رنگ های مناسب برای دیوار منزل

رنگ های مناسب برای دیوار منزل

همه افراد از رنگ های مناسب برای دیوار منزل شان سوال دارند. چون خیلی وقت ها پیش آمده که در فروشگاه از نمونه یک رنگ خوشمان آمده، ولی بعد از استفاده آن در دنیای واقعی دیدیم که بسیار کسل کننده و خواب آور است، یا متوجه شدیم حجم آن بیش از حد بوده. اما اگر بدانید کجا و چقدر از آن استفاده کنید، کار راحت و جذابی خواهد بود. ما به شما کمک می کنیم از خلاقیتتان استفاده کنید.


۱-درب ورودی
یکی از بهترین نقاط استفاده از رنگ، درب ورودی خانه است چون هر روز به شما خوشامد می گوید. یک رنگ غیرمعمول و تند، شور و نشاط خاصی به ورودی خانه می دهد، تا جایی که دیگر نیازی به تزئینات اضافی ندارید. رنگ زدن یا نزدن چهارچوب به اختیار خود شماست.

رنگ های مناسب برای درب
۲- دیوارهای چندرنگ
دوست دارید بدون شلوغ شدن فضا، دیوارها را رنگ بزنید؟ هیچکس شما را مجبور نمی کند که کل اتاق، یا حتی کل یک دیوار را رنگ کنید. دیواری را انتخاب کنید که یک درب وسط آن نصب شده، این کار یکپارچگی رنگ را از بین می برد. اگر طراحی معاصر و امروزی می خواهید، از سطح سفید دیوار، یک شکل هندسی جدا کنید و آن را بدون رنگ باقی بگذارید.

رنگ های مناسب برای دیوار منزل
در صبحانه خوری آشپزخانه که یک نیمکت یکسره و چند پنجره بین دیوارها فاصله می اندازند، این ایده واقعا کارساز است. آن بخشی از دیوار که قابل رنگ زدن است واقعا ناچیز است، پس می توانید با خیال راحت یک رنگ شاد و روشن برای آن انتخاب کنید.

رنگ های مناسب برای دیوار خانه
۳- تکیه گاه تخت
اگر یک قسمتی از دیوار پشت تخت را رنگ کنید، انگار برای تختتان تکیه گاه درست کردید. یا اینکه یک خط رنگی افقی و پهن پشت تکیه گاه بکشید تا این توازن بیشتر به چشم بیاید.


اگر دلتان به هیچکدام از این موارد راضی نمی شود، پیشنهاد می کنیم از مخمل، نخ پشم یا نمد استفاده کنید. تکیه گاهی که یکی از این سه جنس را داشته باشد، بافت فاخری دارد و نهایتا عمق بیشتری به رنگ می دهد. اگر تخت شما تکیه گاه ندارد، می توانید یکی به آن اضافه کنید. حتی می توانید پاتخت هم بسازید. این قسمت های اضافی تخت را با کوسن های رنگارنگ یا تابلوی هنری تزئین کنید و یک فضای شاد و پرنشاط ایجاد کنید.


۴- صندلی های رنگ و وارنگ
صندلی های رنگارنگ به طرز عجیبی فضای غذاخوری خانه را پرشور و نشاط می کنند. اگر صندلی ها یک شکل باشند ولی در رنگ های مختلف، هم یکپارچگی طراحی حفظ می شود هم سرزندگی محیط. می توانید به صندلی های چوبی قدیمی، هر رنگی که دوست دارید بزنید و یک ترکیب شخصی ایجاد کنید.


۵- قفسه و کتابخانه
اگر قفسه های کمد یا کتابخانه شما قابل جابجایی است، آن ها را بیرون بیاورید، دیوار پشتش را یک رنگ شاد و جذاب بزنید، و بعد از خشک شدن رنگ، قفسه ها را سر جایشان برگردانید. اگر از فروشگاهی خرید کردید که قفسه ها را به صورت مونتاژ نشده برای شما فرستاده، کارتان راحت تر خواهد بود چون می توانید قبل از نصب قفسه ها، دیوار پشتشان را رنگ کنید.

رنگ های مناسب برای اتاق
با استفاده از وسایل سفید یا خنثی، می توانید رنگ پشت قفسه ها را درهم بشکنید. اما اگر هیجان بیشتری می خواهید، می توانید به کمک کتاب یا اجسام ارزان قیمتی که رنگ متضاد دیوار را دارند، فضای شادتری ایجاد کنید.


۶- صندلی های پایه بلند
به دنبال راهی هستید که بخشی از مبلمان خود را نونوار کنید؟ یک رنگ روشن انتخاب کنید، و همه یا نصف یک وسیله را با آن رنگ کنید. این کار روی مبلمان پایه بلند نتیجه بهتری میدهد چون نسبت به وسایل پت و پهن (مثل جزیره قدیمی)، سطح کمتری برای رنگ آمیزی دارند. درنتیجه کنترل بیشتری روی مقدار رنگ مصرفی دارید.


این کار را روی هر مبلمانی می توانید انجام دهید. عموما هر وسیله ای که پایه قابل رنگ آمیزی داشته باشد برای این کار مناسب است، مثل جزیره، میز کنج، میز کنار تخت، صندلی، کاناپه و غیره. این وسایل فرصت خوبی به شما می دهند که رنگ مورد علاقه تان را وارد دکوراسیون منزل کنید، تندی و ملایمت رنگ هم به سلیقه شما بستگی دارد.


۷- قالیچه آشپزخانه
قالیچه های راهرویی، ابزار خوبی برای رنگ و لعاب دادن به تمام نقاط خانه هستند، به خصوص آشپزخانه. فضای بین جزیره و کابینت ها معمولا یک فضای کاملا کاری و غیردکوری محسوب می شود، پس انداختن قالیچه در این قسمت به جذابیت آشپزخانه کمک می کند. اگر از کاشی طرح فرش استفاده کنید و قسمتی از آن کثیف شود، به راحتی می توانید آن بخش آسیب دیده را عوض کنید.


۸- کابینت های آشپزخانه
شاید تعویض درب همه کابینت ها با درب های رنگی، به نظر تصمیم بزرگی بیاید اما فراموش نکنید که لزومی ندارد همه کابینت ها رنگی شوند. می توانید درب فقط چند کابینت، درب کابینت مرتفع، یا درب کابینت های پایینی یا فوقانی را عوض کنید. اگر کابینت های مدرن و ساده در ابعاد استاندارد داشته باشید، کارتان خیلی راحت می شود چون درب جلوی این کابینت ها به راحتی جدا می شود. حتی اگر حاشیه پایین و صفحات کناری آن ها را رنگ نکنید هم به انسجام نهایی لطمه ای نمی خورد.


۹- مبلمان بیرون/داخل خانه
مبلمانی که در محوطه بیرون خانه استفاده می شود معمولا شاد و رنگارنگ، و آماده خدمت رسانی به میهمانان باغ است. ابعاد و اندازه این وسایل متناسب با بالکن و پاسیوهای کوچک طراحی می شود. درنتیجه می توانید با خیال راحت یک رنگ تند و غلیظ به آن ها بزنید و در داخل خانه به عنوان میز کنج، کشوی کنار تخت یا صندلی اضافه برای مهمان استفاده کنید.


۱۰- پتوی رومبلی
قبل از هرچیزی باید عنوان کنم که برای تکمیل مبلمان و جان بخشیدن به پالت رنگ در اتاق زیر، یک صندلی مخصوص بالکن به رنگ صورتی براق استفاده شده که به خوبی از پس این کار برآمده. با استفاده از یک پتوی رومبلی رنگی، می توانید حجم رنگ محیط را کنترل کنید. بستگی به این دارد که آن را تا کنید، پهن کنید یا کلا از اتاق خارج کنید.


۱۱- روکش آباژور
آخرین پیشنهاد هوشمندانه ما، کلاهک آباژور است. می توانید روکش آن را کلا عوض کنید، پارچه آن را رنگ کنید یا طرح سایه دار به آن بدهید. نور معمولا توجه همه را به خودش جلب می کند، پس چنین کار کم هزینه ای تاثیر به سزایی خواهد داشت. اگر روکش قدیمی را نگه دارید، می توانید بعد از مدتی که از رنگ جدید خسته شدید دوباره آن ها را عوض کنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *