طراحی داخلی موسسه آموزشی-درمانی

طراحی داخلی موسسه آموزشی-درمانی

“بازسازی و طراحی داخلی موسسه آموزشی-درمانی در سئول، کره جنوبی”

موسسه allround مجموعه ای آموزشی و درمانی برای کودکان معلول و ناتوان و والدین آن هاست که از یکپارچگی حسی، هنر، بازی و زبان استفاده می کند. این فضای ۱۴۰ مترمکعبی نیاز به بازسازی داشت. شکل و شمایل عجیب و غریب این موسسه تا به حال چندین بار بازسازی و نوسازی شده. اتاق هایی با اندازه های متنوع برای اهداف درمانی، مشاوره، اداری و پذیرش مورد نیاز بود. فضاهای درمانی و آموزشی باید بسته و کاملا دور از محیط خارج می بود اما محل پذیرش باید دلباز و بانشاط از آب درمی آمد. هدف از طراحی داخلی موسسه آموزشی-درمانی فوق اتخاذ یک فضای اقتصادی و کاربردی براساس فلسفه منحصر به فرد این موسسه بود. این محیط نه تنها به درمان و تحصیل کودکان ناتوان اختصاص دارد بلکه به تجربه فضا هم تعلق دارد. به امید اینکه به عنوان فضایی بانشاط در اذهان بماند، برنامه ریزی بازسازی ساختمان انجام شد. میز پذیرش در قسمت ورودی قرار داده شد. دیوار محاصر راهروی پذیرش به صورت گرد ساخته شد تا حس صمیمیت و آزادی منتقل کند. روی دیوار با پارچه کرک نما پوشیده شده، رنگ دیوار همرنگ نورپردازی میز پذیرش است.

طراحی داخلی موسسه آموزشی-درمانی

طرح روی سقف به طور موازی روی زمین هم کشیده شد تا حس فضا به حداکثر برسد. آینه کاری باعث شد حس تنگی و دنج بودن فضای کاملا بسته منتقل شود. کنار قسمت پذیرش آتلیه ای برای هنر درمانی وجود دارد که از پشت یک دیوار شیشه ای از لابی دیده می شود. چهارچوب ها و مصالح روی کار هماهنگی دارند اما با شیشه و آینه تنوع گرفته اند.

3210447-5-arianparax
کف زمین با کاردستی و نقاشی های آبرنگ رنگارنگ و متنوع کودکان پوشیده شده بود. برخلاف لابی آرام و ملایم، تمام اتاق های درمانی با مصالح رنگارنگ و طرح های کودکانه و شاد پر شده. دکوراسیون داخلی این فضا به کودکان کمک می کند به راحتی الهام بگیرند و سرگرم شوند. رنگ، نورپردازی و دمای رنگ های همه اتاق های درمانی با کاربرد این اتاق ها هماهنگ شده. چنین فضاهای سالم و دوستانه ای توسط مصالحی که با دوست محیط زیست هستند ساخته شده مثل marmorum و valchromat.

طراحی داخلی موسسه آموزشی-درمانی

کابینت و قفسه ها با بررسی تجهیزات و ابزارهای آموزشی دسته بندی شده. از آنجا که امنیت همیشه حرف اول را می زند کلیدهای برق و پریزها از دسترس کودکان دور نگه داشته شده. این شرکت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در زمینه مصالح مرغوب، مبل و صندلی، نمایشی و گرافیک در بین متخصصان طراحی داخلی قرار دارد. افراد متخصص با انضباط و تجربه کاری، روابط تعاونی با مشتریان خود برقرار کرده اند. این شرکت که در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده در زمینه تبلیغات و طراحی نمایشگاهی شرکت هایی کار کرده که برندهای جدید را معرفی می کنند.

3210447-2-arianparax

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *