طراحی دکوراسیون محل کار در سوئیس

طراحی دکوراسیون محل کار PwC در سوئیس

آیا طراحی دکوراسیون محل کار روی سلامتی، انرژی و کارایی تاثیر دارد؟ در شرکت PWC در سوئیس جواب این سوال مثبت است. سلامت کارمندان برای این شرکت از اهداف مهم محسوب می شود و موقع طراحی داخلی دفتر شهر Basel تبدیل به اولویتی کلیدی شد. این دفتر که توسط معمار سوئیسی که برنده جایزه شده و شرکت طراحی داخلی Evolution طراحی و در جولای ۲۰۱۶ به پایان رسید، همواره سلامت کارمندان را در اولویت قرار داده. هر جنبه این اداره از فضاهای اجتماعی تا فضای گروهی، از اتاق استراحت تا اتاق کار، همگی حول محور ۴ مهره اصلی سلامتی بنا شده اند : فعالیت، استراحت، تغذیه و رفتار. نتیجه آن یکی از معدود شرکت هایی در سوئیس شده که سلامت و شادی کارمندان را از اهداف خود می داند. به اعتقاد مدیر شرکت دکوراسیون داخلی Evolution حرکت و فعالیت از ارکان اصلی انرژی و سلامت هستند.

شرکت PwC از همین موقع کلاس های یوگا و پیلاتس در اختیار کارمندان خود گذاشته پس تمرکز طراحی دکوراسیون محل کار جدید روی حمایت از حرکت و فعالیت بیشتر بود. بعد از تحقیق و مشاوره با کارمندان این شرکت، ۳ نوع شناسی کلیدی ایجاد شد. فضای تمرکز به جایی گفته می شود که کارمندان می توانند روی پروژه های خود کار کنند اما همچنان جزئی از فضای گروهی باشند. فضای ساکت به بخشی گفته می شود که هیچ تلفنی وجود ندارد، فضاهای شخصی از اتاقک گرفته تا میز ساخته شده تا فرد بتواند بدون هیچ مزاحمت یا صدایی تمرکز کند. فضای گروهی از میزهای بزرگ تیمی، تخته سفید و دیوارهایی تشکیل شده که بتوان نکات پروژه را روی آن نصب کرد. یکی از طراحان داخلی پروژه گفته : “نشستن پشت میز تمام روز خیلی کار سالمی نیست. بهتر است افراد راه بروند و حرکت کنند و در وضعیت های مختلفی کار کنند. یکی از چالش ها برای ما ایجاد فضاهای کارآمدی بود که افراد از آنجا حرکت کرده و برای انجام کار بعدی به فضای دیگری بروند.” به غیر از صندلی های ارگونومیک و میزهای قابل تنظیم ارتفاعی، هر فضایی از انواع مختلف میز و صندلی مثل کاناپه کوتاه و میز عسلی یا ۴ پایه های مرتفع مقابل میزهای مرتفع بهره مند شده.

فضاهای مختلف به نوعی طراحی شده اند که افراد بتوانند نشسته و در حالات مختلف حرکت کنند. هدف این بوده که کارمندان در ساعات کاری فعالیت بیشتری داشته باشند اما نباید به آن دستور داده شود چطور این کار را بکنند. در ادارات شلوغ که حجم کارها بسیار فشرده است، رفتار مثبت و دکوراسیون اداری نقش مهمی در ایجاد نگرش مثبت و پیشرفت سلامت ذهنی دارد. شرکت طراحی داخلی که مسئولیت این پروژه را به عهده داشت تمرکز خود را روی نیرومند کردن کارمندان گذاشت تا به آن ها کمک کند استرس خود را کنترل و انرژی خود را افزایش بدهند. این شرکت دامنه گسترده ای از فضاهای کاری در اختیار کارمندان خود می گذارد تا نسبت به روحیه و نوع کاری که دارند بهترین گزینه را انتخاب کنند، چه یک اتاقک تفکر باشد، چه کار پشت میز قهوه خوری یا دکه تلفن برای تماس گرفتن در مواقعی که نیاز به حریم شخصی دارند.

طراحی دکوراسیون محل کار

هریک از این فضاها نشانه خاص خود را دارد تا کاربرد آن مشخص شود. به طور مثال فضای کاری ساکت با رنگ سبز برقراری آرامش کرده و برای ایجاد حریم شخصی و کاهش صدا به بخش های مجزا تقسیم شده. کارگردان هنری این شرکت دکوراسیون داخلی عقیده دارد بهترین راه برای کاهش استرس افراد، قدرتمند کردن آن هاست. طراحی دکوراسیون محل کار مذکور فقط در ایجاد فضایی خلاصه می شود که افراد بتوانند کارهای مختلف خود را به بهترین نحو ممکن انجام بدهند. کاربردی ولی همچنان لطیف و ملایم است، افراد قادر هستند مکان و نحوه کار خود را انتخاب کنند. تعهد کاری هم یکی دیگر از فاکتورهای مهم در ساخت نگرش مثبت است. افراد دوست دارند به محیط کاری و شرکتی که در آن کار می کنند افتخار کنند. در دکوراسیون اداری این شرکت از رنگ و ابزار ارتباطی مثل عکس و طراحی گرافیکی استفاده شده تا اطمینان حاصل شود که این ساختمان یک نماینده انرژی بخش و ۳ بُعدی از فرهنگ، نگرش و ذهنیت شرکت PwC می باشد. اگر در شرکت شما خوابیدن یا چرت زدن سر میز کار موجب تشویق می شود، خلاف آن در شرکت PwC صدق می کند. به همین دلیل یک اتاق مخصوص استراحت کارمندان ساخته شده. با استفاده از اصول طبیعی و اشکال ارگانیک و نورپردازی ملایم و موزیک آرام، این صندلی های مخصوص ماساژ، فضایی کاملا شخصی و آرام برای استراحت ایجاد می کنند. ظاهرا این اتاق بخش مهمی از طراحی دکوراسیون محل کار PwC بوده. این شرکت می داند که کار یکسره و بدون توقف امکان پذیر نیست به همین دلیل از شرکت طراحی داخلی خود خواسته کارمندان را به استراحت و دریافت انرژی دوباره تشویق کند. ۷ تحقیق نشان داده چرت عصرگاهی به طرز حیرات انگیزی تمرکز فرد را افزایش می دهد. شاید در حال حاضر خوابیدن در محل کار به نظر عجیب بیاید، اما در آینده آن دسته افرادی که زمان مخصوصی برای استراحت خود در نظر نمی گیرند به نظر مسئولیت پذیر نخواهند آمد.

آخرین مهره کلیدی در هدف سلامت کارمندان شرکت، تغذیه و خوراک است. یک سری از تصاویر گرافیکی در محیط شرکت نصب شده تا کارمندان را تشویق به خوردن غذای مناسب کند. میان وعده های سالم، میوه و آب در این دسته قرار دارند، هر ساله کارمندان این شرکت ۲۱۰۰۰ کیلوگرم میوه مصرف می کنند. تصاویر گرافیکی در نقاط مختلف برای تشویق به استراحت و تغذیه نصب شده اند. کلید این طراحی تعداد زیادی قهوه خوری است که به عنوان محل غذاخوری اجتماعی و هم جلسات غیرمنتظره کاربرد دارد. همانطور که طراح اصلی شرکت گفته، به اشتراک گذاشتن دانش و تبادل ایده ها به این روش خلاقیت را افزایش داده و باعث ایجاد روابطی می شود که در سلامت عمومی تاثیر مثبتی دارد.

همچنین طبقه هفتم تراس پشت بامی وجود دارد که یک محل غذاخوری محبوب در نور آفتاب محسوب می شود. واضح است که سلامت کار به مواردی بیش از لوازم ارگونومیک بستگی دارد. دستورالعمل موفقیت به ترکیب نامحسوسی از برنامه ریزی، خلاقیت و انسانیت نیاز دارد، مثل تامین تنوع و گزینه انتخابی در محیط کار که اهمیت کار گروهی و فردی را درک می کند، آگاهی از نقش شبکه های غیررسمی و مورد توجه قرار دادن نیازهای فردی مثل تغذیه، استراحت و قدرتمندی. با این حساب شرکت PwC نمونه ای بی نظیر از یک محیط کار سالم است.

دکوراسیون محل کار

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *