سبک کلاسیک، ویکتوریا و روستیک در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی دارای انواع مختلفی است. هر سبک و چیدمانی، نشان از فرهنگ و آداب و رسومی دارد که  خاص آن منطقه‌ای است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. سبک‌های مختلف، روحیات و علایق آن سرزمین و مردم را به چشم می‌رساند و می‌تواند موجب درکی عمیق‌تر از نوع نگرش آن منطقه شود . در این مقاله به بیان سه سبک کلاسیک، ویکتوریا و روستیک می‌پردازیم.


سبک کلاسیک: سبک کلاسیک، در واقع نوعی سبک غربی با گونه سنتی است. در دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک، عناصری که سازه این نوع سبک است، مبلمان‌های خاص و آنتیک، گچ‌کاری‌های زیبا و وسایل تزیینی است که از چوب ساخته شده است. اکسسوری‌های چوبی در این سبک بسیار جذاب و چشمگیر است . در این سبک ، پرده‌های مجلل با بافت های خاص و رنگ و طرح‌های دلنشین، آیینه‌های بزرگ و تمام قد، دیوارکوب‌هایی با نقش‌های سنتی و کلاسیک، نمایی باشکوه و خیره کننده به وجود می‌آورد. رنگی که در اکسسوری‌های این سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد، رنگ‌های دایره خنثی، بژ و کرم هستند. این رنگ‌ها تقارنی هماهنگ و مسحورکننده خلق می‌کنند و موجب نوازش چشم‌ها می‌شوند. افرادی که به وسایل سنتی و بویی از کهنگی علاقه‌مندند می‌توانند از این سبک در دکوراسیون داخلی منزل خود بهره ببرند.

سبک کلاسیک 1   سبک کلاسیک

سبک کلاسیک.jpg2

سبک کلاسیک.jpg3

سبک ویکتوریا: این سبک یکی از باشکوه‌ترین و با هیبت‌ترین سبک‌هاست. در این سبک هماهنگی و هارامونی خاصی میان اسباب و اکسسوری‌ها وجود دارد. این سبک در عین اینکه بسیار به هماهنگی و فر و شکوه دکوراسیون داخلی اهمیت می‌دهد، طرفدار تعادل و انعطاف‌پذیری است. در این سبک، دیوارها از دو طرح الهام می‌گیرند (کاغذ دیواری و رنگ) . در این سبک اصولا از رنگ‌های تیره برای دیوارها استفاده می‌شود. وسایل تزیینی در این سبک به وفور  به کار می‌روند. در این سبک فضاها کاملا مشخص می‌شوند و محیط عمومی از حریم خصوصی کاملا تفکیک می‌شوند. در این سبک سالن پذیرایی از اهمیت خاصی برخوردار است و این قسمت باید با ابهت و شکوه خاصی تزیین شود. شمعدانی‌هایی بزرگ، چراغ‌های خوشه‌ای و پرنور و شیشه‌های نقش و نگار شده از خصوصیات بارز این سبک هستند. در این سبک به زیبایی نگاهی بسیار ژرف  می‌شود و منزل به گونه‌ای چیدمان می‌شود که نگاه هر بیننده‌ای را خیره و جذب کند.

سبک ویکتوریا2

 سبک ویکتوریا

 سبک ویکتوریا 1

سبک روستیک: این سبک مملو از زیبایی، سادگی و المان‌های روح‌افزاست. در دکوراسیون داخلی به این سبک، از عناصر طبیعی به همراه بافت طبیعی به شدت استقبال می‌شود. اصولا در این سبک تمام اسباب و اثاثیه با حفظ بافت طبیعی و ماهیت ذاتی خود چیدمان می‌شوند. شالوده و اساس این سبک در حفظ طبیعت است. در دکوراسیون به این سبک از مبلمان‌های چوبی و با رویه حصیری استفاده می‌شود و حتی اصولا پرده‌ها نیز تاروپودی طبیعی دارند. دیوارها از چوب ساخته شده‌اند و اگر هم از رنگ و کاغذ دیواری باشند، اصولا به رنگ روشن تعبیه می‌شوند. در این سبک سادگی و بی‌آلایشی موج می‌زند و در عین سادگی با سبکی خیره‌کننده و جذاب است.

سبک روستیک.jpg3

سبک روستیک2

سبک کلاسیک 1

سبک روستیک1

سبک روستیک

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *