مرمت و بازسازی خانه

مرمت و بازسازی خانه زیبای تاریخی

یک شرکت معماری در طی پروژه مرمت و بازسازی خانه ، موفق شده به کمک ابزار همیشگی خود، اسکلت بندی سنگی و سقف و چهارچوب های طاقدار و زیبای این خانه متعلق به ۱۹۰۰ را حفظ کند. این گروه همچنین از راهکارهای ظریفی مانند نصب استخر استفاده کرده است، استخری که تبدیل به نقطه کانونی باغ شده و چشم انداز زیبایی در محوطه بیرونی به وجود آورده.

مرمت و بازسازی خانه

معماران پروژه، نقاط قابل توجه باغ را یک بار دیگر سازماندهی کردند و به کمک پنجره های سقفی فضاهای تاریک به وجود آوردند. همه این ویژگی ها به علاوه پنجره های طاقدارِ زمین تا سقف و تراس های نیمه پوشیده، دست به دست هم داده و یک محیط دلنواز و دنج به وجود آورده اند. البته برخی از خصوصیات بی نظیر معماری اولیه خانه دست نخورده باقی ماندند.

مرمت خانه قدیمی


در مرمت و بازسازی خانه تاکید بر فضای داخل پرنور، باشکوه و بسیار حساب شده است. ترکیب دیوارهای سنگی اصیل با موزائیک های زیبا و قالیچه های دست بافت و پرده های نقش دار، زیبایی قدیمی و رمانتیکی به محیط میدهد. راحتی و آسایش این طراحی، حاصل عناصر مدرن آن است. عناصری مانند دیوارهای نیمه سفید، دیوارهای پارتیشنی، اسباب و مبلمان مُد روز و راحت، و نورپردازی پرنور.

مرمت و بازسازی خانه

پالت های رنگ طوری طراحی شده اند که رنگ سفید غالب باشد. این رنگ نور محیط را منعکس کرده، و آرامش و سکوت به همراه دارد. رنگ های مکمل و ملایمی مثل طوسی، بژ، قرمز تیره و شرابی بورگاندی هم در این رنگبندی دیده می شوند که با عناصر چوبی طلایی و رنگ زیبای دیوارهای سنگی خانه هماهنگی خوبی دارند. این تیم همچنین موفق شدند مشخصه های اصلی و متمایز خانه (مثل طاقِ دیوار جلویی که ویژگی این سردرِ زیباست) را به طرز هوشمندانه ای با ملزومات تکنولوژی مدرن برای رسیدن به آسایش و رفاه بیشتر، تطبیق بدهند.
مرمت و بازسازی خانه ویلایی

مرمت و بازسازی خانه ویلایی


آشپزخانه، غذاخوری و اتاق نشیمن همگی در فضای باز و یکسره خانه قرار دارند. به همین خاطر وسایلی مانند شومینه معلق به صورت سفارشی ساخته و نصب شده اند تا این اتاق ها را از هم جدا کنند. اما همین وسایل هم با مشخصه های تاریخی خانه و عناصر معماری آن کاملا هماهنگ هستند. با اینکه عناصر مد روز و مدرن، و ریزه کاری های طراحی معماری معاصر به این خانه اضافه شده، اما شکوه و ارزش تاریخی آن هنوز پا برجاست.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *