دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید

دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید

دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفیدReviewed by Mohammadi on Dec 5Rating: ۴.۵

وقتی حرف ترکیب چوب و رنگ سفید به میان بیاید، احتمالا ناخودآگاه یاد یک آشپزخانه براق یا اتاق آفتاب مدرن (سان روم) می افتید. اما این ترکیب خنثی و آرام برای اتاق خواب هم مناسب است. رنگ سفید، حس تمیزی و آرامش به همراه دارد. رنگ گرم و بافت طبیعی چوب هم باعث به وجود آمدن عمق و جذابیت بصری می شود، به خصوص روی پس زمینه سفید.
سادگی این پالت باعث می شود به راحتی یک طراحی عالی انجام دهید. اگر به دنبال ایده و الهام گرفتن هستید، این دوازده دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید را بررسی کنید.


۱-پیام رسانی گرافیکی
برای بناگذاری این ترکیب در دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید ، می توانید از مبلمان یا عناصر تزئینی استفاده کنید. برای شروع هم می توانید یک تخت یا کمد چوبی بزرگ انتخاب کنید.
استدلال: چوب، روی یک پس زمینه سفید بسیار چشمگیر است چون عمق و بافت خاصی به این رنگ ساده میدهد. از آنجا که یکی از معمول ترین پرداخت ها در قطعات بزرگ مبلمان محسوب می شود، به کارگیری آن واقعا راحت است.


۲- استفاده از اجسام بافت دار
برای جلوگیری از تکراری شدن و ملالت چوب و رنگ سفید، اجسام یا نقاشی های نیمه سیاهی درست کنید که تن های مختلف رنگ سفید در آن ها به کار رفته باشد. نمونه این اجسام را در اتاق زیر می بینید از قبیل قالی مستطیلی بافت دار، پایه های چراغ گرد و چراغ های دیواری دوکی شکل.
استدلال: عمق این اجسام سفیدرنگ، قدرت و جذبه خاصی به دکوراسیون خنثی میدهد. امکان ترکیب اجسام رنگ روشن با بافت های متضاد هم وجود دارد. مثل قالی بافتنی عاج فیلی که زیر صندلی عثمانی با پوست گوسفند مصنوعی قرار گرفته.

۳- اتاقی مخصوص مسافرت های دونفره
در طراحی دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید می بینید که چطور از اجسام و رنگ های سفید مختلف برای جان دادن به ترکیب چوب و رنگ سفید استفاده شده. دسته های آویزان و بزرگ پارچه، شبح نیمرخ صندلی ها، همه این سفیدی باعث به وجود آمدن یک پالت زیبا و در درجه اول مونوکروماتیک شده.
سعی کنید هریک از اجسام سفیدی که انتخاب می کنید، بافت متفاوتی داشته باشد. به طور مثال برای صندلی منحنی و دسته دار مخملی خود، کوسن های چهارگوش ابریشمی انتخاب کنید. چنین تضادی در شکل و بافت، جذابیت بصری بیشتری دارد و همچنین یکپارچگی و نظم خاصی به طراحی میدهد.

دکوراسیون اتاق خواب چوبی
۴- سر سوزن رنگ
استفاده از دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید به این معنی نیست که فضا باید کاملا عاری از رنگ باشد. استفاده از رنگ های خنثی مثل طوسی و بژ، یا سر سوزن از رنگ های روشن هیچ مانعی ندارد. همانطور که در عکس زیر می بینید، اگر استفاده از این رنگ ها خیلی جزئی باشد تبدیل به یک خصوصیت مهیج در پالت آرامش بخش اتاقتان می شود.
دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید
۵- انتخاب تصویر مناسب
یکی دیگر از اتاق هایی که در آن از رنگ استفاده شده را در زیر می بینید. پتوی طوسی رنگ، سایه های طوسی نامحسوس در چوب را منعکس می کند و به این اتاق کمی گرما میدهد. لوازم تزئینی و جانبی اتاق، مثل تابلوی سیاه و سفید بالای تخت، کاری می کنند که فضا بیش از حد سرد و بی روح نشود.

۶- سوسویی در بالای سر
با کمک آینه یا دیگر اجسام بازتابنده و صیقلی، مثل یک لوستر زیبا، به دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید شکوه و جلال ببخشید. اجسام براق و پر زرق و برق معمولا رنگ های خنثی دارند. این اجسام فلزی یا صیقلی، هم سکوت و آرامش اتاق را حفظ می کنند، هم با درخشندگی خود به اتاق روح میدهند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب با چوب و رنگ سفید
۷- استفاده از اجسام طلاکاری شده
یک آینه بیضی طلایی، به این اتاق خواب ساده جان تازه ای داده. این جسم با رنگ طلایی خود، اتاق را باشکوه کرده اما سکوت آرامش بخش آن را برهم نمیزند. برای درخشندگی بیشتر اتاق خوابتان یک راه ساده هم وجود دارد، لوستر کریستال یا دستگیره برنجی برای کشوها.

دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید
۸- راهکارهای ارگانیک
بهترین وسایل تزئینی برای یک اتاق خواب چوبی با رنگ های سفید، گل و گیاه است. رنگ گیاه، درمقابل تردی رنگ سفید خودش را نشان میدهد. اما با بافت و رنگ طبیعی چوب هم هماهنگ است. راهکاری بسیار ساده و کم هزینه اما تاثیرگذار.

طراحی داخلی اتاق خواب با چوب و رنگ سفید
۹- تضاد شدید
چوبی که در اتاق خواب زیر استفاده شده، آبنوس است. همانطور که مشخص است، گل ها یک عنصر طبیعی نامحسوس به رنگ های تیره اتاق اضافه می کنند. رنگ آن ها با پس زمینه سفید-قهوه ای تیره اتاق در تضاد است، و حس تازگی و سرزندگی به فضا میدهد. در فضاهایی با دکوراسیون متضاد، مثل چوب آبنوس و رنگ های سفیدی که در زیر می بینید، بهتر است از گیاهانی با رنگ سبز تیره و قرمز روشن یا رزهای سرخ استفاده کنید.

اتاق خواب با چوب و رنگ سفید
۱۰- شبیه سونا
یکی از چیزهایی که می تواند در دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید باشد، یک مشخصه معماری چوبی برجسته است. البته اگر پول کافی برای این کار را داشته باشید. محاصره شدن این مشخصه چوبی توسط یک پالت سفید ساده، اجازه میدهد که چوب خودش را نشان بدهد. دیوار و سقف چوبی اتاق خواب زیر، به قدری چشمگیر هستند که باقی لوازم دیده نمی شوند. پس به شما اجازه میدهد با خیال راحت از اسباب و وسایل ارزان قیمت استفاده کنید. تعدادی مبلمان و منسوجات سفید و ساده ارزان هم کافیست.
دیزاین اتاق خواب با چوب و رنگ سفید
۱۱- پوشیده از تخته چوب
چشمگیرترین ویژگی این اتاق خواب کوچک، سقف چوبی آن است. سادگی رنگ ها در دکوراسیون اتاق خواب ، نگاه ها را به بالای اتاق می کشاند. البته این چوب نباید حتما در سقف به کار برود. دیگر عناصر ساختاری چوبی مثل کفپوش یا قاب چوبی پنجره هم برای این دسته از اتاق ها مناسب هستند.
طراحی اتاق خواب با چوب و رنگ سفید
۱۲- دیوار منحصر به فرد
در اتاق خواب زیر، دیوار پشت تخت است که با یک چوب زیبا تزئین شده. ویژگی این دیوار، حال و هوای روستایی آن است که برای جبران مصرف شیشه و رنگ سفید لازم بوده. اگر به دنبال چوب بازیافت شده هستید، در انتخاب و نصب آن از یک متخصص کمک بگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب با چوب و رنگ سفید

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *