طراحی دفتر کار

۵ تاثیر نهفته در دکوراسیون دفتر کار

“۵ تاثیر نهفته در دکوراسیون و طراحی دفتر کار”

دکوراسیون محل کار تاثیر بسزایی در کار شما دارد. این فاکتور به طور مستقیم روی عملکرد، رضایت و حتی حضور و غیاب کارمندان شما اثر می گذارد. بازسازی با سلیقه و هنرمندانه دفتر کار شما، روی ادراک و حس انتقالی مهمانان، شرکای کاری بالقوه یا کارمندان آینده نسبت به شرکت تاثیر بزرگی دارد. ملاقات اولیه با یک شخص موضوع مهمی است، و محیط اطراف یک شخص روی خلاقیت او تاثیر می گذارد.
قدم اول سرمایه گذاری در پوشه، سیستم بایگانی، قفسه های رومیزی، جعبه یا هر چیز دیگری است که از تلنبار شدن کاغذ روی میز شما جلوگیری کند. نه تنها زمان جستجو برای پیدا کردن سند مورد نظر و سردرگمی را کاهش می دهد، بلکه باعث می شود کارمندان شما انضباط را حس کنند و استرس کمتری داشته باشند. این موارد را می توانید به صورت عمده خریداری کنید تا در هزینه صرفه جویی کنید. اجازه بدهید کارمندان شما رنگ های مورد علاقه خود را در این وسایل انتخاب کنند تا تاثیر سریع سیستم بایگانی جدید را حس کنید.

دکوراسیون اداری
حتی اگر در شرکت آشپزخانه یا محل استراحت ندارید، یک گوشه اضافی از محیط را به محل استراحت کارمندان اختصاص بدهید. مطالعات نشان داده که استراحت کارمندان در محیط کار و دور شدن آن ها از کار و میز کارشان، راندمان کار را به شدت افزایش می دهد. شرکت Ikea محصولات ارزان قیمتی دارد که برای هر شرکتی قابل تهیه است. بسیاری از شرکت ها یک ساعت کامل را به ناهار اختصاص می دهند تا کارمندان را از میزهای خود کنار بکشند. اگر کارمندان اوقاتی واقعی برای استراحت داشته باشند، نه تنها بازدهی روزانه آن ها را بالا می برد، بلکه در طولانی مدت از خستگی کلی و معکوس شدن رشد عملکرد جلوگیری می کند.

۲ تحقیق مهم اخیر نشان داده که قرار دادن یک گیاه زنده روی میز کار، بازدهی و توجه و تمرکز را بالا می برد. این مطالعات همچنین ثابت کردهوجود گیاهان منجر به شادی و رضایت بیشتر کارمندان می شود. سعی کنید از گیاهانی استفاده کنید که نیاز به مراقبت و توجه چندانی نداشته باشند مثل گیاهان شاداب. بهترین گیاهانی که در فضای بسته می توانید نگه دارید pothos، آلوئه، گیاه عنکبوتی، پاپیتال، درخت کائوچو، گیاه یشمی و ماری است.

طراحی دفتر کار

کارمندان خود را تشویق کنید میز کار خود را با وسایل مورد علاقه شان تزئین کنند. اگر در این مرحله کمی از سرمایه و بودجه شرکت را صرف این کار کنید، سوددهی آن را در اثر رضایت و شادی و حضور مداوم کارمند خواهید دید. حدود ۱۰۰ هزار تومان بابت خرید وسایل دکوری مورد علاقه در اختیار کارمند خود بگذارید. چراغ های متنوع، جامدادی های عجیب و جالب یا یک شارژر usb به شکل لیوان میز را مهیج می کند. فراموش نکنید که وسایل ریز محبوب خودتان را هم به نمایش بگذارید، مثلا تصویر چاپ شده از لوگوی شرکت یا دیگر آرم و نام های خاطره ساز.

دکوراسیون محل کار

از موفق ترین نام های تجاری نکاتی را برداشت کنید و روی یک تخته در دفتر کار خود بنویسید. تخته سفید، چوب پنبه ای یا حتی یک قسمتی از دیوار هم قابل قبول است. آرزوها، افکار، ایده ها و اهداف خودتان و کارمندان برای آینده شرکت را روی این سطح اختصاصی نمایش بدهید. این آرزوها می توانند چیزهای کوچکی مثل ناهار مجانی در شرکت یا داشتن سرآشپز مخصوص باشد. این روشی عالی برای بالا بردن استانداردها و بصیرت کارمندان شرکت است که در روزهای سختی و پرکاری مانند انگیزه و الهام بخشی روزانه خواهد بود. نمایش عکس و تصاویر روی تخته آرزوها هم ایده جالبی است پس آن را فراموش نکنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *