دکوراسیون فروشگاه

طراحی معماری داخلی فروشگاه

“طراحی معماری داخلی فروشگاه Yeh در تایوان”

این ساختمان تاریخی پر از ویژگی های غنی فضا و زندگی است و نمادی از یک دوره تاریخی خاص است. وقتی شروع به طراحی معماری داخلی فروشگاه می کنیم، اولین قدم تاکید دوباره بر مشخصات اولیه آن است تا شکل و شمایل کلی آن با گذر زمان تغییر نکند. پس اضافه کردن بادقت اما متمایز المان برای شکل گیری فضای جدید رمز این پروژه محسوب می شود. مضمون اصلی طراحی دکوراسیون داخلی در این مجموعه به حداقل رساندن استفاده از فضای تاریخی و استفاده مجدد از ابزار اصلی آن است. الوار عرضی طاق در اتاق جلویی این فروشگاه خرده فروشی ایده “مبلمان از اسکلت” را معرفی می کند، یک عضو تنها و مستقل که از دیوار وجود ساخته شده. در این پروژه تفکری بر پایه کمترین میزان رول پلاک و دخالت پیچ و بست که باعث حفظ ساختمان می شود به کار گرفته شده.

طراحی معماری داخلی فروشگاه

هدف از طراحی ساختار این الوار طاقی، ساخت تکیه گاهی برای قفسه های نمایش محصولات و محل عبور سیم کشی های لامپ و سیستم های تهویه هوا بوده. الواری که به نظر یک قاب معکوس می آید، واکنشی متوسط درمقابل اضافه کردن بخشی به ساختمان قدیمی است.

این فروشگاه یکی از چندین مغازه غلات فروشی در خیابان Dihua است که مرکز تجاری تایپه در زمان مخصوص است. بسیاری از مبلمان و ابزار رنگ آمیزی موجود نگهداری شده تا جو تاریخی فضا به آن برگردانده شود. طاق اتاق جلویی از چوب سرو ژاپنی ساخته شده که در زمان خود برای ساخت اثاثیه هم استفاده می شده. به غیر از واکنش ظریف و واضح طراحی معماری داخلی فروشگاه Yeh، ارتباط واضح ابزار و بافت ها نیز بخشی از هدف ما به سوی دستیابی به ساختمانی قدیمی بوده.

“طراحی معماری داخلی فروشگاه در بارسلونا”

مبارزه با جاذبه زمین در میان درختان و بین دوستان تاثیر مثبتی روی حس و حال افراد دارد. اگر دوست دارید این حال را با غذاهای خوب، سبزینه و غذاهای سالم و افرادی که غذاهای ۱۰۰% طبیعی و سالم می خورند، این نتیجه برای شما تضمین می شود. به این آبمیوه فروشی در بارسلونا بروید و هنگام نوشیدن سبزترین نوشیدنی یک عکس سلفی بگیرید و روی اینستاگرام بگذارید و افزایش تعداد لایک ها و طرفداران خود را تماشا کنید، در حالی که بدنتان پر از آنتی اکسیدان و مواد ایمنی دفاعی است. وقتی عطش خود برای جلب توجه را سیراب کردید، دست از پز دادن برداشته و از فضا لذت ببرید. این مکان و منوی آن برای همین کار ساخته شده. دو پاسیو از بانوج های تک نفره رنگارنگ با طناب های مرتفعی که زیر پرده گیاهی است جدا شده اند. رو به کاناپه های دیواری چرخشی و دوچرخه های روبرویی با میز قرار دارند. چون در این مکان نشستن ساده معنایی ندارد. در اینجا دراز کشیدن، بالا رفتن، لم دادن، تاب خوردن یا پدال زدن بین فیبرهای طبیعی و رنگ ها، مواد سالم و پرداخت های روستایی بیشتر معنی دارد.  هرکدام وزنی حدود ۳۰۰ کیلوگرم را تحمل می کنند.


اگر موفق نشدید جایی پیدا کنید از داخل شدن به این مغازه پشیمان نشوید. به سبد صنعتی و قدیمی نزدیک شوید، نوشیدنی مورد علاقه تان را سفارش بدهید و به نزدیک ترین باشگاه یا پارک بروید. برند این فروشگاه جای اشتباه ندارد و به طور حتم چیزی در اختیار شما می گذارد که در میان جمعیت به آن افتخار کنید. طراحی معماری داخلی فروشگاه  درباره رنگ های طبیعی و متغیری است که به لطف فیبرهای رنگ شده بانوج ها و گیاهان آویزان این فضا را درخشان کرده اند.

“طراحی معماری داخلی فروشگاه Lush در منچستر”

تولیدکننده محصولات آرایشی دست ساز Lush در مرکز خرید Arndale فروشگاه جدید تاسیس کرده. طراحی معماری داخلی فروشگاه توسط تیم داخلی مجموعه انجام شده، این فروشگاه حس خوشامدگویی ساطع می کند که افراد را به طرف خود جذب می کند. شرکت طراحی داخلی Grubb مسئولیت نورپردازی این پروژه را به عهده داشته. آن ها سعی کردند تجربه ای بیافرینند که محصولات نمایشی را افزایش بدهد، با مشتری ها ارتباط برقرار کرده و روی برند Lush تاکید کند. دکوراسیون فروشگاه حاوی مضمون های صمیمی با محیط زیست است. مثل اولین پروژه زیبایی دنیا به همراه دکه مهمانی و ایستگاه مدل دادن به مو. طراحی داخلی آن از الوار چوب و کاشی سفید با رنگ های خنثی انجام شده که با گرافیک جسورانه و رنگ های تند محصولات آن در تضاد است. لامپ های LED و نقاط نورانی لایه هایی از نور تشکیل داده اند که محیطی متغیر و مقرون به صرفه در انرژی ساخته.

طراحی معماری داخلی فروشگاه

ورودی و داخل پنجره فروشگاه با نورهای رو به پایین یک راه منعطف پیدا کرده. نورهای رو به پایین، در حال گردش در فروشگاه هنری پرقدرت و قابل تنظیم ارائه می دهند. تکنولوژی LED بی نظیر ظاهر باثباتی از رنگ را تضمین می کند، میزان CRI آن ۹۸ است، یعنی اشعه نور دقیق آن تندی محصولات را به خوبی نمایش می دهد. این نور در قسمت محصولات پوستی هم استفاده شده که در انتهای فروشگاه قرار دارد، تکراری که کل طرح را منظم نگه می دارد. در فضای اصلی زاویه تیغه ۲۴ درجه تنظیم شده تا اشعه نور را به حداقل برساند و تمرکز را روی محصول حفظ می کند تا حس عمق و نوعی فضای تئاتری ایجاد کند. در بخش اصلی دمای رنگ گرمی با میزان ۲۷۰۰K رنگ الوار و کاشی ها را تکمیل می کند و فضایی متحد ایجاد می کند.

چراغ های آویز سفارشی در اطراف پیشخوان صندوق فضا را مورد توجه قرار داده، همچنین نور مناسب برای تکمیل خرید تامین می کند. در راه به سوی انتهای فروشگاه فضایی مخصوص گیاهان خانگی وجود دارد که بعدها در ساخت محصولات به کار می روند. رنگ سرد با دمای ۴۰۰۰K حس نور روز را به این نقطه می دهد. مسئول پروژه نورپردازی گفته : “نظرات و استقبال مشتری ها از این محیط عالی بوده”. محصولات مورد نیاز برای نورپردازی در مدت زمان کوتاهی تهیه شده که در موفقیت پروژه طراحی معماری داخلی فروشگاه بسیار موثر بوده.

دکوراسیون فروشگاه

 “طراحی معماری داخلی فروشگاه JOOOS در هانگزو، چین”

فروشگاه Jooos ادغامی از ۱۰۰ برند برتر در لیست فروش سالیانه دارد و از بین آن ها ۴ کلکسیون را انتخاب می کند : Mori girl, celebrity, OL و fashionable girl. این فروشگاه قصد دارد جای خالی حس پرو لباس که توسط خریدهای مدرن و آنلاین کنار گذاشته شده را پر کند. لباس، به عنوان ثمره دسترنج انسان، فقط نشانه تمدن  و تولید نیست، بلکه معنی عمیق تری از فرهنگ معنوی دارد. تاریخ سیر تکاملی لباس به نوعی تاریخ توسعه احساسی از فرهنگ انسان نیز هست. از روزی که لباس اختراع شد، انسان ها سبک زندگی، سلیقه هنری، رنگ مورد علاقه، رفتارهای فرهنگی و اعتقادات مذهبی خود را در آن ادغام کرده اند، به همین ترتیب دلالت روحی فرهنگ لباس رقم خورد. جامعه انسانی یک دوره تاریخی را در جهالت گذراندند و به طور طبیعی رشد کردند، با پوست حیوانات و پنبه و کتان تن خود را می پوشاندند. سپس دوران کامیابی نه چندان سلیقه ای بافتنی دستی فرا رسید، بعد از آن، مدرنیزه تمدن را به سرعت پیش برد. سرانجام به جهان آینده رسید که به زیبایی فردی توجه بیشتری دارد. امیدواریم هر فردی که وارد چنین فروشگاه هایی می شود چیزی بخرد، یا حداقل وارد دنیای مربوطه شود. طراح دکوراسیون فروشگاه Jooos، از المان های الهام بخش تغییرات هر دوره استفاده کرده تا تجربه خرید را برای هر دختری لذت بخش کند. این فروشگاه در طبقه همکف مرکز تجاری خیابان Xingguang در شهر هانگزو واقع شده. در ورودی اصلی آن تلویزیون چشمگیری نصب شده و همه مشتری ها می توانند از طریق اینترنت با آن در ارتباط باشند. این چشمگیرترین ویژگی مغازه پرو فروشگاه است. از طاق بزرگ ورودی اصلی که رد شوید پا به بخش Mori girl می گذارید. دیوارهای سفید شیری طرح دار و کفپوش سفید دارد. ساقه های بامبو با طناب های کنفی به هم متصل شده اند و جالباسی تشکیل داده اند. پشت قسمتی که ۲ ساقه بامبو ایجاد کرده اند آینه ای قرار گرفته. فضا روشن و تمیز است، لوازم ابتدایی و ساده استفاده شده تا سبک این دسته لباس ها در فضا پرسه بزند.

دکوراسیون فروشگاه

برای بخش Celebrity قفس های طلایی ظریفی طراحی شده و داخل و خارج قفس ها جالباسی قرار گرفته. از فاصله دور شبیه دامن حبابی پرنسسی است که محافظت می شود. پلتفرم هلالی موج دار فضا را جالب، سرزنده و زیبا کرده. هر اتاق پرو برای خودش فضای استراحت، عکس انداختن و آرایش دارد تا هر پرنسس از ورود به آن لذت ببرد.

دکوراسیون داخلی فروشگاه

بخش کلکسیون OL تشکیل شده از زمین طوسی تیره، دیوارهایی با رنگ هنری بتنی و چراغ هایی که روی ریل های قاب مانند نصب شده که فضا را مختصر و کوتاه سخت کرده اند. شومینه و روکش چوبی نازک هم طرح محیط را ملایم تر کرده. چوب لباسی ها هم جنبه کاربردی دارند و هم جنبه تزئینی، همه آن ها ترکیب بی نقصی از چندکاربردی و زیبایی هستند.

دکوراسیون مغازه پوشاک

بخش Fashionable girl تضادی از بلوک های رنگی بزرگ را نشان می دهد. این قفسه های رنگارنگ با تا زدن میله های آهنی درست شده. در این قسمت که تمرکز فردی بسیاری به چشم می خورد، با تا کردن چوب لباسی ها قبل و بعد از استفاده، آن ها را به ساختاری تبدیل کرده اند که می توان از هر ۲ طرف آن لباس آویزان کرد. موج رنگ ها و خطوط تا خورده به این محیط رنگارنگ خصوصیات پرقدرتی می دهد که وجودیت لباس های این بخش را منعکس می کند.

دکوراسیون فروشگاه پوشاک

طراح سعی کرده در طراحی معماری داخلی فروشگاه چهار سبک مختلف از لباس های زنانه را ادغام کند. فلسفه پوشاک زنان از طریق تکنیک های مختلف طراحی این چهار بخش معنای جدیدی پیدا کرده، و با فرصت های چندگانه برای نمایش آن ها، تجربه جدیدی از خرید ایجاد شده است.

“طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه Herman Miller در سنگاپور”

این مغازه با نام XTRA به سبک فروشگاه-در-فروشگاه در میدان مارینای سنگاپور واقع شده و ساختاری حجیم با ترکیب چوب و پارچه معرفی می کند که توسط معماری به نام Pan Yicheng از شرکت طراحی داخلی Produce ساخته و تکمیل شده. فضایی به وسعت ۲۰ متر طول و ۷ متر عرض را اشغال کرده و سطحی از تخته ۳لا مثل پارچه کششی آن را پوشانده، ویژگی های متقارنی دارد که از ابعاد لوگوی Herman Miller گرفته شده. سطح مینیمال آن که انسان را به یاد تجربه های فیلم مهندس ساختمان آلمانی Frei Otto می اندازد، طاق هایی دارد که ورودی ها و راه های ارتباطی با باقی فروشگاه، خیابان و کافه مجاور را پوشانده.

طراحی مغازه
دکوراسیون فروشگاه
بعد از تحقیقات گسترده در این پروژه، معمار آن توسط نوآوری ساختاری و مصالح پروژه انگیزه گرفته. این برند از تخته ۳لای قالبی استفاده کرده که نورپردازی و مبلمان مجلل را به همراه داشته اما مطالعه راحتی و ارگونومیک برای صندلی های کار باعث ایجاد مصالح ارتجاعی بافتی شده که از پشت کش می آید تا انحنایی ۲ برابر و سطحی بدون چهارچوب ایجاد کند که در تمام حالت های نشستن کاربرد دارد. برند این فروشگاه به عنوان خرده فروش مبلمان و نورپردازی در سنگاپور شناخته شده. سبک دکوراسیون داخلی آن ها انعکاس دهنده علاقه آن ها به نمایش دامنه وسیعی از محصولات این برند با ظرفیتی بالاست. درنتیجه نور و گرمای تخته ۳لا با دقت بالای هندسه و نوآوری های تکنولوژی صندلی های کار ترکیب شده. ادغام ویژگی های رسمی، ساختاری و مصالح. راه حل باید پوسته ای لطیف برای این فروشگاه-در-فروشگاه بسازد که برای میزبان خود قالب بندی شده. این کار نتیجه تلاش دوم معمار بوده. پروژه اولیه او برای چنین فروشگاهی در همین برند در سال ۲۰۱۲ اجرا شد و برنده جایزه فستیوال جهانی معماری سال ۲۰۱۲ در دسته خرده فروشی شد. اولین پروژه این معمار در این زمینه با هندسه شبکه ای که پنل های تخته ۳ لایی مثلثی متفاوتی را به هم کوک می زند ساخته شده اما در طراحی داخلی این فروشگاه پارچه و چوب تخته ۳لا را با تکنیک خیاطی به نام دارتینگ که برای مضمون سازی و نمونه سازی بیشتر مورد درخواست است شکل داده. این تکنیک در اصل برای شکل دادن پارچه روی بدن انسان استفاده می شود اما این معمار آن را در تخته ۳لا اعمال کرده. دارت ها و زوایای مربوطشان پس از بسته شدن انحنای نهایی را تعیین می کنند. برش های دایره ای برای هدایت نقاط دارت به خم کردن تخته استفاده شده.


دکور فروشگاه

در پایان این جنس یک سطح موج دار طبیعی ایجاد می کند. سخت ترین بخش این پروژه تبدیل طرح های صاف به مدل های ۳ بُعدی و بالعکس بوده. این انحنا با ترکیب آخرین تکنیک های شبیه سازی کامپیوتری و مدل سازی فیزیکی به دست آمده. خاصیت ارتجاعی تخته ۳لا نقش مهمی در شکل گیری پوسته داشته. زوایای دارت برای پذیرایی هرگونه تغییر در جنس تخته ۳لا کالیبره شده.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *