطه کانونی تبدیل کند، جایی که چند لحظه باعث مکث نگاه بیننده می شود، مثل نمونه ای که در زیر می بینید.


دکوراسیون جدید

۲- تحولی حساب شده. محل تردد یا گردش عبور و مرور یکی دیگر از مکان های بلاتکلیفی است که به سختی دکور می شود. راحت ترین گزینه برای آن خالی ماندن است تا ابزار و سازه به تنهایی محیط را پر کنند. اما اگر می خواهید افراد را وادار کنید که دست از عجله و هجوم از اتاقی به اتاق دیگر بردارند و لحظاتی اطراف را نگاه کنند، مجسمه بهترین گزینه است. این مجسمه کاغذی تاثیر گرفته از هواپیما این کار را به خوبی انجام می دهد.

دیزاینر منزل

۳- زیبایی حمام. قرار دادن مجسمه در حمامی بزرگ که کف آن استفاده چندانی ندارد بسیار راحت است، مثل کاری که با این مجسمه مسی در این حمام شده. اما حتی در حمام های کوچک هم می توانید یک قفسه نصب کنید و یک مجسمه روی آن بگذارید، یا روی سطح اطراف سینک را خالی کرده و برای یک مجسمه ایستاده باریک جا باز کنید.

دکوراسیون با متریال جدید

۴- دیوار عجایب. اگر روی زمین جای کافی برای مجسمه ندارید، روی دیوارها دنبال فضا بگردید. تقریبا دیوار همه اتاق ها جای کافی برای یک مجسمه نصب شدنی دارد، مثل این نمونه پروانه های در حال پرواز. پس از نصب ثابت روی دیوار، به خوبی جای تابلوی نقاشی و عکس های قاب شده را گرفته اند.

طراحی دیوار منزل

۵- استاد ذن. برای ساخت یک نقطه کانونی مدیتیشن، مجسمه گزینه ای عالی است. مانند حمامی که در زیر می بینید، مجسمه را در فضایی که از قبل آمادگی چنین دکوراسیونی را داشته قرار بدهید و راه سرزمین های نیروانا (بهشت) را پیش بگیرید. این مجسمه شیشه ای توسط جولی اسپیدل ساخته شده.

۶- ورودی فریبنده. بعضی ها عقیده دارند طبیعت بهترین هنرمند دنیا است. اجزای طبیعی تصفیه نشده را به نحوی هنرمندانه نمایش بدهید تا به یک اثر هنری مجسمه ای تبدیل شوند. در این راهروی ورودی سنگ نمک های چینی در راستای کوریدور با نورپردازی محیطی به نمایش درآمده اند.

۷- بالا را نگاه کنید. ما به چشم دوختن به آسمان عادت دارید، چه پرنده باشد چه ابر و چه هواپیما. اما چرا در خانه هم چنین کاری نکنیم؟ این مجسمه وابسته به نیروی محرکه به یک موتور نصب شده در سقف متصل است که آن را خیلی آرام به عقب و جلو تاب می دهد.

۸- یک انتخاب طبیعی. یک تابلوی نقاشی یا عکس قاب شده را نمی توانیم در محیط باز به مدت طولانی نگه داریم، اما یک مجسمه استیل، مسی یا حتی چوبی را می توان با خیال راحت در طبیعت رها کرد. مجسمه ای که در زیر می بینید با وزش باد حرکت می کند و مانع نزدیک شدن حیات وحش می شود ولی همچنان زیباست.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *