اتاق خواب مهمان

۸ ایده برای دکوراسیون اتاق خواب مهمان

با نزدیک شدن فصل پاییز، شب بیداری‌ها بیش‌تر می‌شود. بازی‌های فوتبال آخرشب، دورهمی‌های خانوادگی و کارهای دیگر، اینها همه به این معنی است که در اتاق خواب مهمان شما تردد زیاد می‌شود. حال چگونه می‌خواهید اتاق مهمانی بسازید که هم راحت باشد و هم برای همه جا داشته باشد؟ در این‌جا ۸ ایده‌ی ساده اما تاثیرگذار برای دکوربندی و طراحی اتاق خواب مهمان به شما می‌دهیم تا آن‌جا را به یک مکان فوق‌العاده تبدیل کنید. مهمانان شما آن‌قدر در این اتاق احساس راحتی می‌کنند که برای روزی که دوباره به آن بازگردند روزشماری می‌کنند.

۱- آینه
هیچ چیز مثل بیدار شدن در رختخوابی غیر از رختخواب خود آدم، مشوش کننده و گیج کننده نیست به‌خصوص این‌که آدم بدون این‌که اول به چهره‌ی خودش نگاهی بیندازد با جهان روبرو ‌شود. پس کاری کنید که در اتاق مهمان‌ تان حتما آینه‌ای تعبیه شده باشد. بزرگ یا کوچک فرقی نمی‌کند.

آینه در اتاق خواب

۲- شطرنجی‌های باحال
با یک طرح چهارخانه‌ی قدیمی، یک فضای بامزه و باحال بیافرینید. این طرح علاوه بر این‌که یک حس قدیمی بودن و راحتی با خود دارد، به هیچ‌وجه روستایی و از مدافتاده نیست. قرار گرفتن طرح‌های چهارخانه با رنگ تیره و خاکی در دکوراسیون اتاق خواب ، همخوانی بیش‌تری با دکوراسیون‌ های جدید و امروزی اتاق خواب دارد.

اتاق خواب شطرنجی

۳- پتوهای اضافه
به هر حال، به‌خصوص در فصل پاییز و نزدیک زمستان، قرار دادن یکی دو پتوی اضافه در اتاق مهمان، ایده‌ی سنجیده و بجایی است. اگر آن را روی تخت بگذارید خیلی خوب است اما اگر نخواستید چیزی به تخت‌خواب‌تان اضافه کنید می‌توانید یکی دو پتو یا روانداز روی صندلی نزدیک تخت یا جای دیگری که مهمان به راحتی آن را پیدا کند قرار دهید.

 

۴- سطوح تخت
همه‌ می دانیم قرارگیری یک سطح صاف و تخت مثل عسلی، طبقه‌ی روی دیوار ، یک میز کوچک یا … در کنار تختخواب چقدر خوب و کار راه‌انداز است. میهمانان ما ارزش این آسایش و راحتی را دارند، پس به نحوی به فکر یک سطح صاف و تخت افقی در کنار تختخواب مهمان باشید تا او بتواند فنجان آب، عینک، کتاب و حتی دسته کلیدش را آن‌جا بگذارد.

۵- صندلی راحت
اگر فضا اجازه می‌دهد، قرار دادن حداقل یک صندلی در اتاق مهمان ایده‌ی بسیار خوبی است. بله، البته مهمان می‌تواند لبه‌ی تخت بنشیند و کفش‌هایش را به پا کند اما لذت قرار داشتن یک صندلی خشگل در کنار تخت، چیز دیگری است. همچنین قبل از به رختخواب رفتن، حضور یک صندلی راحت در چیدمان اتاق خواب برای لم دادن پس از یک روز طولانی که در سفر و جابجایی گذشته، بسیار لذت‌بخش است.

۶- کوسن‌های چشمگیر و برجسته
حتی در اتاق‌های مهمانی که قرار است تک‌رنگ و یکنواخت باشند، انداختن چند کوسن رنگی و چشمگیر به روی تخت نقش مهمی در ایجاد حس انرژی و تحرک در دکوراسیون اتاق دارد. البته کوسن‌ها نباید برای چشمگیر بودن، زیادی پرزرق و برق و زننده باشند. رنگ نارنجی پررنگ یا زردی با هاله‌ی سبزرنگ رنگ‌های چشم‌نواز و در عین حال باوقاری هستند که حس زندگی را وارد اتاق می‌کنند.

اتاق خواب و کوسن

۷- زندگی گیاهی
همیشه نمی‌توان اتاق میهمان را در بهترین جای خانه با نماهای عالی و خوب قرار داد. گاهی این اتاق به ناچار در گوشه‌ای از طبقه‌ی زیرهمکف با پنجره‌های کوچک و سقف کوتاه قرار می‌گیرد. هیچ اشکالی ندارد، چند گلدان گل با برگ‌های پر پشت و سلامت در طراحی داخلی اتاق خواب لحاظ کنید تا حس تازگی در اتاق شکوفا شود. مطمئناً میهمان شما در این اتاق راحت‌‌تر خواهد بود.

۸- انباری پنهان
اگر از اتاق مهمان‌تان خیلی زیاد استفاده نمی‌کنید، وسایلی در آن قرار دهید که نسبت به فضایی که اشغال می‌کنند کاربرد و کارایی دوبرابر در اختیارتان قرار دهد. مهمان شما لازم نیست بداند زیر تختی که خوابیده است چه چیزهایی قرار گرفته (البته اگر نخواهید پز تخت جادارتان را به آن‌ها بدهید)

تخت خواب

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *