راه های افزایش فضا در یک آپارتمان کوچک

راه های افزایش فضا در یک آپارتمان کوچک

یک شرکت طراحی داخلی کانادایی ، با همکاری مشتری خود، یک آپارتمان کوچک را طوری دکور کرده که از فضای موجود نهایت استفاده را ببرند. در واقع با استفاده از راه های افزایش فضا در یک آپارتمان کوچک توانسته بیشترین استفاده را ببرد .

صاحبخانه از قبل یک طرح کلی از نتیجه نهایی پروژه تهیه کرده بود و تمام خواسته هایش را در آن مشخص کرده بود. اما به کمک گروه طراحی توانستند این طرح را با موفقیت اجرا کنند. تو راهروی ورودی، چندتا میز تاشوی کوچک نصب کردند که برای قرار دادن کلید و کیف پول جای مناسبی است.


یک دفتر کار کوچک در این خانه وجود داشت که در پایان پروژه، به یک اتاق خیاطی با قفسه های رنگارنگ تبدیل شد. این اتاق برای دو جوان فعال طراحی شده که یکی از آن ها به صنایع دستی، و دیگری به رشته IT علاقه مند است.

راه های افزایش فضا در یک آپارتمان کوچک
درست بیرون این اتاق خیاطی، آشپزخانه قرار دارد. قفسه های جلوباز، به کلکسیون ظروف قدیمی و رنگارنگ اجازه خودنمایی می دهند.


اگر کابینت جلوی آشپزخانه را باز کنید، داخل آن یک میز اتو می بینید.

راههای افزایش فضا در یک آپارتمان کوچک
درست روبروی آشپزخانه، اتاق مطالعه قرار دارد. میز کار این اتاق، نقش میز غذاخوری را هم ایفا می کند. پشت درب کشویی بغل این میز، اتاق خواب قرار دارد.


کابینت هایی که بالای میز نصب شده، از تخته سه لا ساخته شده اند و درب آن ها به صورت عمودی باز می شود.


تغییراتی که در اتاق خواب ایجاد شد، یکی نصب کتابخانه روی دیوار، و دیگری افزایش ارتفاع تخت از سطح زمین بود. همانطور که می بینید فضای زیادی برای نگهداری وسایل زیر تخت ایجاد شده.


یک کمد توکار به اتاق نشیمن اضافه شده که محل نصب تلویزیون است. پشت درب های کشویی که بغل این کمد می بینید، اتاق آفتاب قرار دارد.


از آنجا که یکی از ساکنان این خانه شب ها تا دیروقت کار می کند، اتاق آفتاب را برایش به دفتر کار تبدیل کرده اند. اگر یک مهمان تصمیم بگیرد شب را در این خانه سپری کند، تخت تاشویی که در اتاق آفتاب قرار دارد را برای او باز می کنند.


در بعضی آپارتمان ها فضای انبار کافی وجود ندارد. یک ردیف کابینتی که بالای کاناپه نصب شده، برای نگهداری وسایل اضافی در نظر گرفته شده.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *