طراحی فضایی برای حیوان خانگی

طراحی فضایی برای حیوان خانگی

یک دیوار کامل در این خانه به کتابخانه توکاری اختصاص داده شده که مخصوص گربه ها طراحی شده.

زمانی که معماران شرکت BFDO مشغول بازسازی خانه ای در نیویورک بودند، متوجه شدند صاحبان خانه عاشق مطالعه و همچنین عاشق گربه هایشان هستند. پس تصمیم گرفتند در طراحی حرکتی بکنند که همزمان هردو نیاز صاحبخانه را برطرف بکند. نوعی قفسه کتاب سفارشی طراحی کردند که از اتاق نشیمن، در جلوی خانه، شروع شده و تا اتاق غذاخوری در پشت خانه ادامه پیدا می کند.

 

بعضی از قفسه های این کتابخانه به طرف بالا باز می شوند و با این کار نوعی پله پیوسته ایجاد می کنند که به گربه ها اجازه می دهد از آن ها بالا رفته و از بالکن جلوباز بالای کتابخانه، اتفاقات داخل خانه را تحت نظر داشته باشند. همچنین درب های مخصوصی در دو سر خانه تعبیه شده که به گربه ها اجازه دسترسی به اتاق های طبقه دوم خانه را می دهد.

در طراحی داخلی این خانه در تورنتو، سگ خانواده نادیده گرفته نشده

وقتی پروژه بازسازی این خانه که در تورنتو قرار دارد شروع شد، نیازهای اصلی سگ خانواده هم مورد توجه قرار گرفت.


وقتی مشتری، خلاصه طرح مورد نظرش را به شرکت طراحی اعلام کرد، در آن ذکر کرد که سگ این خانواده به یک تخت جداگانه نیاز دارد. درنتیجه این شرکت یک لانه کوچک برای او تعبیه کرد که به طرح کلی خانه خدشه وارد نمی کند.

یک جعبه از جنس تخته سه لا در وسط خانه ساخته شده که آشپزخانه، غذاخوری، ورودی و نشیمن را به هم متصل می کند. یک حفره کوچک به شکل لانه در وسط این جعبه درآورده شده که محل خواب سگ سفید و کوچک این خانواده است. رنگ سفید این لانه درمقابل رنگ جعبه چوبی، ترکیب زیبایی دارد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *