طراحی آشپزخانه با رنگ سفید

طراحی آشپزخانه با رنگ سفید

سال هاست که طراحی آشپزخانه با رنگ سفید ، ظاهر کلاسیک خود را حفظ کرده اند. دلیل ماندگاری این سبک چیست؟ سفیدی نماد پاکیزگی است، فضا را بزرگ تر نشان می دهد و تاریک بودن فضا را جبران می کند. با اینکه اکثر این آشپزخانه ها زیبا هستند، ممکن است بعضی از آن ها هم به نظر سرد و بی روح بیایند. من استراتژی های مختلفی دارم که به مشتری هایم کمک می کند به آشپزخانه سفیدشان رنگ و لعاب بدهند. کارهایی مثل استفاده از فلزات، یا رنگ و پارچه و چوب متضاد. با کمک این مقاله، یک آشپزخانه سفید منحصر به فرد خواهید داشت.
۱-فلزات گرم رنگ. مس، برنز، برنج و نیکل پولیش شده فقط بخشی از فلزاتی هستند که می توانند با رنگ خود محیط را گرم کنند. چراغ های دیواری طلایی بالای پنجره و چراغ های سفید سقفی که کمی رنگ طلایی از خود ساطع می کنند، فضا را لوکس کرده و کمی گرما به آن می بخشند.

طراحی آشپزخانه با رنگ سفید
۲- رنگ و فلز. اگر از انتخاب فلز کمی فراتر برویم و آن را با یک رنگ متضاد ترکیب کنیم، طراحی آشپزخانه با رنگ سفید چشمگیر تر خواهد شد. در تصویر زیر یک آشپزخانه مدرن و سفید می بینید که چراغ های سقفی و کانتر مشکی آن با صندلی های طلایی اش هماهنگی دارد. این ترکیب بندی، یکی از عوامل معاصر بودن سبک این آشپزخانه است.
طراحی آشپزخانه با رنگ سفید
۳- کاغذدیواری.کاغذدیواری می تواند به یک آشپزخانه سفید جنب و جوش، رنگ و ابعاد بدهد. همانطور که در تصویر زیر می بینید اگر فقط روی یک دیوار نصب شود، یک نقطه کانونی پرانرژی ایجاد می کند. رنگ آبی ماهی های موجود در این طرح، کابینت های سفید و دیوارهای گچی را سرزنده می کند. کاشی های آبی دیوار انتهایی و چراغ های سقفی به شکل خارپشت دریایی، تمِ زیرِ آب این آشپزخانه را تشدید کرده.
طراحی کابینت با رنگ سفید
برخلاف آشپزخانه قبلی که کاغذدیواری چشمگیری داشت، کاغذدیواری سفید-طوسی این آشپزخانه سفید که طرح بته جقه دارد، پس زمینه ای خنثی و بی رنگ درست کرده که شکوه و جلال نامحسوس اتاق را بیشتر می کند.

۴- کابینت جزیره . جزیره های چوبی رنگ شده، حرارت و تضادی دارند که باعث می شود در دکوراسیون آشپزخانه های سفید زیاد دیده شوند. در آشپزخانه زیر، هماهنگ کردن جزیره و آفتابگیر همرنگ انتخاب خلاقانه ای بوده. به دکوراسیون جنبه شخصی داده و به طرز دلنشینی غافلگیرکننده است. اگر می خواهید سلیقه شخصی شما در آشپزخانه سفیدتان خودش را نشان بدهد، جزیره آن را هر رنگی که دوست دارید بزنید.

آشپزخانه ای که در زیر می بینید، با جزیره قرمز روشن، کانترهای مشکی و کفپوش گرافیکی اش، نمونه بارزی از یک آشپزخانه سفید منحصر به فرد است.
طراحی آشپزخانه کابینت
۵- فرش موزائیکی. یکی از راه های طرح و رنگ دادن به آشپزخانه سفید، انداختن قالیچه روی زمین آن است. اما بسیاری عقیده دارند که قالی منبع آلودگی محیط بوده و باعث زمین خوردن افراد می شود. طراح باهوش آشپزخانه ای که در زیر می بینید، با استفاده از فرش موزائیکی به جای فرش پارچه ای هردو مشکل را همزمان حل کرده.


۶- دیوار پشت اجاق گاز. یکی دیگر از راه های رنگ دادن و طراحی آشپزخانه با رنگ سفید ، موزائیک کردن دیوار پشت اجاق گاز است. اما هیچ جایی گفته نشده که این دیوار باید حتما موزائیک یا کاشی باشد. دیوار پشت اجاق گاز آشپزخانه زیر، پنجره ای است که دقیقا همسطح کانتر آشپزخانه است. باغ سرسبز و دل انگیزی که از پشت پنجره خودنمایی می کند، منظره ای بی نظیر برای این آشپزخانه مونوکروماتیک به وجود آورده.


۷- سقف رنگی. این گزینه، رنگ و لعاب غیرمنتظره ای به آشپزخانه سفید شما می دهد. رنگ دیوارهای اتاق هرچه که باشد، معمولا سقف را رنگ سفید می زنند. اما می توانید سقف را به چشم دیوار پنجم نگاه کنید و هر رنگی دوست دارید به آن بزنید. تصور کنید شما هم میکل آنژ هستید و دارید سقف کلیسا را نقاشی می کنید! سقف زرد رنگِ آشپزخانه ای که در زیر مشاهده می کنید، با قالیچه های راه راه سفید-آبی کف آشپزخانه سِت شده. این دو عنصر، حرارت محسوسی به این آشپزخانه سفید می دهند. کانترهای مشکی هم در این بین بی تاثیر نیستند.

برخلاف انرژی و حرارتی که سقف زرد رنگ به آشپزخانه قبلی می داد، سقف آبی رنگ آشپزخانه بعدی فقط باعث ایجاد آرامش و سکون می شود.

طراحی آشپزخانه

۸- هود بزرگ. بعضی اوقات تنها چیزی که برای طراحی یک آشپزخانه سفید لازم دارید، یک هود بزرگ و یک دیوار چشمگیر پشت اجاق گاز است، مثل نمونه ای که در زیر می بینید.

کابینت با رنگ سفید

۹- دیوار هنری. یکی از روش های جدید بزرگ کردن فضای آشپزخانه، کاهش تعداد کابینت های فوقانی است، روشی که به وضوح در آشپزخانه تصویر زیر به کار رفته. پشت هود، در جایِ خالی کابینت های فوقانی، با استفاده از کاشی یک نقطه کانونی هنری به وجود آمده.
طراحی دکوراسیون با رنگ سفید
۱۰- چوب. یکی از عناصر ارگانیکی که می تواند به طراحی آشپزخانه با رنگ سفید گرما ببخشد، چوب طبیعی است. جزیره، قفسه معلق و کانتر همگی نقاط بالقوه چوبی آشپزخانه شما هستند. در تصویر زیر، یک لبه چوبی مرتفع به میز جزیره اضافه شده.

۱۱- جایگزینی برای مرمر. یک آشپزخانه سفید سنتی یعنی کانترهای مرمر و کاشی های سفید مترویی. به لطف کانترهای Azul Macaubas و موزائیک های سفید-آبی پشت اجاق گاز، آشپزخانه بعدی ما هم ظاهر کلاسیک دارد اما به سبکی جدید.

۱۲- فراتر از ضدزنگ بودن. همانطور که در تصویر زیر می بینید، با استفاده از وسایل رنگی هم می توان به آشپزخانه سفید شور و نشاط بخشید. وسایل فیروزه ای و دیوار فیروزه ای-چندرنگ پشت اجاق گاز است که حال و هوای این اتاق و دلباز بودن آن، به خاطر وجود وسایل فیروزه ای و دیوار فیروزه ای-چندرنگ پشت اجاق گاز است.
کابینت با رنگ سفید
۱۳- پارچه رنگی. هر آشپزخانه ای می تواند کوسن و پرده مخصوص داشته باشد. پارچه های رنگارنگ و طرح دار، محیط را جذاب و چشم نواز می کنند، مثل نمونه ای که در زیر می بینید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *