مبلمان کلاسیک در دکوراسیون داخلی

سبک‌ها و فرم‌هایی که در طول قرن‌ها پابرجا  مانده  و به عنوان یک مدل خاص و مورد پسند ، باقی مانده‌اند، این تفاوت و تمایز را یافته‌اند که کلاسیک نامیده شوند. مبلمان در طول گذشت تمام این زمان ها  ، امروزه نیز همچنان گذشته و به همان  اندازه که در زمان خلقت  خود دارای ارزش بوده‌اند در دکوراسیون داخلی ، باارزش و  در خدمت تامین نیازهای افراد هستند. مبلمان ها  از نظر طراحی ، در تمام زمان‌ها،  تازه و همگام با روز هستند: طرح و نقش مبلمان خوب، در واقع همیشگی و ماندگار  است.
مبلمانی که امروزه در دکوراسیون و طراحی داخلی ، کلاسیک به شمار می آید  ، ریشه در انگلستان دارد. در قرن هفدهم، وقتی اولین مسکن گزینان، انگلستان را به مقصد آمریکا ترک کردند، سلیقه خود را نیز در خصوص نقش و طرح  مبلمان ،  به آمریکا بردند. این سبک ، سبکی سنگین ، با ابهت و باشکوه بود که به نام حاکمان آن زمان، ویلیام و ماری نامیده می‌شد. این مبلمان که به طور معمول،  از چوب بلوط ساخته می‌شد ، دارای قسمت‌های تراشیده شده بود و میزهایی داشت که با باز کردن قسمت لولا شده، بزرگ تر می‌شد . در این عصر ،  صندلی پشت نرده‌ای متداول و رایج بود.


اگرچه مبلمان های  اولیه در دنیای جدید ، مبتنی  بر نقش و  طراحی انگلیسی بود ، نیازهای مهاجران و مواد موجود در منطقه نیز در خلق و ساخت آن  تاثیر داشت. در این دوره از مسکن‌گزینی، مبلمان های  اولیه موسوم به «بقا»  بود که در بر گیرنده  میزهای ستونی بود و  صرفا از تخته چوب محکم و مقاومی تشکیل می‌شد و روی ستون‌هایی به شکل ال  قرار می‌گرفت.این نوع میزها در دکوراسیون داخلی دارای رویه قابل جدا شدن  بود و در  دکوراسیون خانه‌ های کوچک ، غیر از زمان های ضروری ، آن را برمی‌داشتند و در گوشه ای قرار می دادند تا جای بیشتر و فضای بزرگ تری داشته باشند.
در دهه ۱۷۲۰، سبک ماهرانه تر ، خوشتراش تر و ظریف‌تری جانشین سبک  ویلیام و ماری شد. ویژگی این سبک که به نام جانشین ویلیام، سبک ملکه آن  نامیده می‌شد، تناسب ، زیبایی و ظرافت آن بود. در این عصر  دیگر فقط نیاز افراد  در دکوراسیون داخلی مورد توجه  نبود،  بلکه توجه به راحتی و زیبایی‌شناسی  در معماری داخلی آغاز  شده بود: پایه‌های منحنی میز که ته تیز و باریک آن به بالشتکی زیبا و عالی فرو می‌رفت و انواع صندلی ها ، به خصوص صندلی‌های بزرگ با دسته‌های راحتی که در زیر پارچه‌های روی آن، لایه ضخیمی از پشم حیوانات قرار داده می‌شد.
مبلمان “ملکه آن ” به طور عده  از چوب گردو ساخته و گاهی با تکنیک ژاپنی که تقلیدی از لاک شرقی بود تزیین می‌شد. در این عصر انواع مبلمان جدید که بازتابی از  شیوه زندگی اوائل قرن ۱۸ بود ساخته و عرضه شد. میزهای چای ، میزهای بازی و میزهای چهارپایه‌دار کشودار که به عنوان میز توالت بود، در این دوره ظاهر و  مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مبلمان کلاسیک.jpg2

مبلمان کلاسیک.jpg3

مبلمان کلاسیک.jpg8

   مبلمان کلاسیک.jpg4

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *