سبک گوتیک، منوکروماتیک و آرت دکو و آرت نوو در دکوراسیون داخلی

برای دکوراسیون داخلی منزل ، سبک های متفاوتی وجود دارد . سبک های متفاوت ، رنگ ها ، فرم ها و نوع چیدمان متفاوتی دارد . هر شخص با توجه به علاقه ، لذت و آرامش گرفتنش از نوع احجام و رنگ ها ، سبک متفاوتی را انتخاب می کند و فضایی دلچسب و لذت بخش برای خود خلق می کند . اکنون در خصوص چهار سبک گوتیک ، منوکروماتیک، آرت دکو و آرت نوو  در دکوراسیون داخلی توضیحات مختصری می دهیم :
سبک گوتیک: این سبک، سبکی مذهبی است. در این سبک، اجسام و احجام به صورت ترسیم‌های عمودی نمود پیدا می‌کنند. در این سبک، نقش‌های طراحی به صورت فلش‌های رو به بالا است که نشان‌دهنده حضور و ایمان به خداوند است. در این سبک، یکی از مشخصه‌های بارز ساختمان‌ها و اسباب قوس‌های نوک‌تیز است. شمع‌های استوانه‌ای در شمعدان‌های فلزی و شومینه‌هایی با طرح سنگ نیز از ویژگی‌های این سبک در دکوراسیون داخلی است که نمای مذهبی این سبک را دوچندان به چشم می‌کشاند.

سبک گوتیک

سبک گوتیک1

   سبک گوتیک2

سبک گوتیک3

سبک گوتیک4

سبک منو کروماتیک: سبک منوکروماتیک سبکی خاص است. در این سبک، اشیاء هنگامی به تعادل می‌رسند که هم‌رنگ باشند، یعنی از کنار هم قراردادن اشیاء و احجام هم‌رنگ (ترکیب کم‌رنگ با پررنگ)، یک تعادل ایجاد می‌شود. در این دکوراسیون با این شیوه، فضایی منحصر به فرد و خاص ایجاد می‌شود. در این سبک، تازه‌کارها و غیرحرفه‌ای به شدت می‌توانند خودی نشان دهند.

سبک منوکروماتیک

منوکروماتیک 1

منوکروماتیک 1.jpg2

سبک آرت دکو: این سبک ،بیشتر سبکی خشک است. در این سبک برای تزیین دکوراسیون داخلی از اشیاء مختلفی مانند آلمینیوم، لاکر، پوست کوسه، پوست گوره‌خر و فرم‌هایی مانند زیگ‌زاگ، فرم پله‌ای و فرم قوس‌های بلند و فرم‌هایی مانند گیاهان رونده استفاده می‌شود. در این سبک، دکوراسیون به صورت طراحی منحنی در فضا ایجاد می‌شود.

سبک آرت دکو

سبک آرت نوو: این سبک، سبکی اصیل و هنرمندانه است. در این سبک از نقاشی بر شیشه، کفپوش‌های چوبی، خطوط منحنی و مواج، شکل و فرم گیاهی، بهره برده می‌شود. از مشخصه‌های بارز این سبک، استفاده از هنرهای قدیمی و سنتی همچون گوتیک، رکوکو، ژاپنی، هنرهای دوران ویکتوریا، نوشته‌های باستانی و سفال‌های ایرانی است.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *