طراحی درب مخفی

طراحی درب مخفی

تخت تاشو یا همان تخت دیواری یک وسیله کاربردی و عالی است که به استفاده بهینه از فضا کمک می کند، اما به پای درب مخفی نمیرسد. بله، درب تاشو یا مخفی هم وجود دارد. احتمالا با کاربرد آن آشنایی دارید، طراحی درب مخفی که در ظاهر یک کتابخانه است، اما پشت آن یک اتاق پنهان وجود دارد. یک راهکار هیجان انگیز برای اینکه یک درب معمولی را به وسیله ای جالب تر تبدیل کنید، حتی اگر هیچکس دیگر نتواند درب و کتابخانه را از هم تشخیص بدهد. با هم نگاهی به خانه هایی می اندازیم که از این ایده استفاده کرده اند.


در اولین عکس، خانه ای را می بینیم که طراحی درب مخفی آن پشت چند قفسه جلوباز پنهان شده. این قفسه بین راه پله و یک کنج توکار قرار گرفته، و وقتی باز شود یک اتاق استراحت پدیدار می شود. این قفسه های کتاب در جای مناسبی نصب شده اند چون در مجاورت آن، یک کنج مطالعه قرار دارد.

طراحی درب مخفی
آپارتمان بعدی، در لندن قرار دارد و به سبک شیروانی طراحی شده. در بازسازی اخیر این آپارتمان، یک درب مخفی تعبیه شده. این درب، پشت یک کتابخانه کوچک قرار گرفته و وقتی آن را به عقب هل بدهید، یک اتاق مطالعه خواهید دید. یک راهکار هوشمندانه برای پنهان کردن دفتر کار، چون که کاربری اتاق ها کاملا از هم سوا مانده.
عکس درب مخفی
چه کسی باورش می شود که پشت یک دیوار پوشیده از قفسه کتابخانه، چیزی مخفی شده باشد؟ شاید هیچکس، و نکته مهم طراحی بعدی هم همین است. ویژگی منحصر به فرد طراحی این اتاق، شگفتی و غیرمنتظره بودن آن است. این خانه در برزیل قرار دارد و برای کسی که صاحب کلکسیون هنری شخصی است طراحی شده. این خانه نه یکی، بلکه سه درب مخفی دارد که همزمان باز شده و شما را به یک اتاق مخفی راهنمایی می کنند.

طراحی درب مخفی

عکس درب مخفی
پنهان کردن درب، پشت قفسه ای که دقیقا شبیه قفسه های های مجاورش است کار راحتی است. وقتی دیواری دارید که از قفسه های کتاب پر شده، و یکی از این قفسه ها نقش درب مخفی را ایفا می کند، هیچکس به وجود این درب شک نمی کند چون کاملا با بقیه ادغام شده. خانه ای که در زیر می بینید در فینکس قرار دارد و طراحی درب مخفی بسیار جالبی دارد.

طراحی داخلی دفتر کار که در عکس زیر می بینید، با همکاری دو شرکت انجام شده. یک محیط دنج و دوستانه است که شبیه خانه می ماند. چند اتاق استراحت راحت دارد، نیمکت های نرم و گرم برای برگزاری جلسات و همچنین یک اتاق جلسه پنهانی پشت یک درب مخفی.

ایده برای در مخفی
فضای این آپارتمانی که در اسلوواکی واقع شده، بسیار زیبا و چشمگیر است. همه چیز به نظر متناسب و عالی می آید، فقط یک اشکال وجود دارد و آن هم نداشتن اتاق خواب است. البته اتاق خواب این خانه گم نشده، یا در یک فضای چندمنظوره قرار نگرفته، اینکه نمی توانیم آن را ببینیم به این دلیل است که پشت یک درب مخفی قایم شده. اگر سمت چپ کتابخانه را با دقت نگاه کنید متوجه همه چیز می شوید.


طراحی درب مخفی

باید یک ذهن کاراگاهی و کنجکاو داشته باشید تا متوجه شوید این خانه ویتنامی، بزرگ تر از چیزی است که به نظر میرسد. اگر به کتابخانه این خانه دقت کنید می بینید که چهارچوب آن بزرگ تر از حد استاندارد است، و زیر آن فضایی تعبیه شده که به نظر غیرضروری می آید. همه این ها فقط یک معنی می تواند داشته باشد: این کتابخانه یک درب مخفی است. پشت آن یک اتاق مهمان قرار دارد که به عنوان دفتر کار هم استفاده می شود.

نمونه درب مخفی


در یک خانه بزرگ، مخفی کردن یک اتاق کار چندان سختی نیست، اما خانه های کوچک چه می شوند؟ البته همه مشکلات با کمی خلاقیت و ذکاوت حل می شود. طراحان خانه بعدی که در هلند واقع شده، تصمیم گرفتند ارتفاع ساختمان را زیاد کنند. مساحت زمین آن ۵۵ مترمربع است اما این موضوع از شگفتی های خانه چیزی کم نکرده. یکی از این شگفتی ها هم این اتاقک مخفی مخصوص مطالعه است که سر راه پله ساخته شده.

طراحی در مخفی
ساختن خانه برای خودتان شاید کار خسته کننده ای باشد اما هیجانات و جذابیت های خودش را هم دارد. خانه ای که در عکس بعدی می بینید، حاصل همکاری یک زوج معمار و طراح داخلی است که ساکنین این خانه هستند. همه مراحل ساخت آن به عهده خودشان بوده و به همین خاطر، پر از ویژگی های خاص و منحصر به فرد است. یکی از این ویژگی ها، محوطه پنهانی است که پشت درب مخفی قرار دارد.

طراحی درب مخفی


یکی دیگر از خانه هایی که به دست ساکنین خود طراحی و ساخته شده، خانه بعدی ماست که در بلژیک قرار دارد و زمین بسیار کوچکی دارد. در دکوراسیون داخلی آن از اجسام و اشکال ساده، مبلمان کلاسیک و شیک و رنگ های خنثی استفاده شده. اما در این بین شیطنتی هم از این زوج سر زده و یک اتاق مخفی پشت کتابخانه ساخته اند.


شرکت اوتز، شرکتی است که در ساخت مبلمان سفارشی و بهینه سازی آن متناسب با نیاز هر مشتری و طرح مخصوص هر فضا، سابقه و مهارت خاصی دارد. یکی از محصولات این شرکت، کتابخانه ای است که در عکس زیر می بینید. نکته جالب این کتابخانه، طراحی درب مخفی است که داخل آن قرار گرفته.


اگر می خواهید درب مخفی و اتاق پشت آن را با دقت و ظرافت به خانه اضافه کنید، باید قبل از ساخت خانه به آن فکر کرده و تصمیم گرفته باشید. البته بعضی اوقات می توانید در یک خانه آماده هم این کار را انجام بدهید. طراح خانه بعدی واقعا کارش را با مهارت انجام داده. کتابخانه ای که زیر راه پله می بینید، درواقع درب مخفی یک راهرو است که به طرف چپ خانه ادامه دارد.


طراحی درب مخفی اتاق
واضح است که طراحان این خانه هم از ایده درب مخفی استفاده کرده اند. آن ها با یک راهکار خیلی هوشمندانه، آشپزخانه را از اتاق نشیمن جدا کرده اند اما کاری کردند که ظاهر این درب کسل کننده و تکراری نباشد.

دیزاین درب مخفی

در مورد طراحی درب مخفی خانه بعدی باید بگوییم که ظاهر عادی ندارد چون روی آن با قفسه کتاب پوشیده نشده. درواقع ظاهر این درب کمی شک برانگیز است، چون یک چهارچوب دور تا دور آن را گرفته و ساختار کلی آن شبیه یک در است.

طراحی درب مخفی
پنهان کردن یک درب در دیواری که طرح هندسی دارد واقعا کار راحتی است. چون به آسانی داخل طرح دیوار جا باز می کند و به بخشی از الگو تبدیل می شود. در تصویر زیر می بینید که از قفسه هم استفاده شده اما این گزینه اختیاری است. خانه ای که در این تصویر آمده، متعلق به یک خانواده ساکن در تگزاس است.

طراحی درب مخفی

شاید وجود یک اتاق مخفی با یک درب مخفی در انباری خانه، کمی ترسناک به نظر بیاید. اما تصویر بعدی به ما نشان می دهد که یک طراحی درب مخفی خوب، همه چیز را عوض می کند. هرکسی عاشق طراحی درب مخفی عجیب و غریب، و نحوه پنهان شدن آن در دیوار می شود.

یکی دیگر از کاربردهای درب مخفی، پنهان کردن حمام مهمان یا توالت خانه است. همانطور که در تصویر مشخص است، یک درب مخفی که کاملا شبیه دیوار است حمام کوچک زیر راه پله را از نظرها پنهان کرده. ظاهر این درب به هیچ عنوان شک برانگیز نیست چون هیچ دسته یا دستگیره ای ندارد.

اگر اهل بازی های ویدئویی باشید، به محض دیدن یک دیوار مشکوک متوجه می شوید که پشت آن یک خبرهایی است. در تصاویر بعدی، دیوارهایی را می بینید که درواقع درب مخفی یک اتاق هستند. این درب ها هنگام بازسازی این خانه لندنی به آن اضافه شده.

عکسهای در مخفی


اگر تنها قفسه کتاب موجود در خانه را به یک درب مخفی تبدیل کنید، هم یک کار جالب انجام داده اید و هم تشخیص درب را غیرممکن کرده اید. حالا تصور کنید که این ایده را در کتابخانه به کار ببرید. خانه مرموز و زیبایی که در زیر می بینید، قبلا انبار کاه بوده.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *