نمای ساختمان با پوشش گیاهی

نمای ساختمان با پوشش گیاهی

طراحی نمای ساختمان با پوشش گیاهی پروژه ای است که با تعامل و همکاری با دانشمندان به پایان رسیده. هدف از این پروژه ساخت مرکز نوآوری برای تجارتی خانوادگی بوده. ساختمانی که تنها با انرژی دریافتی از منابع طبیعی کار می کند و سیستم گردش آب طبیعی ای دارد که نیازهایش را به طور مستقل برطرف می کند. معمار آن، مضمونی دو بخشی از فضا ارائه کرده که تاثیرش روی بیننده را افزایش می دهد. بیننده حس می کند وارد جایی شده که به کره زمین و گوهر وجودی آن متصل است و با چرخ های بزرگ پر از درخت و گیاه به نمایش درآمده.

ساختار داخلی آن با ساختاری بیرونی برابر است. سنگینی این ساختمان با حقیقت وجودی آن جبران می شود. تنها چیزی که باقی می ماند تجربه ای محیطی است که افقی درهم آمیخته با مناظر قابل مشاهده از داخل دارد. زیربنای خلوص پاک محیطی که برای کار متمرکز در لابراتوار تعبیه شده، با کمترین میزان مواد و مصالح ساخته شده.

نمای ساختمان با پوشش گیاهی

معماری سبز

این ساختمان از دو بخش اصلی تشکیل شده. دفتر اداری طبقه اول شامل پنل های چوبی CLT است که وزن ساختمان را تحمل می کنند، با عایق تبخیری ICYNENE اسپری شده عایق بندی شده و با سردر باغ زنده عمودی پوشیده شده. زیرزمین، اتاقی آکوستیک است که با بتن یکپارچه ساخته شده. نمای ساختمان با پوشش گیاهی می تواند نمونه ای برای معماری پایدار و محیط کار باشد. این ساختمان از پایداری گرمایشی طبیعی برخوردار می باشد و به کمک منابع طبیعی گرم و سرد می شود و کمترین تاثیر را روی محیط اطرافش می گذارد. برای سیستم گردش آب، تالابی تعبیه شده که آب باران و فاضلاب را مدام تصفیه می کند. خاک زیر آن توسط دیوار گرمانوری گرم می شود که باعث افزایش عملکرد پمپ گرما می شود.

این متد ثابت کرده که هنر و دانش بدون بودن در مجاورت یکدیگر می توانند روی هم نفوذ داشته باشند. منشاء پیدایش این طراحی، احاطه کردن حداکثر ضوابط زیست محیطی بوده. سپس این ضوابط به موضوع اصلی تبدیل شدند. مقررات مذکور به هیچ عنوان مانع دیده شدن ساختمان نمی شوند، بر آن غالب نمی شوند. به جای رقابت، در ساختار آن ذوب می شوند، تبدیل به جوهره معماری آن می شوند.

نمای سبز

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *