خانه نه چندان بزرگ

مزیت زندگی در خانه های ویلایی کوچک

“مزیت زندگی در خانه نه چندان بزرگ”

کلمه کوچک شاید بی ارتباط نباشد، اما هر تعریفی از آن داشته باشید، یک خانه نه چندان بزرگ مزایای بسیاری دارد. از ریخت و پاش کمتر و سریع تمیز شدن گرفته تا صرفه جویی برای خرید وسایل گران قیمتی که همیشه می خواستید. این مزایای زندگی در یک خانه تقریبا کوچک است.
خانه کوچک، دنج و صمیمی است. وقتی به یک خانه گرم و نرم فکر می کنید، مسلما یک فضای وسیع و پهناور را تصور نمی کنید. به این دلیل که در فضای کوچک تر، افراد به طور طبیعی و ناخودآگاه دور هم جمع می شوند. خانه کوچک، موجب گرمی و صمیمیت خانواده ها می شود.
کوچک بودن طراحی پلان و نقشه ساختمان به این معنی نیست که خانه از داخل هم کوچک و کم جا به نظر می آید. یک خانه کوچک با طراحی پلان مناسب و صحیح، اگر بیشتر نه، حداقل به اندازه یک خانه بزرگ با نقشه غیرمناسب بزرگ به نظر می آید.

طراحی خانه

اگر همیشه آرزوی داشتن یک باغ زیبا یا یک محوطه تفریحی اطراف خانه داشتید، با زندگی در خانه ای با طراحی پلان کوچک تر، به آرزوی دیرینه خود برای طراحی فضای سبز و محوطه سازی برسید. در این شرایط با استفاده کمتر از محوطه و فضای خالی اطراف خانه، از همسایه ها دور می شوید و خلوت خود را حفظ می کنید.
با یک فرمول ساده ریاضی توصیح می دهیم : هرچه مترمکعب مساحت خانه شما بیشتر باشد، حفظ دمای مناسب در خانه هزینه بیشتری می برد. ویلا های کوچک به راحتی و با هزینه کمتر سرد و گرم می شوند، اگر در منطقه ای با تغییر دمای فصلی متناوبی زندگی می کنید این مزیتی به شمار می رود.

خانه نه چندان بزرگ

اگر دکوراسیون منزل خود را به تازگی شروع کردید، هزینه مبلمان و مبله کردن آن خیلی نجومی بالا می رود به خصوص اگر فضای خالی و بی استفاده در خانه زیاد باشد. زندگی در یک آپارتمان یا خانه کوچک که متراژ بالایی ندارد به این معنی است به جای اینکه بودجه خود را هدر بدهید و در هر اتاق یک وسیله بگذارید تا پر شود، می توانید وسایل مورد علاقه خود را خریداری کنید.
آیا چشم شما یک اجاق گاز خاص یا رویه کابینت زیبا و مرغوب را گرفته؟ هزینه خرید این گونه وسایل در خانه های بزرگ بسیار زیاد است. اما در یک آشپزخانه کوچک می توانید به راحتی لوازم و وسایل شیک و گران قیمت مورد علاقه خود را بخرید چون فضای خالی زیادی برای پر کردن وجود ندارد.
مزیت خانه کوچک
خرید یک خانه نه چندان بزرگ موجب می شود بودجه خود را برای کارهای مهم دیگری مثل سفر، سرمایه گذاری کاری یا آب نما صرف کنید. قبل از اتخاذ تصمیم قطعی برای مساحت خانه مورد نظر، به این فکر کنید که با چند متر مکعب صرفه جویی، چه کارهایی می توان کرد.
زمان مورد نیاز برای نظافت خانه کوچک بسیار ناچیز است. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید از زیر بار نظافت خانه شانه خالی کنید، اما با داشتن یک ویلای کوچک، این پروژه را خیلی سریع تر و راحت تر پیش ببرید. با کاهش مدت زمان لازم برای نظافت هفتگی خانه خود، وقت اضافه خود را صرف کارهای دیگری بکنید، مثلا یک گوشه بنشینید و از خانه زیبای خود لذت ببرید.
خانه کوچک برای محیط زیست مفید است. با استفاده کمتر از آب، برق و دیگر منابع، خانه کوچک شما اثر مخرب کمتری روی محیط زیست می گذارد. این اقدامات محیط زیستی را می توان با استفاده از لوازم کم مصرف، پنل های خورشیدی، بشکه های جمع آوری آب باران و سطل کمپوست در باغچه افزایش داد.

از راه رفت و آمد اتومبیل گرفته تا سقف، همه این بخش های مختلف در خانه کوچک تر نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند تا یک خانه بزرگ. در طولانی مدت تاثیر سوددهی این موارد در زمان، پول و انرژی خودتان را خواهید دید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *