طراحی خانه مدرن با رنگ های تیره

طراحی خانه مدرن با رنگ های تیره در آمریکا

خانه مدرنی که در زیر می بینید، در حومه شهر دالاس (تگزاس) واقع شده. این خانه دو طبقه در یک کوچه بن بست و پشت به رودخانه “وایت راک” قرار دارد و منظره ای بی نظیر برای خانواده سه نفره ای که ساکن آن هستند ایجاد می کند. در طراحی خانه مدرن با رنگ های تیره ، لوسترهای کریستال، بتن پولیش شده و کفپوش چوب گردو استفاده شده.


ساکنین خانه از طرفداران سبک مدرن هستند اما از گرما و زیبایی مواد و مصالح طبیعی هم استفاده کرده اند. طراحی آشپزخانه ، نمونه بارز این ترکیب بندی است. عکس آشپزخانه را در ادامه مطلب خواهید دید. طراحی و نقشه کشی این خانه در عرض ۶ ماه انجام شد، و ساخت آن هم ۸ ماه طول کشید. این خانواده به این زودی ها قصد نقل مکان از این خانه را ندارند، چون آن را متناسب با سبک زندگی خود طراحی کردند، کاربردی و راحت.

طراحی خانه ویلایی مدرن با رنگ های تیره
هدف این خانواده، داشتن خانه ای با سبک مدرن بود که از حال و هوای دکوراسیون صنعتی هم بی بهره نباشد. البته راحتی و صمیمیت فضای داخل آن را هم مد نظر داشتند. به جای مواد و عناصر معاصر، از مواد طبیعی تر مانند آهن، چوب خام و بتن بدون رنگ استفاده کردند. طراحی معاصر بعضی از اتاق ها مانند آشپزخانه، از لطافت و گرمای مواد طبیعی بهره مند شده.

دکوراسیون خانه مدرن با رنگ های تیره
بعضی از فضاهای این خانه، کاملا تاریک و سنگین است اما به خاطر وجود وسایل چوبی، صمیمیت خاصی در آن ها دیده می شود. چراغ های دیواری ظریفی که در سرتاسر نشیمن خانه نصب شده، فضا را باشکوه کرده. دیوارهای شیشه ای نشیمن و آجرهایی که شومینه این اتاق را محاصره کرده اند، از ویژگی های محبوب ما هستند. البته حمام اصلی خانه هم شگفتی های خاص خودش را دارد، یک وان عمیق و دیوارهای شیشه ای که اجازه می دهند از منظره زیبای بیرون لذت ببرید. در یک کلام، خارق العاده!

طراحی خانه مدرن با رنگ های تیره
همانطور که می بینید ارتفاع سقف آشپزخانه بلند است. به همین دلیل طراحان تصمیم گرفتند با نصب یک پنل مخصوص بالای سر جزیره، فضا را صمیمی تر کنند. جلوی جزیره هم کمدی قرار دادند که از همان چوب بازیافتی پنل ساخته شده. تعداد زیاد کابینت های آشپزخانه باعث می شود این اتاق هرگز شلوغ و به هم ریخته نشود. کف آن هم از بتن پولیش خورده بی رنگ ساخته شده.


پنجره های شاهنشین، از پشت هود و بالا و پایین کابینت ها باهم ادغام شده اند. این کار کمک می کند آشپزخانه دلباز و بزرگ به نظر بیاید. کد رنگ کابینت های بالا Black Magic SW 6991 است. کابینت های پایین هم از چوب بلوط سفید با برش های شکافی ساخته شده اند.

رویه کابینت ها از مرمر سفید ساخته شده.

قلب این خانه، جزیره آشپزخانه است. کدبانوی این منزل، ساعت ها وقت می گذارد و غذاهای سالم برای خانواده اش تهیه می کند. به همین خاطر طراحی یک آشپزخانه مجهز اهمیت بسیاری داشت، تا آشپز از اوقاتی که در این فضا سپری می کند نهایت استفاده و لذت را ببرد. فضای آزاد این آشپزخانه، ۳۴۲ فوت مربع می باشد. طرحی که روی سطح جزیره (و میز صبحانه) می بینیم، روی همه دیواره های آن ادامه پیدا کرده. سطح مرتفع تر این جزیره، از چوب گردویی که رنگ گرم دارد ساخته شده و خود جزیره از سنگ مرمر سفید با رگه های طوسی. به این می گویند یک ترکیب بندی از دو ماده زیبا و چشمگیر. چوب جلوی میز جزیره هم از چوب های یک انبار کاه در کارولینای شمالی بازیافت شده.

طراحی داخلی خانه مدرن با رنگ های تیره

ویلا مدرن با رنگ های تیره

طراحی اتاق خواب مدرن با رنگ های تیره

طراحی آشپزخانه مدرن با رنگ های تیره

طراحی خانه مدرن با رنگ های تیره

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *