پرداخت منسوجات

نحوه پرداخت پارچه ها

پرداخت پارچه ، مرحله ای است که در آن می‌توان چروک پذیری پارچه را از بین برد و آن را در برابر سوزانندگی شعله آتش مقاوم کرد . اهمیت دیگری که مرحله پرداخت پارچه دارد این است که به وسیله آن می توان پارچه را از کپک رطوبت و حشرات خورنده محفوظ و دور نگاه داشت. در نظر داشته باشید ، رایج‌ترین پرداخت‌ها برای پارچه ها و منسوجات خانگی در دکوراسیون داخلی ، می تواند پرداخت‌هایی باشد که از ایجاد آلودگی و لکه بر روی پارچه ممانعت کند و مانند حصاری از آن محافظت نماید. پرداخت‌های خاص دفع لکه از پارچه محافظت و آن را  نفوذپذیر می سازد و این امکان و فرصت را می‌دهد تا لکه بیشتر از حدی که در بافت پارچه فرو رفته و رسوخ می کند ، پاک و زدوده شود. این عمل برای پارچه هایی که در اکسسوری دکوراسیون خانه و طراحی داخلی به کار می رود ، بسیار مناسب است.  سه نوع پرداختی که سبب مقاوم پذیری پارچه می شوند عبارت اند از  : ۱) پرداخت هایی با پایه شیمیایی  سیلیکون ۲) پرداخت‌هایی با پایه شیمیایی فلورین
پرداخت هایی که پایه شیمیایی آنها سیلیکون است ، پارچه را تنها در برابر لکه‌هایی محافظت می‌کند که محلول در آب هستند . پرداخت‌هایی که پایه شیمیایی آنها فلورین است؛ مانند تفلون ، ساخت دوبون و اسکاچ گارد، ساخت ۳M ، در برابر لکه‌های محلول در آب و روغن مقاومت ایجاد می‌کنند. پرداخت های فلورینی ، پرداخت های ارزشمندتری هستند ؛ زیرا می توان آن ها را بارها شست و با خیال راحت به خشکشویی سپرد ،  بی‌آنکه  به بافت آن صدمه ای بخورد و از بین بروند.
شما می‌توانید از تولیدکنندگان مبلمان یا تولیدکنندگان پارچه های مبل بپرسید که آیا پرداخت مورد نظر شما قبلا در موقع بافت پارچه اعمال شده است یا خیر. این عمل سبب می شود با دقت بیشتری پارچه مد نظرتان را خریداری کنید.

پرداخت الیاف

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *