طراحی پاسیو

نکاتی در طراحی پاسیو

در عصر حاضر و در این روزها، فاصله ما با سال‌های نه‌چندان دور نیز بسیار زیاد شده است. امروزه دیگر مثل گذشته و همچون زمان پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هامان، خبری از حیاط‌های موزاییکی، حوضچه شش ضلعی و پنجره‌های مشبک رنگی نیست، حیاطی که تخت چوبی گوشه آن مأمن خستگی‌ها بود و درخت‌های بید مجنون و شمشاد و کاج، سایه‌بانی برای دل زندگی و نشاط . امروزه آسمان‌های دود گرفته و ساختمان‌های آسمان‌خراش، گذشته را چنان احاطه کرده‌اند که بوی گذشته‌ها نیز کم‌کم رو به فراموشی است، با این حال هنوز  هم در قفس‌های به ظاهر شیک امروزی، می توان راه گریزی به نفس کشیدن یافت. پاسیوها از جمله راه‌های گریز برای رسیدن به هوای تازه و نور طبیعی هستند. پاسیو، حیاط خلوت و بالکن از جمله قسمت‌هایی هستند که می‌توانند به روحیه، نشاط و حس سرزندگی بپاشند و کمی حال و هوای آدمی را خوش کنند. حال برای رسیدن به هیجان این لذت، راهکارهایی برای زیبا جلوه گرفتن این مکان در دکوراسیون داخلی ارائه می‌دهیم:

پاسیو با طراحی حوضچه

حوض‌ها در حیاط‌های شکافته شده از علف‌ها، جلوه‌ای خاص و یادواره دارند. می‌توانید برای دلنشین شدن و ایجاد حال و هوای قدیمی و سماور مادربزرگ حوضی با کاشی‌های فیروزه‌ای در پاسیو تعبیه کنید و نمای آن را با سنگ‌های تزیینی دکور دهید. ماهی‌های قرمز کوچک نیز حال و هوای این حوض را عوض می‌کنند. سیب‌های رها درون این حوضچه به شما روح عشق و زندگی می‌بخشد.

آبنما در پاسیو

آبنماها بهترین گزینه به جای حوضچه‌ها در صورت نبود فضای کافی هستند. اگر فضای بزرگ و جاداری دارید حتی می‌توانید آنجا را در جوار حوض به دکوراسیون پاسیو ی محل زندگی‌تان اضافه کنید. آبنماها را بسته به نوع دکوراسیون پاسیو می‌توانید انتخاب کنید. در انتخاب آبنما و تزیین آن، کاشی‌های فیروزه‌ای به سبک معماری ایرانی را فراموش نکنید زیرا جلوه خاصی به محوطه سازی ساختمان شما خواهد داد

گیاهان در فضای پاسیو

گیاهان روح نشاط و سرزندگی هستند. طبیعت ، آرامش‌بخش روح‌های پردغدغه و پرهیاهو است. در این روزها که از نعمت گیاهان و درختان چون گذشته، سیراب نیستیم، گل‌ها و گیاهان آپارتمانی گزینه مناسب و جان بخشی هستند. بسیاری از این گیاهان نیاز به نور ندارند. وجودتان را از آرامش این عنصر محروم نکنید.

کاشی‌های ایرانی در پاسیو

برای طراحی پاسیوی خود می‌توانید از تزیین کاشی‌های ایرانی به رنگ فیروزه بهره ببرید و فضایی خاص و سنتی به آن ببخشید.

اکسسوری‌ها در پاسیو

وسایل دکوری در پاسیو بسیار چشم‌نواز و خیره‌کننده جلوه می‌کند. برای زیباتر شدن پاسیو می‌توانید از وسایل تزیینی سنتی بهره ببرید. صنایع دستی و پارچه‌های رنگی می‌تواند زیبایی خیره‌کنندگی به فضای سنتی و آرامش‌بخش پاسیوی شما ببخشد.

همچنین استفاده از فرش و گلیم ایرانی در کنار صنایع دستی و حوضچه و کاشی‌کاری‌های ایرانی، تلفیقی ناب و چشمگیر به فضای معماری داخلی شما می‌بخشد.

با کمی تأمل و ابتکار می‌توانید محیط خشک و بی‌روح زندگی خود را جانی تازه ببخشید و حال و هوای قدیم را در آن زنده کنید.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *