تاثیر روانی رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون داخلی

از رنگ قهوه‌ای برای ایجاد فضایی طبیعی و احساس امنیت و آرامش در فضای خانه‌تان استفاده کنید. رنگ قهوه‌ای یک رنگ ترکیبی است که مکان حقیقی‌ای در چرخه رنگ ندارد. رنگ قهوه‌ای به طور عمومی به عنوان یک رنگ خنثی در نظر گرفته می‌شود، حتی اگر این رنگ بیشتر از سفیدهای خالص،‌سیاه‌ها و خاکستری‌ها، محیط را تحت تاثیر قرار دهد. برخی رنگ‌هایی که در ترکیبات رنگ قهوه‌ای وجود دارد عبارتند از رنگ‌های سیاه، قرمز، نارنجی، زرد،‌ سبز، خاکستری و حتی رنگ ارغوانی. طیف رنگی قهوه‌ای، هر یک از این رنگ‌ها را دربرمی‌گیرد. در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل تاثیرات روانی رنگ قهوه‌ای بر روح و جان بستگی به مقدار رنگ‌های ترکیبی موجود در آن دارد و هنگامی که شما به مجموعه ای از رنگ‌های قهوه‌ای نگاه کنید، ممکن است برخی از آنها را دوست داشته باشید، برخی را دوست نداشته باشید. رنگ قهوه‌ای می‌تواند کاملا جذاب و زیبا باشد (رنگ شکلات ، قهوه و کوکی‌ها را در نظر بگیرید). این مواد، طیف‌هایی از رنگ قهوه‌ای است که آرامش و زندگی خوب و شیرین را به ذهنمان می‌رساند. همچنین طبیعت نیز مملو از رنگ قهوه‌ای است. در جهان بیشترین قسمت زمین را رنگ قهوه‌ای دربرمی‌گیرد و بیشتر گیاهان حتی به میزان کم، رنگ قهوه‌ای را در خود دارند. به همین علت است که تاثیرات رنگ روانی رنگ قهوه‌ای به عنوان رنگ اطمینان‌بخش، امن و با ثبات شرح داده شده است، به همین علت است که ما به طبیعت گرایش داریم، زیرا در آن احساس آرامش می‌کنیم. (این احساس تا زمانی ادامه دارد که طبیعت ما را حرکت ندهد، نلرزاند یا غرق نکند.)


در الگو و طرح طراحی داخلی ، رنگ قهوه‌ای می‌تواند به عنوان رنگی گرم و عمیق در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد. رنگ قهوه‌ای می‌تواند طبیعت خاکی را به ترکیب‌های رنگ‌های خنثی و سرد تزریق کند و آنها را پسندیده‌تر و مقبول‌تر سازد. بدیهی است که تاثیرات روانی رنگ قهوه‌ای براساس تغییر تن‌ها، طیف‌ها و سایه‌هایش تغییر می‌کند. تاثیر روانی برخی از طیف‌های این رنگ بر دیوار خانه‌تان را تصور کنید. از این‌رو قهوه‌ای رنگی خردمندانه است. قهوه‌ای‌های طبیعی (چوب‌ها، ترکه‌ها، نی‌ها، سنگ‌ها و رنگدانه‌های زمین) همیشه باشکوه و جلوه‌دار هستند ؛ اما قهوه‌ای‌های ترکیبی گاهی اوقات می‌توانند یک بعدی و نفرت انگیز به نظر برسند. همچنین رنگ قهوه‌ای می‌تواند سبک‌های متفاوتی را پشتیبانی و حمایت کند. مبلمان چوبی زیبا و شیک به اتمام رسیده و ساخته شده و زمین‌های پوشیده از رنگ‌های قهوه‌ای طبیعی می‌توانند بسیار پیچیده و ماهرانه به نظر برسند. از سوی دیگر، چوب خام و منسوجات پشمی در طیف های  طبیعی رنگ قهوه‌ای می‌توانند حال و هوایی روستیک به فضای دکوراسیون منزل ببخشند.
جدا از چوب و الیاف طبیعی، خاک رس پخته شده در برخی اکسسوری‌ها می‌تواند رنگمایه‌های زیبایی از رنگ قهوه‌ای را در فضای خانه شما ایجاد کند.
تمام رنگ‌های گل پخته (تراکوتا)، قهوه‌ای مایل به زرد، قهوه‌ای سوخته، قهوه‌ای مایل به قرمز، اُکر با رنگدانه زرد واُکر با رنگدانه قرمز،‌هزاران سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند منبع غنی، طبیعی و گرمی برای دکوراسیون و طراحان داخلی باشند.

 دکوراسیون قهوه ای 1

دکوراسیون قرمز قهوه ای

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *