دکور داخلی دفتر اداری

دکور داخلی دفتر اداری

امروزه، شرکت های نوآور و پیشرو دکور داخلی دفتر اداری خود را طوری طراحی می کنند که رویکردهای کاری خلاقانه آن ها را منعکس کند، محیطی که با طراحی منحصر به فردش حس همکاری و انگیزه کارمندان را افزایش میدهد. نورپردازی، یکی از اجزای حیاتی این محیط محسوب می شود. چون باید با دکوراسیون مدرن فضا هماهنگ بوده اما نسبت به کاربری هر بخش، طراحی متفاوت و متناسبی داشته باشد.


سه دفتر کار بین المللی از یک شرکت، نمونه بارز این نوع طراحی هستند. یکی از این دفاتر در تل آویو قرار دارد، طرح و نقشه ای دلباز دارد و دیوار اتاق های جلسه اش از جنس شیشه است. با این کار هم حریم خصوصی رعایت شده و هم داخل اتاق ها قابل رویت است. این اتاق ها به صورت نامحسوس با بقیه فضا ادغام می شوند، فضایی که به خاطر وجود یک ردیف پنجره در دو سرِ آن، صاحب یکپارچگی و تداوم شده.

دکور داخلی دفتر اداری

دیزاین داخلی دفتر اداری
در طراحی دکور داخلی دفتر اداری ، یک چراغ آویز افقی با طراحی زیبا و خاص از سقف چوبی آویزان شده. هریک از این قطعات تخته ای صاف و قابل تنظیم، بخشی از یک موج زیبا را تشکیل می دهند، موجی که شبیه پرواز یک پرنده است. شاید این مجسمه سیلوئت به در نگاه اول به نظر خشک و بی روح بیاید، اما یک نقطه کانونی در این فضای بی استفاده ایجاد کرده، و از هرجای دفتر قابل دیدن است.

دکور داخلی دفتر کار

دکوراسیون داخلی دفتر اداری
طراحی شعبه بعدی این شرکت که در پاریس قرار دارد، کاملا مطابق با نیازهای متغیر و مختلف این شرکت انجام شده. اتاقک های داخلی از پارتیشن های صاف و منحنی از جنس چوب، فرش و شیشه ساخته شده اند. تنها چیزی که دکور داخلی دفتر اداری را کامل می کند، چراغ سقفی افقی است که شکل قابل تغییری دارد.

دکور داخلی دفتر اداری با چوب

دکور داخلی دفتر اداری
به دنبال زیبایی شناسی غیرمتعارفی که در دکوراسیون این فضا به کار رفته، طراحان از یک نوع چراغ سقفی قابل تنظیم استفاده کرده اند که از کابل های صنعتی مشکی ساخته شده و صدها اشکال گوناگون در فضا، دیوارها و سقف ایجاد می کند. چراغ سیلوئت ساده ای که در اتاق عمومی شرکت نصب شده، دقیقا روبروی یک نقاشی دیواری از برج معروف پاریس قرار دارد.


دکور داخلی دفتر اداری بعدی در لندن قرار دارد. در طراحی آن از مواد ارگانیک و بافت های متراکم استفاده شده، چون تیم طراحی این مجموعه تصمیم گرفتند سرمایه این شرکت را صرف منابع طبیعی بکنند. یکی از عناصر چشمگیر در طراحی طبقه آخر، چراغ سقفی آن است. این چراغ، میله های باریک آلومینیومی دارد که سر آن ها LED نصب شده. ظاهر هندسی و منحصر به فرد این چراغ، شبیه مجسمه ای است که که خیلی خودنمایی نمی کند.


یک نمونه دیگر از همین چراغ، روی میز پذیرش نصب شده و گرمای خوبی به محیط اطرافش میدهد. تضاد سیاه و سفید ناهموار این چراغ، باعث می شود بازدیدکننده به یاد یک تار عنکبوت بیافتد. تار عنکبوتی که کل محیط را در خود جا داده ولی در عین حال کاملا نامحسوس است.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *