طراحی اتاق لباس

طراحی اتاق لباس

وجود یک اتاق پر از کمد کفش و لباس، چیزی است که نظم و ترتیب هر خانه ای را تضمین می کند. از مزایای طراحی اتاق لباس این است که به بهترین نحو از فضا استفاده می شود و فضای نگهداری لباس ها به حداکثر ممکن می رسد. البته ناگفته نماند که ابعاد و اندازه این اتاق مهم است، و نیازها و سلیقه صاحبخانه هم مورد توجه قرار می گیرد. همه این فاکتورها، ساختار اصلی و اسکلت بندی این اتاق را شکل می دهند. ما یک سری از اتاق های کفش و لباس را به عنوان نمونه انتخاب کرده و به شما معرفی می کنیم، و امیدواریم که از آن ها ایده بگیرید.


اغلب این اتاق ها در ندارند چون فضای پشت در خالی و بی استفاده می ماند. درنتیجه اکثر افراد این مدل طراحی اتاق لباس را ترجیح می دهند. به علاوه، مرتب کردن اتاق و دسترسی به وسایل هم راحت تر می شود. عکسی که در زیر می بینید نمونه بارزی از همین اتاق هاست که متعلق به خانه ای در لس آنجلس است.

طراحی اتاق لباس
ما اتاق های لباس زیادی را دیده ایم که پر از کشو، کمد و قفسه است. درست است که این وسایل کاربردهای بسیاری دارند اما باعث شلوغی و کوچک شدن فضا هم می شوند. اتاق لباسی که در زیر می بینید، خلوت و دلباز است چون طراحی آن خیلی ساده و ابتدایی انجام شده. در پالت رنگ آن از رنگ های گرم و سنگین استفاده شده.

طراحی داخلی اتاق لباس
اگر دلتان یکی از این اتاق ها می خواهد اما فضای کافی ندارید، اصلا نگران نباشید. کارهای زیادی هست که می توانید با یک فضای کوچک انجام دهید. این طراحی اتاق لباس را ببینید که در خانه ای در تورنتو قرار دارد. کوچک است، اما خیلی مرتب و منظم. با اینکه تیره رنگ است اما دلباز به نظر می آید. طراحی اش ساده و در عین حال ماهرانه است.

دیزاین اتاق لباس
یکی از استراتژی های مرسوم در طراحی اتاق لباس ، ایجاد تقارن است. اتاق بعدی، یک نمونه از این استراتژی است. یک اتاق مستطیلی که در دو طرفش جالباسی و کشوی لباس قرار دارد. این تقارن، فضا را صمیمی و دوستانه می کند.

دکوراسیون اتاق لباس
نورپردازی نکته بسیار مهمی در طراحی اتاق لباس است، چون اکثر آن ها پنجره ای رو به بیرون ندارند. یکی از روش های نورپردازی این اتاق ها را در تصویر زیر می بینید که متعلق به خانه ای در مکزیک است. کمد لباس ها بزرگ و پرنور است، و این باعث می شود افراد احساس راحتی کنند. یکی دیگر از راهکارهایی که باعث بزرگی و روشنایی محیط می شود، نصب آینه در دور تا دور اتاق است.

عکس اتاق لباس
یکی از وسایلی که روشنایی و شکوه و زیبایی یک اتاق را تضمین می کند، لوستر است. به جذابیت طراحی دکوراسیون این خانه نیویورکی توجه کنید. پالت رنگ خنثی، قفسه های شیشه ای و کفپوش چوب روشن، همگی در شکل گرفتن این دکوراسیون مدرن و موزون نقش داشته اند.


وقتی دستتان در انتخاب وسایل و نوع مبلمان باز است، چرا اتاق لباستان را به کشو و قفسه محدود کنید؟ به عنوان مثال می توانید از میز توالت استفاده کنید، یا یک جزیره نصب کنید یا حتی جای مخصوص نشستن تعبیه کنید. اگر به دنبال ایده های الهام بخش می گردید، تصویر بعدی نقطه شروع خوبی است.


یکی از بارزترین خصوصیات طراحی اتاق لباس بعدی ، سادگی آن است. این ویژگی در هر گوشه و کنار این ساختمان به چشم می خورد، به ویژه در اتاق لباس. وجود پنجره، یکی از جالب ترین خصوصیات این اتاق لباس است. نکته جالب طراحی این خانه این است که با وجود سادگی و سفید بودن رنگ ها، فضا همچنان گرم و دوستانه است.


یک آینه بزرگ، هم کاربردی است و هم نقش مهمی در طراحی دارد. می تواند یک اتاق لباس کوچک را بزرگ تر و پرنور نشان بدهد. همچنین برای جلوه دادن به اجزای دکوری مثل چشم انداز یا یک چراغ زیبا هم کاربرد دارد. در طراحی اتاق لباس بعدی، از این شیوه به خوبی استفاده شده.

طراحی کلوزت
اتاقی که در عکس بعدی می بینید، متعلق به خانه ای در شهر بخارست است، در کشور رومانی. تمام وسایل مورد نیاز صاحبخانه در یک طرف قرار گرفته و طرف دیگر اتاق کاملا باز و خالی مانده. رنگ های تیره این اتاق، فضایی سنگین و موقر به وجود آورده اند. صندلی تک و چراغ های سقفی هم طویل و باریک بودن اتاق را تشدید می کنند.

طراحی اتاق closet
وجود پنجره تاثیر به سزایی در طراحی اتاق لباس دارد. همین یک خروجی به دنیای بیرون، جایی که از آن نور طبیعی وارد محیط می شود باعث می شود فضا خیلی صمیمی و دوستانه تر شود. حال و هوای آن با اتاق بسته ای که فقط با نور چراغ روشن می شود زمین تا آسمان فرق دارد، حتی اگر چراغ ها متناسب و زیبا باشند.

طراحی کمد لباس
این خانه لس آنجلسی، ویژگی های شگفت انگیز زیادی دارد. یکی از این ویژگی ها، سرسرای ورودی با ارتفاع سقف دوبرابر و یک لوستر کروی زیبا است. ویژگی بعدی که چشم ما را خیره کرده، ترکیبی خارق العاده از اتاق لباس و حمام است. با این کار، دو بخش مجزا را به هم پیوند داده و سپس به فضای یکسره خانه متصل کرده اند. زیبایی و وقار مبلمان و چراغ ها، لطافت خاصی به محیط می دهد.


خانه بعدی در لیست ما، به خاطر مبلمان و آثار هنری چشمگیرش معروف است. همین وسایلی که در اتاق کلوزت می بینید. همه قفسه ها و جالباسی ها در انتهای اتاق جمع شده، و یک تابلوی هنری بزرگ روی یکی از دیوارها، روبروی میز آرایش قرار گرفته.

closet design
معمولا در طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک از رنگ مشکی استفاده نمی شود اما طراحان آپارتمانی که در تصویر زیر می بینید، از این رنگ پرهیز نکرده اند. به جای اینکه برای روشنایی و دلباز شدن اتاق تلاش کنند، روش متفاوتی را پیش گرفته و یک فضای سنگین و باوقار به وجود آوردند.

طراحی کلوزت
نقطه کانونی اتاق لباس بعدی، بدون شک لوستر آن است. انعکاس طراحی مجسمه ای و پیچیده آن، روی سقف و سطح براق میز آرایش دیده می شود. ترکیب رنگ خنثی و ملایمش، به محیط رنگ و لعاب می دهد. طراحی اتاق لباس متعلق به یک آپارتمان پنت هاوس در آمستردام است.

طراحی کمد لباس
اتاق زیرشیروانی معمولا به درد هیچ کاری نمی خورد، به خصوص اگر سقفش کج باشد. شاید یک اتاق خواب دنج و راحت اما کوچک از آن دربیاید. یک گروه طراحی در لندن تصمیم گرفتند اتاق زیرشیروانی یک خانه را به اتاق لباس تبدیل کنند. یک فکر جالب، و راهکاری خلاقانه برای استفاده از یک فضای بدقلق.

طراحی کمد لباس

ما هم بدمان نمی آید یک جزیره یا یک مبلمان دیگر در وسط اتاق لباس ببینیم. اما این کار فقط در بعضی از ترکیب بندی ها ممکن است. دیوارها را با قفسه های جلوباز و جالباسی پر کنید، و یک قفسه کشودار مخصوص زیورآلات خرده ریز در وسط اتاق بگذارید.

دکور کمد لباس

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *