دکوراسیون پاییز

دکوراسیون داخلی منزل با طبیعت پاییز و زمستان

“دکوراسیون داخلی منزل با طبیعت پاییز و زمستان”

با کوتاه شدن روزها و تاریک شدن هوا، غریزه ما می گوید که درون خانه ها بخزیم و در کنار وسایل زیبای خانگی و دوستان خوب، نوشیدنی داغ بنوشیم. خرید وسایل مخصوص فصل جدید که حال و هوای آن را ابزتاب بدهند کار مفرحی است اما نیاز به هزینه زیادی نیست تا جو فصل را به خانه بیاورید. با این راهکارهای کم هزینه و بسیار آسان، سریع ترین میانبر ورود به فصل جدید را پیدا کنید.
یک عدد پر را توی گلدان بگذارید و به عنوان تزئین وسط میز یا کنار تخت استفاده کنید. بهترین راه پیدا کردن پر هنگام پیاده روی در طبیعت است، البته اگر کاوش به نتیجه نرسد می توانید به سراغ مغازه لوازم صنایع دستی بروید.

دکوراسیون پاییز

یک شومینه غیرفعال را تا سقف از کُنده درخت پر کنید، یک ظاهر گرم و دنج حتی بدون وجود شعله های آتش. کُنده های یکدستی برای این کار موجود است که می توانید خریداری کنید اما تکه چوب های نامنظم طبیعی و جنگلی تر خواهد بود. قبل از آوردن چوب به خانه از نبود حشرات داخل آن ها مطمئن شوید.

دکوراسیون با چوب
یک یا دو طبقه از قفسات خود را با کُنده های درخت پر کنید، چه با هدف دکور چه با هدف استفاده برخی از آن ها برای سوزاندن، این کار فضا را روستایی می کند. برای پر کردن حفره های ریز بین چوب ها از قطعات ریز استفاده کنید.
یک شاخه لخت درخت با چراغ های ریز و رنگارنگ که دور آن پیچیده شده باشد، روی دیوار پشت تخت تصویری رویایی می سازد. پیچیدن رشته چراغ های ریز دور شاخه ای که پر از شاخه های ریزتر و کوچک است راحت تر است، اگر از شاخه تک و خلوت استفاده می کنید، چراغ ها را هم به همان نسبت ریز انتخاب کنید.
گلدان زمینی را پا شاخ و برگ پاییزی پر کنید. یک گلدان بزرگ یا دسته چتر که با شاخ و برگ رنگارنگ پاییزی پوشیده شود، وسیله ای عالی برای دکوراسیون داخلی خانه محسوب می شود. آن را دم در ورودی یا هر نقطه دیگری بگذارید و هفته ها از آن لذت ببرید. اگر در محل زندگی شما برگ درخت ها ریخته، از چند شاخه درخت همیشه بهار استفاده کنید. ته گلدان های بلند را با سنگ رودخانه، تیله یا شن پر کنید تا شاخه ها سنگینی نکنند.

golha
با همه وسایل و ویژگی های فصل پاییز، یک تاج گل بسازید. نمونه ای که در تصویر می بینید از گل آفتابگردان، کنگر فرنگی و چمن زینتی ساخته شده اما شما آزادید از هر وسیله ای که در دسترس دارید استفاده کنید. تا زمانی که بخواهید قابل استفاده است و وسط میز غذاخوری یا دور قاب در و پنجره نمایی زیبا دارد.
پر کردن یک گلدان با ساقه های پرز دار علف زینتی، یک دسته گل طبیعی زیبا می شود. اغلب علف ها پس از خشک شدن ظاهر خود را حفظ می کنند و بدون آب برای مدت طولانی در گلدان دوام می آورند. این ساقه ها را می توانید از حیاط خود بچینید، از یک همسایه مهربان بگیرید یا از گل فروشی تهیه کنید.
این یک پروژه سریع و مفرح برای دور همی های پاییز و زمستانی است و کودکان هم می توانند در آن مشارکت کنند. به تعدادی برگ تازه ریخته و برگ درخت همیشه بهار، کاغذ مناسب، یک سینی یا کاغذ شیرینی پزی برای گذاشتن رنگ و رنگ کاردستی یا رنگدانه با رنگ منتخب. برای امتحان چند بار برگ را داخل رنگ بزنید و روی کاغذ بگذارید تا دستتان راه بیافتد. اگر یک کاردستی جاودانه می خواهید این کار را با رنگ مخصوص پارچه روی کتان یا پارچه نخی انجام بدهید. شاید قبل از استفاده از پارچه نیاز به شستشو یا تحت فشار گذاشتن آن ها باشد پس دستورالعمل نوشته شده روی بسته رنگ پارچه را بخوانید.
قاب عکس های قدیمی در مغازه های دست دوم فروشی یا حراج های خانگی با قیمت ناچیزی به فروش می روند، شاید حتی خود شما هم در گوشه و کنار خانه داشته باشید. وقتش رسیده در فصل مناسب از آن ها استفاده کنید، چند قاب عکس را در ترتیبی دلخواه روی دیوار بزنید و توی آن ها را با برگ درخت های مختلف پر کنید. اجزای ریز دیگری مثل لانه پرنده و تکه های خزه هم قابل استفاده است.
چراغ لوستر اتاق غذاخوری را با شاخه های نازک درخت گیلاس یا سیب تلخ بپوشانید. فقط باید مراقب ریختن میوه ها داخل غذا باشید، میوه ها که شروع به ریختن کردند شاخه ها را از دور لوستر باز کنید، یا می توانید از گیاهان مصنوعی استفاده کنید.
گیاهان تازه چیده شده را به یک دستمال پارچه ای ببندید و برای میز خود دسته گل های گیاهی خوشبو، شیک و آسان درست کنید. اگر گیاه ندارید هر چیزی در دسترس یا در باغچه دارید کافی است مثل سرخس، کنگر اورشلیم، گل وحشی یا اسطوخدوس.
این یک فرصت عالی برای استفاده دوباره از بطری های زیبایی است که در خانه مصرف می کنید، ولی این بار آن ها را دور نیندازید. کلکسیونی از بطری با اندازه و شکل های متنوع جمع آوری کنید و به عنوان گلدان استفاده کنید. حتی تنها و خالی هم دکور قشنگی می سازند. گردنه باریک بطری های شیشه ای برای نمایش ساقه های زیتون یا انگور عالی است. می توانید چند ساقه بلند رزماری هم اضافه کنید.

دکوراسیون فصلی
اگر نمی خواهید زمان زیادی را صرف چیدن و دکور منظم گل های به هم ریخته سر میز بکنید، یک گلدان شاداب و سرزنده مثل این درست کنید، گیاهان مورد نظرتان را در یک ظرف مستطیل باریک از جنس مس بچینید. گلدان باید مخصوص این کار طراحی شده باشد تا زهکشی مناسب داشته باشد، زیرگلدانی را هم فراموش نکنید.
شیشه های نامنظم و گلدان های تکی که با گیاهان بی ریشه و وسایل زینتی طبیعی پر شده باشند، یک دکور رومیزی کاملا هنری خواهد بود. گیاهان را در شیشه هایی قرار بدهید که حفره دارند. این دکور را با دیگر محصولات باغبانی و کشاورزی مثل خشکبار بدون پوست و میوه های غیرمتعارف تزئین کنید.

دکوراسیون چوبی
به اندازه یک سطل بزرگ میوه درخت کاج جمع کنید و آن ها را توی یک سبد یا سطل فلزی یا چوبی قدیمی بریزید و یک گوشه خالی بگذارید، این کار تا پایان فصل زیبایی خاصی به بافت خانه می دهد. سطل های گالوانیزه فلزی که در عکس می بینید برای چیدن انگور و زیتون استفاده می شوند و بافت آن ها برای این پروژه عالی است، اما هر سطل قدیمی دیگری هم قابل استفاده است.
عکس یک نقطه از یک مکان طبیعی، به دکوراسیون داخلی منزل شما معنا و لطافت دیگری می دهد. دفعه بعدی که به یک مکان زیبا و سرسبز یا حتی حیاط خانه خودتان می روید دوربین خود را همراه ببرید و سعی کنید عکسی بیاندازید که ارزش قاب کردن داشته باشد. معمولا نور اول صبح بهترین نتیجه را می دهد. به تعداد کم بسنده نکنید، فراموش نکنید که عکاس های حرفه ای صدها عکس می اندازند تا یکی از آن ها را بپسندند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *