طراحی دفتر کار

دکوراسیون داخلی دفتر کار

“پروژه طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار  توسط شرکت طراحی داخلی FutureSpace در سیدنی”

طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار یک شرکت داروسازی واقع در سیدنی به عهده شرکت  FutureSpace بوده. در دنیای مدرن، فضای کاری به چیزی بیش از پشت میز نشستن در طول روز تبدیل شده ، این شرکت طراحی داخلی نیز سیستم بخش بندی منحصر به فردی ایجاد کرد که به کارمندان شرکت داروسازی اجازه می دهد با انعطاف بیشتر در زمینه های مختلف کاری خود فعالیت کنند. با دکوراسیون داخلی این شرکت داروسازی بگونه ای است که کارمندان آزادی فعالیت در چهار بخش مختلف را دارند. هر بخش به یک زمینه کاری و تعامل اختصاص داده شده. پشت میز نشستن در تمام ساعات روز باعث ایجاد خلاقیت، سلامت یا تعامل نمی شود. اگر چه بدون داشتن زیرساخت مناسب طراحی هم نمی توان به کارمندان اجازه داد در هر نقطه ای کار کنند. در اینجاست که بخش بندی دفتر کار، کاربرد دارد.

دکوراسیون داخلی دفتر کار
طراحی دفتر کار
هر بخش، متناسب با زمینه و سبک های مختلف کاری طراحی و تجهیز شده اعم از گپ و گفت دوستانه هنگام نوشیدن قهوه، جلسات گروهی همراه با دستور کار یا کارهای فردی متمرکز. این شرکت علاوه بر بخش های نوآوری، فضاهایی تعبیه کرده که حضور در آن ها باعث آرامش می شود. آرامش مذکور با استفاده از ویژگی هایی از قبیل چوب جهت ایجاد صمیمیت، حجم زیادی از نور طبیعی، گیاهان آپارتمانی و یک آشپزخانه بزرگ خانگی به دست آمده. تازه، ملایم و شاداب بودن رنگ آمیزی وسایل و بخش های مختلف اهمیت به سزایی داشت. آن ها می بایست با برند این شرکت داروسازی جهانی همخوانی پیدا می کردند. طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار شرکت داروسازی AstraZeneca ، براساس یک سری دستورالعمل های اداری جهانی انجام شده که به نمایندگی از تجارت بومی استرالیا، ویژگی های محلی پیدا کرده.

دیزاین دفتر

طراحی داخلی شرکت
پالت رنگ سبز و آبی داخل شرکت، برای هماهنگی با فضای سبز اطراف انتخاب شده. این رنگ ها، فضای بیرونی را به داخل می آورند و مرز بین داخل و خارج ساختمان را می شکنند. کل این پالت در راستای شعار شرکت تنظیم شده : “از علم پیروی کنید”.

“طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار توسط شرکت Metaforma

فضاهای اداری معمولا خشک و رسمی هستند. تیم شرکت طراحی داخلی Metaforma از پس این چالش برآمده اند و فضایی را طراحی کرده اند که نه تنها در ساعات کاری تمرکز را افزایش می دهد، بلکه اجازه می دهد در  کاملا استراحت کنید. در این پروژه از ایده های راهبردی مثل راهکارهای آکوستیک و فردی استفاده شده.
بخش های کاری این شرکت مشخص شده هستند : بخش ورودی، محلی دلباز مخصوص مرکز پاسخگویی تلفن، اتاق های کنفرانس، اتاق های جلسه کوچک تر، اتاقک هایی مخصوص گپ و گفت و استراحت. براساس طبیعت کار این شرکت، ورودی آن با کمدهایی مخصوص لوازم شخصی کارمندان تجهیز شده. تعیین حد و مرز، به افراد حس امنیتی ناشی از جداسازی زندگی خصوصی و کاری او را می دهد.

محیط کار پر سر و صدای مرکز پاسخگویی و تمایل به ایجاد هویتی منحصر به فرد برای این فضا، نیاز به راهکارهای توسعه آکوستیک فردی را به وجود آورده. شرکت دکوراسیون داخلی Metaforma فضاهای کاری فردی را با صداگیرهای روکش شده و پنل های پوشیده شده با پارچه جذب صدا تجهیز کرده. همچنین برای افزایش رفاه و راحتی کار در فضاهای پهناور و بزرگ، دیوارهای پارتیشن مرتفعی تعبیه شده. گلدان های حاوی گل و گیاه سبز که روی برخی میزها قرار گرفته اند، جزئیاتی در دکوراسیون اداری است که به صمیمیت فضا می افزاید.اتاقک هایی مخصوص جلسات فوری تهیه شده است که نیاز به اشغال اتاق کنفرانس را از بین می برند. این اتاقک ها همچنین فضای مناسبی برای استراحت کارمندان در محیط کار می باشد. طرح اصلی آن، راهی برای شناسایی اتاق های کوچک جلسه است. اختصاص دادن یک سیاره منظومه شمسی به هریک از این اتاقک ها، سیستم نامگذاری جدیدی است که جایگزین شماره گذاری قدیمی شده.

تعداد مصالح مورد استفاده کاهش یافته و رنگ پاستل به طور مکرر استفاده شده. کل محیط توسط چوبی با رنگ گرم که یا به شکل مسطح یا بافت شیارهای چپ و راست تزئین شده، پوشیده شده است. در انتخاب مصالح، ابعاد تصویری و اقتصادی در نظر گرفته شده. طراحی دفتر کار این شرکت، پاسخی به نیازهای کارمندان معاصر است. تمرکز تیم طراحی دکوراسیون داخلی شرکت Metaforma نه تنها روی راحتی و رفاه محیط کار، بلکه روی ایجاد محیطی تفریحی و لذت بخش هم بوده. به لطف راهکارهای فردی این تیم، محیط اداری این شرکت تقریبا به جهانی کوچک تبدیل شده.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *