دکور تلویزیون

تلویزیون و دکوراسیون اتاق نشیمن

چطور تلویزیون را در دیزاین منزل پنهان کنیم؟

تلویزیون برای بسیاری از خانواده‌ها منشأ دغدغه‌ است. اینکه اعضای خانواده بر سر این‌که چه برنامه‌ای تماشا کنند توافق ندارند، خودش یک مساله است. وای بر زمانی که کسی اصلا دلش نمی‌خواهد چشمش به تلویزیون ببیند. قدیم‌ها که تلویزیون‌ها بزرگ و حجیم بودند کمد تلویزیون جای خاصی برای خود در دکوراسیون خانه داشت. اما این روزها که تلویزیون‌ها مسطح و تخت شده‌اند، اثاثیه‌ی حجیم و درشت کاربردی ندارند. در این‌جا برای این‌که تلویزیون مرکز و کانون توجه اتاق نشیمن نباشد، نکاتی ارائه می‌دهیم که بدون پنهان کردن تلویزیون در کمد، نگاه‌ها بیش‌تر متوجه طراحی دکوراسیون داخلی هدایت شود.

استتار کردن
تلویزیون درواقع جعبه سیاهی در دکوراسیون منزل می‌باشد. وقتی خاموش است، سطوح بزرگ سیاه رنگ نور را به خود جذب کرده و توجه افراد را به سمت یک چیز غیرتزیینی ناخوشایند جلب می‌کند. یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای پنهان کردن آن‌ها، خاموش کردن آتش با آتش است. تلویزیون را جلوی یک دیوار بسیار سیاه قرار دهید. با این‌کار صفحه‌ی تلویزیون را در جایی که معمولا اصلا توجهی به آن نمی‌کنید، استتار کرده‌اید.

دکور تی وی

دیوار رسانه‌‌ای
در مراکز رسانه‌ای مدرن، تلویزیون با دیواری پر از طبقات متحرک احاطه می‌شود تا علاوه بر این‌که فضایی برای قرار گرفتن وسایل ایجاد می‌شود، نگاه‌ها از صفحه‌ی تلویزیون به اطراف معطوف شود. در گذشته روی طبقه‌ها دی‌وی‌دی و سی‌دی قرار می‌گرفت اما جدیداً از وسایل تزیینی و دکوراتیو به روی آن ها استفاده می‌شود.
همچنین قرار گرفتن تلویزیون به‌طور نامتقارن در روی این دیوار به تمرکززدایی از روی تلویزیون کمک بیش‌تری می‌کند.

تلوزیون دیواری

اختصاص فضایی در ارتفاع پایین به تلویزیون
اغلب اوقات تلویزیون‌ها را در ارتفاع بالا نصب می‌کنند. چرا که مردم بیش‌تر تمایل دارند تلویزیون در جایی قرار گیرد که آن‌ها بتوانند در حالت ایستاده دید خوبی به آن داشته باشند در حالی‌که فراموش می‌کنند آن‌ها معمولا در حال نشسته، تلویزیون را تماشا می‌کنند. قرار گرفتن تلویزیون در ارتفاع پایین باعث می‌شود چشم افراد در خارج از ساعاتی که تلویزیون تماشا می‌کنند، دیگر متوجه تلویزیون نباشد. به‌خصوص اگر آن را در زیر طبقاتی با رنگ‌های جذاب قرار داده باشید. کف تیره‌ی اتاق یا فرش‌های تیره نیز نگاه افراد را به سمت زمین جلب کرده و افراد را از تلویزیون جدا می‌کند.

استفاده از نقاط کانونی رقیب
تلویزیون چه در مرکز دیوار قرار گرفته باشد یا جایی دیگر، بهرحال حجم سیاهی بزرگی در طراحی داخلی منزل شما محسوب می‌شود. می‌توانید آن را نادیده بگیرید یا آن را بپذیرید و در وسایل دیگری که در آن فضا قرار گرفته اند رنگ سیاهی ایجاد کنید تا توازن رنگی محیط برقرار شود. این اتاق چند اثر هنری نسبتا بزرگ سیاه رنگ، یک دراور سیاه و شومینه‌ی سیاه می‌باشد که باعث می‌شود تلویزیون از مرکز توجه و حالت برجستگی در محیط خارج شود.
یادتان باشد که ما اتاق‌ها را به صورت سه‌بعدی می‌بینیم نه یک‌سری دیوارهای جدا از هم. گاهی اوقات بهترین راه برای ایجاد تعادل در مورد تلویزیون این است که  درست در سمت مقابل تلویزیون، چیزی با وزن تصویری مشابه تلویزیون، شبیه به قفسه‌‌ی سیاه رنگی که در شکل زیر می‌بینید قرار دهیم.

اتاق تلویزیون

مسدود کردن افق دید
درست است که قرار دادن چیزی جلوی تلویزیون ممکن است ناکارامد به‌نظر آید (چرا که بهرحال قرار است گاهی اوقات دیده شود) اما به خاطر داشته باشید که تلویزیون لزوماً از تمامی زوایا پنهان نمی‌شود. اگر یک صندلی میان شما و تلویزیون قرار گیرد درواقع تلویزیون را از دید افراد زمانی که از میان سالن می‌گذرند پنهان می‌کند. بنابراین صفحه‌ی تلویزیون زمانی که روی کاناپه لم نداده‌اید از دیدتان پنهان است.
به یاد داشته باشید که قرار دادن تلویزیون در داخل یک طبقه‌ با عمق زیاد نیز به همان ترتیب دید تلویزیون را از بسیاری از زوایا به حداقل می‌رساند.

پنهان کردن در انبوهی و شلوغی
می‌توانید با استفاده سبک گالری‌ها، تلویزیون‌تان را در دید مستقیم و در انبوهی از نقاشی‌‌ها و قاب عکس‌ها پنهان نمایید. از آثار هنری با قاب مشکی استفاده نمایید و در برخی وسایل دیگر (مانند لوح‌های منقوش یا مجسمه‌ها) از ترکیب رنگ‌ها بهره ببرید.

دکور ام دی اف تلویزیون
به‌خصوص اگر آثار هنری یا وسایل دیگر از لحاظ حجم به بزرگی تلویزیون یا بزرگ‌تر از آن باشند، این روش بسیار موثر است. آن جسم مربعی شکل نامتعارف که در قسمت بالا سمت چپ قرار گرفته است، نگاه‌ها را از سمت تلویزیون به خود جلب می‌کند و بقیه‌ی چیزهای کوچک، نگاه‌ها را در همان قسمت‌ها نگه می‌دارد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *