کابینت ممبران

انتخاب رنگ دیوار آشپزخانه

“انتخاب رنگ دیوار آشپزخانه براساس ترکیب رنگ و جنس وسایل آشپزخانه”

در گذشته افراد تصور می کردند همه وسایل منزل مثل وسایل چوبی، فلزی و رویه کابینت ها باید با هم هماهنگ باشند اما امروزه می توانیم یک جنس رویه کابینت برای فضای دور تا دور آشپزخانه و یک جنس متفاوت برای کابینت وسط آشپزخانه استفاده کنیم. می توانیم یک رنگ برای کابینت های فوقانی و رنگ دیگری برای کابینت های پایینی آشپزخانه انتخاب کنیم. می توانیم فلزات، تناژهای رنگ چوب، نورپردازی و پرداخت ها را مخلوط کنیم. البته این آزادی انتخاب لذت بخش هست ولی همه این ترکیبات می تواند گیج کننده هم باشد. بعد از انتخاب ابزار مختلف پرداخت گری، چه رنگی را انتخاب کنیم که همه این موارد را به هم متصل کند. در نمونه های زیر ببینید که چطور برخی طراحان معماری داخلی این چالش را با موفقیت به پایان رساندند.

دکوراسیون آشپزخانه

اول از همه سراغ مغازه رنگ فروشی نروید. در این آشپزخانه دامنه گسترده ای از وسایل و اجناس مختلف وجود دارد. رویه کابینت آشپزخانه تخته چندلای چسبیده است، رویه کابینت های دور تا دور سنگ گرانیت است. کاشی های دیوار بالای اجاق گار که به دلیل نورپردازی در عکس به نظر طوسی و اخرایی می آید، درواقع طوسی شیشه ای مرواریدی است. برای رنگ آمیزی دیوار این آشپزخانه باید رنگی انتخاب می شده که هارمونی تمام وسایل رعایت بشود پس طراح دکوراسیون به سمت روش ترکیب و مخلوط کردن رفته. در این نوع پروژه ها همیشه یک منبع و مرجع برای الهام گرفتن رنگ وجود دارد. رویه کابینت میانی قهوه ای چوب گردوی خوشرنگی است که سایه هایی از قرمز نشان می دهد پس رنگ دیوارها نباید با قرمز ناهماهنگ باشد. در سنگ های کابینت ها رنگ ماسه ای ملایمی دیده می شود پس رنگ دیوارها را قهوه ای- طوسی انتخاب کرد که رفلکسس از رنگ شن و ماسه ای روی کابینت ها است.
در انتخاب رنگ آشپزخانه ها نباید با قوانین و مقررات جلو رفت، هر پروژه ای ویژگی های خودش را دارد. توصیه طراح دکوراسیون آشپزخانه این است که هیچوقت وسایل را تک تک و جداگانه نبینیم، قبل از اتمام هر قسمت همه اجسام را کلی و از دور نگاه کنید، فقط در این صورت می توانید رنگ مناسب را انتخاب کنید.

کابینت ممبران

یکی از طراحان دکوراسیون معروف آمریکایی استراتژی خاصی برای انتخاب رنگ دیوار آشپزخانه دارد. اولین نکته این است که همه موارد را خنثی نگه دارید و بگذارید هر پرداخت گری رویه خودش را پیش ببرد و با بقیه هماهنگی پیدا کند. راه دوم این است که یک رنگ خنثی قوی و عمیق پیدا کنید. در این تصویری که می بینید از روش دوم استفاده شده. کابینت های دور تا دور آشپزخانه سفید هستند با رویه مشکی، کابینت وسط آشپزخانه دقیقا برعکس این ترکیب را دارد. همه این ترکیبات به وسیله رنگ طوسی دیوارها به چشم می آیند.

با انتخاب یک رنگ تند و قوی در آشپزخانه ای با وسایل متفاوت و گوناگون، می توان حس انسجام خلق کرد. یک مثال از این روش کف چوبی روشن، کابینت های سفید با رویه های مشکی است.
قبل از اینکه تصمیم بگیرید رنگ تند استفاده کنید یا رنگ خنثی، فضای خالی قابل رنگ کردن دیوارها را در نظر بگیرید. اگر یک فضای وسیع و پهن خالی روی دیوار دارید، از نظر معماری و دکوراسیون عاقلانه است که روی یک رنگ تمرکز کنید اما اگر فضای خالی شما یک نوار باریک بین یک کابینت و در ورودی است، این کار نتیجه جالبی ندارد.

کابینت مدرن

یکی از طراحان دکوراسیون داخلی منزل در مورد رنگ کردن دیوارهای آشپزخانه با وسایل گوناگون و مختلف می گوید اگر سطح وسیعی از دیوار بالای اجاق گاز و سطوح کابینت و رنگ های مختلف داشته باشید، بسیاری از آن ها رنگ خنثی غالبی خواهند داشت. به طور مثال رویه های سنگ مرمر ممکن است از رنگ های سفید و طوسی، سبز و مشکی، برنزی، طلایی و قهوه ای سوخته تشکیل شده باشد. اگر به این ترکیبات از بالا نگاه کنید یک رنگ خنثی بیش از بقیه چشم شما را می گیرد، همان رنگ را برای دیوارها انتخاب کنید.
کابینت های این آشپزخانه طوسی رنگ هستند، رویه آن ها سفید با رگه هایی از طوسی است. شما کدام یک را برای دیوارها انتخاب می کنید، سفید یا طوسی؟ طراح دکوراسیون آشپزخانه رنگ سفید را انتخاب کرده که کابینت ها را چشمگیر کرده.

کابینت

در سوی دیگر همین آشپزخانه، طراح رنگی نزدیک به کابینت ها استفاده کرده تا یک افکت مونوکروم ایجاد کند. این طراح عقیده دارد رنگ دیوارها باید طوری باشد که کابینت های آشپزخانه را چشمگیر کند، البته این به نظر شخصی هر طراح برمی گردد.

کاشی کابینت

در این عکس آشپزخانه ای می بینید که کاشی بالای اجاق گاز آن از سفید، قهوه ای، سبز و کرم تشکیل شده. با توجه به اینکه کاشی دیوارها ۲ نوع سبز متفاوت هستند، کابینت های فوقانی طوسی- سبز، و کابینت های پایین طوسی- قهوه ای هستند، به نظر شما چه رنگی برای دیوارها مناسب است؟ اگر فقط به کاشی بالای اجاق گاز نگاه کنیم شاید رنگ مناسب دیوارها سفید یا قهوه ای یا سبز باشد. اگر سبز را انتخاب کنیم کنتراست کمتری با کابینت ها خواهد داشت و آشپزخانه ای با فضای مونوکروم به وجود می آید. رنگ قهوه ای یا سفید کنتراست را افزایش می دهد. در این نمونه، طراح از سایه قهوه ای استفاده کرده که هم با کاشی بالای اجاق گاز و هم با تناژ قرمز کفپوش قهوه ای هماهنگی دارد. طراح دکوراسیون آشپزخانه ای که در تصویر می بینید توصیه کرده وقتی پالت رنگ یک آشپزخانه از رنگ های خنثی تشکیل شده، رنگ دیوارها به سلیقه فرد بستگی دارد. او می گوید در آشپزخانه ای که از ۲ رنگ شکلاتی و طوسی استفاده شده، فرقی ندارد دیوارها را شکلاتی کنید و کابینت ها رو طوسی یا بالعکس. فقط باید درک کنید که ظواهر متفاوتی دارند. آشپزخانه ای با دیوارهای تیره و کابینت های روشن فضایی بسیار سنگین تر و به هم ریخته تر دارد نسبت به آشپزخانه ای با دیوارهای روشن و کابینت های تیره.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *