اثرات روانی رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی

از تاثیرات روانی رنگ صورتی برای داشتن خانه‌ای سرزنده و لطیف استفاده کنید. جالب توجه است که بدانید صورتی تنها رنگی از رنگ‌های اصلی است که نام خاص خود را دارد. در مقابل، آبی ملایم، هنوز آبی است و سبز روشن، سبز است. البته برخی سبز‌های کم‌رنگ که رو به زردی می‌روند نام واقعی خودشان را دارند مانند رنگ نعنایی، اما به طور عموم این رنگ‌ها مانند صورتی نیستند، همچنین اثرات کاملا متفاوت رنگ صورتی را با منبع خود که قرمز است، بررسی می‌کنیم.
آیا رنگ صورتی دخترانه است؟
در بیشتر کشورهای غربی، رنگ صورتی به عنوان رنگی زنانه تلقی می‌شود. در حال حاضر از هر کودک دختری که سوال کنید چه رنگی را می‌پسندد، جواب شما صورتی خواهد بود؛اما جالب توجه است بدانید که به هر جهت همه‌ چیز با ۱۰۰ سال پیش کمی متفاوت به نظر می‌رسد. در ژوئن ۱۹۱۸، بخش کودکان نشریه بازرگانی ارنتو در مقاله‌ای بیان داشت: قوانین پذیرفته شده عمومی این است که رنگ صورتی برای پسرهاست و رنگ آبی برای دختران و دلیل آن این است که صورتی رنگی مصمم‌تر و قوی‌تر است و برای پسران بسیار مناسب‌تر است در حالی که رنگ آبی رنگی ظریف‌تر و مطبوع‌تر بوده و برای دختران، زیباتر و خوش‌جلوه‌تر است.
در سال ۱۹۲۷، روزنامه تایم جدولی تهیه کرد که در آن رنگ‌های مقبول گروه‌های سنی دختران و پسران را بر طبق راهنمای فروشگاه‌های ایالت متحده نشان می‌داد. در بستون و کلیولند و شیکاگو، والدین برای کودکان پسر، بیشتر رنگ صورتی را خریداری کرده بودند.
زمانی که به کمیته‌های جنسیتی قابل اعتماد نیازمندید، کجا می‌توانید آن را بیابید؟ به طور قطع اگر بیش از چند دهه این ایده را در ذهن ما حک نمی‌کردند که رنگ صورتی قوی‌تر و مصصم‌تر از رنگ آبی است، ما با اطمینان خاطر می‌توانستیم بگوییم که تصور ما از رنگ صورتی این است که رنگی دخترانه است، اما در هر حال به نظر می‌رسد که در افکار عمومی رنگ صورتی، رنگی ظریف‌تر و مطبوع‌تر برای دختران است؛ به همین علت، نیازمند بررسی‌های گسترده‌تری هستیم.
امروزه در اروپا، تفسیر تازه‌ای از رنگ صورتی دارند و سال‌هاست رنگ صورتی را در طراحی داخلی زنانه و مردانه استفاده می‌کنند.


کشور اروپایی  ای که احتمالا عقیده  دارد استفاده از رنگ صورتی را برای طراحی داخلی مردانه و زنانه، هر دو مدنظر داشته باشد.فرانسه است، با این حال اگر مرد هستید، برای داشتن اتاقی صورتی، لازم نیست که فرانسوی باشید تا از طرح رنگ صورتی استفاده کنید.
عموما رنگ صورتی، رنگی شیرین و آرامش‌بخش است و هنگامی که در طراحی و دکوراسیون داخلی به کار می‌رود، اثرات روانی تسکین‌دهنده و آرامش‌بخشی دارد.
در مدرسه رودولف اشناینز و بیمارستان‌ها، دیوارهای داخلی، اغلب با رنگ‌های گرم و آرام صورتی رنگ‌آمیزی می‌شوند و علت آن، کیفیت درمانی و آرام‌بخشی این رنگ است. همچنین چرا تمام کیک‌ها و شکلات‌هایی که به رنگ صورتی است را می‌خورید یا برای خوردنش وسوسه می‌شوید؟ زیرا برخی از رنگ‌های صورتی، حس شیرینی و سرزندگی را منتقل می‌کنند و مقاومت کردن در مقابل آنها بسیار سخت است! منظورم این است که کیک‌های صورتی محشر هستند!
رنگ صورتی نیز مانند رنگ قرمز در طیف‌های متفاوتی یافت می‌شود مانند رنگ‌های صورتی هلویی، صورتی آدامس بادکنکی، صورتی کارائیب و… که هر کدام خواهان خاص خود و اثرات روانی منحصربه‌فرد خود را دارند.
آیا رنگ صورتی، رنگ بی‌حال‌کننده و کسل‌کننده‌ای است؟! در سال ۱۹۷۰، سرمربی هایدن از دانشگاه ایالت آیودا تصمیم می‌گیرد که از فواید رنگ صورتی برای تیم فوتبال خود بهره بگیرد. هنگامی که او اتاق رختکن بازیکنان را به رنگ صورتی رنگ‌آمیزی می‌کند، مشاهده می‌کند که بازیکنان به جای بحث، مایلند بیشتر استراحت کنند و آرام باشند. در نهایت اینکه رنگ صورتی که به سمت قرمز متمایل به قهوه‌ای می‌رود می‌تواند برای آقایان خوشایندتر باشد. در هر حال هر دو جنسیت می‌توانند از این رنگ لذت ببرند.

دکوراسیون صورتی

دکوراسیون صورتی.jpg1

دکوراسیون صورتی.jpg2

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *