هزینه دکوراسیون داخلی منزل

” هزینه دکوراسیون داخلی منزل چقدر خواهد بود؟”

تصور کنید اخیرا به خانه جدیدی نقل مکان کردید و آماده پرداخت هزینه دکوراسیون داخلی هستید. یا مدت هاست در خانه ای زندگی می کنید و قصد دارید ظاهر آن را عوض کنید. می خواهید این کار را خودتان انجام بدهید. سوال اصلی این است که : چقدر هزینه خواهد داشت؟ هیچ فرمول جادویی وجود ندارد که میزان هزینه دکوراسیون داخلی منزل شما را محاسبه کند. اما با طی چند مرحله می توانید متوجه شوید این پروژه تقریبا چه هزینه هایی دارد و این پول در چه جاهایی باید خرج شود.

بودجه بندی کنید. اگر مراحل ذهنیت سازی از ظاهر مورد نظر برای خانه و تصمیم گیری برای اینکه خودتان پروژه را در درست بگیرید را گذرانده باشید، باید تعیین بودجه کنید. به جای اینکه سعی کنید حدس بزنید پروژه چقدر هزینه دارد، میزان تقریبی مبلغی که حاضرید هزینه کنید را تعیین کنید. از اتاق هایی که قرار است دکور شوند و لوازمی که باید برای این اتاق ها بخرید، یک لیست تهیه کنید. از تعمیرات دیواری، کفپوش، چراغ ها، لوازم تزئینی جانبی و دستمزد کارگر غافل نشوید. این اطلاعات را در یک صفحه گسترده وارد کنید و برای هر مورد یک قیمت تعیین کنید. با استفاده از سایت ها و کاتالوگ ها و پرس و جو از فروشگاه ها، قیمت های تقریبی به دست بیاورید. درست است که یک کاناپه یک میلیون تومانی و یک کاناپه ۵ میلیون تومانی وجود دارد، اما خرده فروش ها روی کیفیت و مدل جنسی که شما می خواهید، چه قیمتی گذاشته اند؟ این قیمت تقریبی را در برگه برآورد قیمت خود وارد کنید. این کار باید برای تک تک موارد لیست شما انجام شود.
بیشتر پول خود را در این موارد هزینه کنید :
مواردی وجود دارد که نیاز به هزینه بیشتری دارد، مواردی هم هست که می توانید از آن ها سرسری بگذرید. بیشتر متخصصان این زمینه عقیده دارند محل نشیمن باید در اولویت باشد. یکی از طراحان ایالت کالیفرنیا می گوید : دوست ندارم یک مبل یا صندلی رومبلی دار خوب را سرسری بگیرم. یک کاناپه مرغوب و باکیفیت ۲۰ الی ۳۰ سال دوام می آورد. مدیر یکی از گروه های طراحی در سانفرانسیسکو می گوید : نسبت به بودجه خود، بهترین تشک و بهترین مبل موجود را بخرید. این طراح حتی زمانی که با پروژه های کم بودجه سر و کار دارد، مبل و صندلی های سفارشی تهیه می کند، چون بیش از هر وسیله دیگری در خانه استفاده می شوند و چندین دهه دوام می آورند.

هزینه دکوراسیون داخلی

میز غذاخوری سرمایه گذاری بعدی است که با چیدمان های مختلفی هماهنگی می شود و عمر زیادی دارد. با اینکه به اندازه میز بادوام و قابل حمل نیستند، اما پنجره ها هم تاثیر به سزایی در فضای اتاق دارند. طراحی به نام آلیسون کوکوما می گوید : هیچ چیز به اندازه یک اتاق با پنجره های بدشکل تو ذوق افراد نمی زند. این هم سرمایه گذاری خوبی است.
وقتی به کفپوش ها هم می رسید، به فکر صرفه جویی نباشید. جنس مرغوب روی ظاهر کلی خانه تاثیر گذاشته و زمان فروش آن، به کمک شما می آید.
سرانجام، طراح داخلی امی لاف می گوید : کارمند و کارگر را سرسری نگیرید. همیشه از پیمانکار مجاز و لایق استفاده کنید تا کارگرهای خوبی استخدام کند. افرادی که پروژه شما را اجرا می کنند اهمیت بسیاری دارند.
در این موارد صرفه جویی کنید :
پس تکلیف شما چیست؟ به نظر می رسد متخصصان این زمینه همگی توصیه می کنند که در همه موارد ولخرجی کنید، اما موارد زیادی باقی مانده که می توانید آن ها را جدی نگیرید مثل چراغ و روشنایی ها، رنگ دیوارها، قالی و وسایل تزئینی. کوکوما می گوید : می توانید به جای قالی دستباف ، از قالیچه ماشینی استفاده کنید ولی همچنان اتاقی زیبا داشته باشید. حتی زمان انتخاب مبل و میزغذاخوری هم راه گریز هست. درست است که طراحان توصیه می کنند بهترین نوع و جنس ممکن را بخرید، اما به لطف اینترنت، مصرف کنندگان به دنیای وسیع و پهناوری از مبلمان و صندلی با قیمت های مختلف دسترسی دارند. در گذشته حق انتخاب زیادی بین مبلمان بی کیفیت و نمونه هایی که در گالری ها می بینید وجود نداشت، اما این روزها هزاران هزار گزینه و مدل با قیمت های متنوع وجود دارد.
جنس رومبلی صندلی ها، مورد خیلی مهمی نیست، نیازی نیست بهترین جنس و بالاترین قیمت آن را انتخاب کنید. پارچه ای انتخاب کنید که راحت، بادوام و نه چندان گران باشد، و کمی صرفه جویی کنید.

transitional-home-office

البته صرفه جویی به معنی قربانی کردن کیفیت نیست. به جای انتخاب یک کابینت یا میز ساخته شده از تخته چوبی و چسب، در مغازه های دست دوم فروشی، عتیقه فروشی و تک فروشی به دنبال نوع چوبی دست دوم آن بگردید. همیشه از وسایل قدیمی سود بیشتری می برید. کیفیت بهتری دارند، می توانید آن را رنگ کنید یا جلا بدهید، یا آن را مرمت و نوسازی کنید. هروقت آن را نخواهید، می توانید دوباره بفروشید. کاری که با وسایل ساخته شده از تخته چوبی نازک نمی توانید بکنید.

این توصیه را برای خرید چراغ و لوازم روشنایی هم به کار بگیرید. یک چراغ آویز ارزان قیمت، همیشه ظاهر ارزانی خواهد داشت. اگر پول خرید چراغ زیبایی که دوست دارید را ندارید، در اینترنت به دنبال نسخه کپی برابر اصل آن با کیفیت خوب باشید. یک لوستر قدیمی بخرید و دوباره سیم کشی کنید. بیشتر از هزینه ای که کردید، سود می برید. می توانید با هزینه ای هنگفت یک لوستر نو بخرید، اما با یک دهم همان پول می توان نسخه ای قدیمی تهیه کرد.

-dining-room
وسایل تزئینی همیشه آخرین اولویت را در بودجه بندی دارد، از نظر طراحان این قضیه مشکلی ندارد. اما انتخاب همه لوازمی که برای تزئین و دکور کلی یک اتاق لازم دارید را تا پایان مراحل دکوراسیون داخلی و دیزاین منزل خود تلنبار نکنید. از ابتدای کار چشمان خود را باز نگه دارید تا وقت سر زدن به مغازه های تک فروشی و حراج های خانگی را داشته باشید، بتوانید لوازم تک و منحصر به فردی بخرید که برای شما ارزش خاصی دارند. اگر عجول نباشید، فرصت یک معامله خوب را به دست می آورید. هدایا و کلکسیون های خود را هم در نظر بگیرید، اگر لوازم عتیقه دارید استفاده کنید، حتی اگر سبک معماری داخلی و طراحی خانه معاصر باشد.

traditional-family-room3

در چه اتاق هایی بیشتر هزینه کنید :
برخی طراحان توصیه می کنند در فضاهای عمومی مثل اتاق غذاخوری و نشیمن بیشتر هزینه کنید، و پول زیادی صرف اتاق هایی مثل اتاق خواب نکنید. لاف می گوید : همیشه این امکان را دارید که در فضای پشتی خانه صرفه جویی کنید، و در فضاهای جلویی و در معرض دید، ولخرجی. دیگر متخصصان این حرفه عقیده دارند که بیشترین سرمایه گذاری در فضاهایی انجام شود که بیشترین زمان را در آن ها می گذرانید. به عبارت دیگر، اگر بیشتر وقت خود را در اتاق نشیمن می گذرانید، روی راحتی و دوام مبلمان این اتاق سرمایه گذاری کنید.

هزینه دکوراسیون داخلی

چه مدت در این خانه می مانید؟
اگر قصد ندارید در خانه فعلی خود مدت طولانی زندگی کنید، بهتر است روی مواردی مثل روکش پنجره، قالی سفارشی، کاغذدیواری و دیگر مواردی که موقع اسباب کشی نمی توانید با خود ببرید، سرمایه گذاری هنگفتی نکنید. مبل و صندلی با اندازه های معمولی انتخاب کنید که با محیط های مختلف هماهنگی داشته باشند، نه اینکه فقط مخصوص یک خانه باشند. از خرید مبل های چندتکه بزرگ، کابینت های ۳ گوش یا گنجه های سنگین اجتناب کنید چون ممکن است در خانه بعدی جا نشوند، یا حتی از راهرو و در آسانسور رد نشوند.
برنامه ریزی فراتر از بودجه
حتی بهترین برنامه ریزی ها هم از مسیر منحرف می شوند. لاف می گوید : تا حالا به پروژه بدون حوادث غیرقابل پیش بینی برنخوردم. آماده باشید، و در بودجه بندی کمی منعطف.

2 پاسخ ها
 1. میرزاپور
  میرزاپور می گوید:

  لطفا بفرمایید برای طراحی یک واحد آپارتمان مسکونی به متراژ ۱۴۰ متر مربع هزینه طراحی چقدر است ؟ و اینکه طراحی تا چند بار ادیت می شود؟

  پاسخ
  • آرین پاراکس
   آرین پاراکس می گوید:

   هزینه طراحی نسبت به سبک کار و حجم پروژه تعیین می گردد و از متری ۱۸.۰۰۰ تومان است
   ادیت یا تغییر طرح نیز تا سه مرتبه بدون اخذ هزینه بر عهده شرکت است

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *