فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

فنگشویی به معنای آب و باد است. در اصل، قانون و اصول اولیه و اصلی فنگشویی، دوری از درهم برهمی و بی‌نظمی و انباشتگی است. آشفتگی و بی‌نظمی، انرژی‌های مثبت را خالی می‌کند و به جای آن انرژی منفی را جایگزین می‌کند. کارشناسان فنگشویی معتقدند استفاده از رنگ شاد، پرقدرت و روشن، نقش مهمی در این سبک ایفا می‌کند و چینش و آراستگی وسایل خانه بر افزایش دارایی، افزایش انرژی، افزایش روابط صمیمی، افزایش آرامش و امنیت و بهبود کیفیت زندگی افراد تاثیر می‌گذارد. فنگ‌شویی اصول مهمی به نام «چی» دارد. چی نوعی انرژی است که هم می‌تواند در حالت مثبت قرار گیرد و هم در حالت منفی. چی در حالت انرژی مثبت، شانس، انرژی فیزیکی، رفاه مادی و روابط عاطفی را به همراه می‌آورد. اما اگر همین انرژی چی در دکوراسیون داخلی راکد باشد، منجر به انرژی مخربی به نام شاچی می‌شود.


اتاق‌های آشفته و درهم، وسایل و اسباب بی‌مصرف در کیف و خانه، لباس‌های انباشته شده و غیره، باعث تغییر انرژی مثبت چی به انرژی منفی شاچی می‌شود. برای جریان داشتن و سیال بودن انرژی مثبت چی، از به کار بردن اسباب و وسایل با خطوط نوک‌تیز در دکوراسیون منزل پرهیز کنید و سعی کنید بیشتر از اسباب و اکسسوری‌ها با خطوط منحنی استفاده کنید. رنگ‌ها نیز در فنگشویی بسیار تاثیرگذارند.
رنگ قرمز در اصول فنگشویی، خوش‌شانسی می‌آورد و رنگ‌های بنفش، زرد و سبز، صاحبان خوش‌یمنی‌اند. در دکوراسیون داخلی ، آیینه‌های گود و هشت ضلعی در خانه استفاده کنید و تابلوهای نقاشی با تصاویر زیبایی از آهوان کوهی، دختران دلبر و زیبا را به دیوار نصب کنید. همچنین شاخه‌های درخت بامبو، ارمغان آورنده رفاه و آسایش هستند. استفاده از این گیاه در چیدمان و طراحی داخلی ، علاوه بر زیبایی ، حامل انرژی مثبت نیز هستند.

دو نکته حائز اهمیت فنگ شویی
در اطراف خود چه در محل کار و چه در دکوراسیون داخلی منزل خود، از انباشتگی و شلوغی بپرهیزید. در کشوها، کمد، درون انبار منزل و … نگاهی بیندازید، آشفتگی در این مکانهای پنهانی، باعث می شود تا همه چیزهای مورد نیاز و غیر نیاز روی هم انباشته شود و نوعی بهم ریختگی را به وجود آورد
برای داشتن خوابی آرام، قراردادن تخت خواب در محل مناسب ضروریست که این امر در نهایت برای داشتن روزی خوب است.
تخت خواب در جهتی قرار نگیرد که پاها به سمت ورودی اتاق قرار گیرد.
روی طبقات تخت خواب هرگز کتابهای زیادی قرار ندهید.
فضاهای زیر تخت مکانی برای انبار وسایل نیست، در این صورت هنگام خواب روی وسایلی خوابیده اید که ممکن است خواب نا آرام شود.
روتختی های خود را از رنگ های آبی تیره که سبب سرد شدن بدنتان و در نتیجه یک خواب عمیق و راحت می شود ولی اگر برای بیداری صبح دچار مشکل هستید، از رنگ های روشن استفاده کنید.

Luxury living room with chandelier

 

فنگشویی در دکوراسیون

 

فنگشویی در دکوراسیون.jpg3

فنگشویی در دکوراسیون.jpg4

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *