طراحی دفتر کار خانگی

طراحی دفتر کار خانگی

چند ایده برای طراحی دفتر کار خانگی شما

امروزه با دورکاری،مشاغل آزاد و انعطاف هایی که درکار وجود دارد بیشتر مردم به کار در خانه روی می آورند.
این کار محاسنی دارد، از جمله این که فرد می تواند شلوغی و آشفتگی محل کار را حذف کرده و مهم تر از آن بیشتر وقت وپول خود را در راه رفت وآمد به محل کار هزینه نکند.این کار باعث خوشحالی و کارآمدی بیشتر کارکنان می شود.
اما داشتن بهره وری بالا در کارهای خانگی مستلزم فضایی است که این امکان را به ما بدهد. اگر محیطی که در آن کار می کنید را دوست ندارید، صادقانه باید گفت که اوقات سختی را در آنجا سپری می کنید.
در این متن ما شما را با این چند ایده در بیشتر کردن بهره وری فضای کار در خانه آشنا خواهیم کرد:


انتخاب فضای درست برای کار
انتخاب یک مکان مناسب در خانه شما به منظور کار به نظر ساده می آید اما بهتر است چند لحظه به تمام انتخاب های خود فکر کنید. به نظرمی آید که در وهله اول استفاده از کم رفت و آمد ترین و یا کوچک ترین اتاق خانه به ذهن شما بیاید، اما آیا اتاق میهمان ک بزرگ تراست و نورگیر بهتری دارد برای این کار مناسب تر نیست؟ آیا این اتاق امکان استفاده دوگانه درهنگام حضور میهمان را خواهد داشت؟
اگر شما خانه ای بزرگ و لوکس داشته باشید مهم است که بخواهید و یا نخواهید که در محل پررفت و آمد خانه کار کنید.اگر دوست دارید در فضایی شلوغ و پر از صدا کار کنید باید اتاقی را در نزدیکی نشیمن انتخاب کنید و اگر سکوت محل کار برایتان مهم است از اتاق خواب اضافه خانه در پایین هال بهره بگیرید که رفت و آمد و سروصدای کمتری نیز دارد.
وسایل مورد نیاز را نزدیک خود بگذارید
شما نمی توانید قاشق و چنگال های خود را در اتاق لباسشویی بگذارید، این در مورد اتاق کار هم صدق می کند،اگر اتاقی پر از مداد،وسایل تحریر و کاغذ ندارید پس اتاق شما هنوز برای کار کامل و ایده آل نیست.هرچه زمان کمتری را برای دسترسی به وسایل مورد نیاز صرف کنید بهره وری کاری شما نیز بالا می رود.

دفتر کار خانگی

از نور طبیعی در فضا بهره بگیرید
انسان برای شاد بودن خلق شده و هرچه بیشتر از نور طبیعی بهره بگیرد شادتر است وبه طبع کارایی او نیز بیشتر می شود.تا جایی که می توانید در فضای خانه خود از پنجره استفاده کنید و این امکان را به اتاق کار خود نیز ببرید.اگر به قدر کافی فضا دارید میز را کاملا در کنار پنجره قرار دهید. این باعث می شود تا از منظره و فضای بیرون در حین کار نیز لذت ببرید.
نور مصنوعی را در فضا استفاده کنید
پنجره ها هرچقدر هم بزرگ و زاد باشند بازهم شب ها نور کافی را برای شما فراهم نمی کنند پس از نورپردازی مصنوعی در فضا پشم پوشی نکنید. این فرصت مناسبی است که دکوراسیون دفتر کار خود را نورپردازی کنید. استفاده از چراغ های مطالعه، آباژورهای قدی، چراغ های رومیزی باعث ایجاد حالات متنوعی در فضا می شود. این شرایط برای کار در زمستان عالی است حتی برای کسانی که قبل از طلوع آفتاب شروع به کار می کنند.
مثل همیشه از وسایل خود نگهداری و آن ها را ذخیره کنید
یکی از بهترین قسمت های کارکردن در خانه این است که مجبور نیستید کمدها و جاکتابی های فلزی و بی روح شرکت را در آن تحمل کنید. با این حال شما به فضایی جهت ذخیره کاغذها و اسناد مهم خود نیاز دارید. به دنبال راهکاری شیک و عملی باشید.استند های مجله ای برای کسانی مناسب است که می خواهند اسناد خود را به صورت عمودی قرار دهند. اگر کاغذ زیادی در حین کار مصرف می کنید برای تمیز ومرتب نگهداشتن فضای کار خود تنها به یک سطل ساده نیازمندید.

قفسه بندی چوبی

در آسایش باشید
Pinterest الهام بخش خوبی در زمینه طراحی دفتر کار خانگی است. در پایان روزکاری نقش این اتاق با چیزی که از صبح بوده متفاوت خواهد بود. در این راستا چیزی بهتر از یک صندلی چرمی تیره برای دیزاین اتاق نخواهد بود.نیازی نیست که یک صندلی بزرگ چرمی بگیرید، تنها کافی است از این که وسایل مناسبی را انتخاب کرده اید ،اطمینان حاصل کنید.
از گردن خود در هنگام کار محافظت کنید، برای این کار کافیست تا کامپیوتر را با چشم خود در یک سطح نگهداشته و برای دیدن صفحه کمی به پایین نگاه کنید. در این حالت چشمان خود را نیمه باز گذاشته و برخستگی آنها غلبه کنید. راه های زیادی برای گذاشتن لپ تاپ و کامپیوتر روی میز قرار دارد که باعث می شود به بهترین نحو از آن ها استفاده نمایید.
فضای اتاق را با گیاهان تزیین نمایید
بر هیچکس پوشیده نیست که گیاهان باعث ایجاد تفاوت در فضای هر اتاقی می شوند.گیاهی را انتخاب کنید که نیازهای کمی دارد و می تواند در فضای اتاق کار شما به حیات خود ادامه دهد.گیاهان دارای برگ های ضخیم و آبدار گزینه های مناسبی برای فضای شما خواهند بود.
آیا شما به طور متناوب گل می خرید؟ تعدادی از گل هایی که در غذاخوری گذاشته اید را برداشته و در گلدانی کنار میز کار خود قرار دهید.

طراحی دفتر کار خانگی

در اتاق کار خود احساس راحتی بکنید
شلوارهای ورزشی گزینه مناسبی برای کار در خانه هستند، اینطور نیست؟ اما آسوده بودن در محل کار چیزی فراتر از لباس و میز و صندلی است. اگر فضای اتاق کارتان به اندازه کافی بزرگ است، بهتر است یک صندلی مطالعه و یا تختواب تاشو برای مکالمات تلفنی و یا استراحت روزانه در آن قرار دهید.
اگر از ملاقات کنندگان در دفتر خود پذیرایی می کنید،فضایی را برای آن ها اختصاص دهید.صندلی ها و فضایی رسمی را ترجیح می دهید و یا نه ! به صندلی های ساده و راحت برای این مکان اکتفا می کنید؟ در هرصورت، اتاق کار خود را برای آسایش خود و کسانی که به آن رفت و آمد دارند،آماده کنید.
طراحی دفتر کار خود را اختصاصی کنید
این که در خانه کار می کنید بدین معنا نیست که که فضای کارتان باید خالی از مولفه های شخصی شما باشد. عکسی از خانواده تان و یا اثرهنری الهام بخش و یا خرده ریزه هایی که برای شما مفهوم خاصی دارد می تواند محیط را برایتان آشنا تر و اختصاصی تر کند.
آیا اتاق کار خانگی خود را برپا کردید؟کدام ویژگی آن مورد علاقه شما است؟آیا چیزی هست که بعد از خواندن این متن تمایل به تغییر آن باشید؟

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *