دیزاین داخلی اتاق رختشویی

طراحی داخلی اتاق رختشویی

“هفت ایده برای طراحی داخلی اتاق رختشویی خانه شما”

طراحی داخلی اتاق رختشویی محیطی است که به راحتی نادیده گرفته می شود. هیچکس از شستن لباس ها خوشش نمی آید، به همین خاطر خیلی ها فکر می کنند صرف وقت و هزینه برای این اتاق کاری غیرضروری است. اگرچه، یک اتاق لاندری یا رختشویی تمیز و زیبا که در آن احساس راحتی و امنیت کنید، کار شستشوی لباس ها را لذتبخش می کند. ما هفت ایده برای طراحی داخلی این اتاق داریم که اگر از آن ها در خانه خود استفاده کنید، رختشویخانه ای زیبا خواهید داشت و کار شستشوی لباس ها بیشتر شبیه به سرگرمی می شود.
۱-میله مخصوص آویزان کردن لباس های خیس.
یکی از بهترین راه های صرفه جویی در مصرف انرژی، این است که لباس های خیس را روی طناب یا میله پهن کنید و اجازه دهید خشک شوند اما اگر تجهیزات مناسب این کار را نداشته باشید کارتان سخت میشود. یک میله معلق، به راحتی کار خشک کردن لباس های ظریف شما را انجام می دهد. همچنین اگر در کمدتان چوب رختی اضافی دارید، می توانید همه آن ها را در یک نقطه مشخص مثل همین میله آویزان کنید تا به راحتی پیدا کنید.


طراحی داخلی اتاق رختشویی
۲- قفسه های جلوباز برای دسترسی راحت.
کابینت و کمد وسایل کاربردی ای هستند اما هربار که دنبال وسیله ای باشید باید تک تک آن ها را باز کنید و ببندید تا آن را پیدا کنید. قفسه جلوباز باعث میشود همه وسایل در معرض دید باشند، و هر چیزی که می خواهید را همان لحظه پیدا کنید و بردارید. همچنین می توانید چیدمانی زیبا از وسایل داخل آن ها به نمایش بگذارید و تک تک اقلام داخل این اتاق را تبدیل به دکور کنید.
دکوراسیون داخلی اتاق رختشویی
۳- طراحی داخلی اتاق رختشویی با نصب ماشین لباسشویی و خشک کن.
اگر هریک از دستگاه های داخل این اتاق، اتاقک مخصوص و سفارشی خود را داشته باشد ظاهر رختشویخانه خیلی مرتب تر به نظر میرسد. نظافت هر اتاقک و تلنبار کردن و مرتب کردن لباس ها هم راحت تر میشود. با وجود این اتاقک ها دیگر هرگز جوراب یا دیگر اقلام ریز لباستان، برای همیشه پشت ماشین نمی ماند.
دیزاین داخلی اتاق رختشویی
۴- از سبد استفاده کنید.
از این ایده می توانید برای مرتب کردن وسایلتان در هر اتاقی استفاده کنید. در رختشویخانه نیاز بیشتری به سبد حس میشود چون اقلام بیشتری برای مرتب کردن در آنجا وجود دارد. یک سبد برای ابزار نظافتی، یک سبد برای حوله های تمیز، و یک سبد دیگر برای اقلام متفرقه. این تقسیم بندی اتاق را مرتب نگه داشته و کمک میکند وسیله مورد نظر را راحت تر پیدا کنید.

طراحی داخلی اتاق لاندری
۵- پالت رنگ خنثی با عناصر طبیعی.
شستن لباس ها نیازمند این است که زمان زیادی را در رختشویخانه صرف کنید. دسته بندی لباس ها، تا زدن آن ها و جابجا کردن لباس ها از یک ماشین به ماشین بعدی. پس رنگ ها و موادی که در این اتاق به کار رفته نباید بیش از حد شلوغ باشد. یک پالت رنگ خنثی و مواد طبیعی مثل چوب کمک میکند در این فضا آرامش را حس کنید، حتی اگر کلی کار بر سرتان ریخته باشد که آرامش را از شما بگیرد.
طراحی اتاق لاندری
۶- طراحی داخلی اتاق رختشویی با اختصاص فضایی از کانتر برای دسته بندی و تا زدن لباس ها.
اگر تمام تجهیزات و امکانات مورد نیاز را در این اتاق فراهم کنید، می توانید تمام مراحل کار را در همین نقطه انجام دهید. به جای اینکه این کار را به تک تک اتاق های خانه سرایت دهید و در یک اتاق دسته بندی کنید، در یک اتاق تا کنید و در یک اتاق شستشو را انجام دهید، همه این مراحل را به خود رختشویخانه محدود کنید و نگذارید کل خانه را به هم بریزد. یکی از کانترها را به دسته بندی و تا زدن لباس ها اختصاص بدهید. این کار به افراد کمک میکند لباس های خود را از دسته های مرتب شده روی کانتر بردارند.
طراحی داخلی اتاق رختشویخانه
۷- سینک عمیق برای خیساندن لباس ها.
بعضی اوقات باید لباس را مدت زمان بیشتری خیساند تا لکه های سخت آن از بین بروند. اگر یک سینک مخصوص این کار در اتاق لاندری باشد، مجبور نیستید از سینک آشپزخانه استفاده کنید. درست است که این سینک برای خیساندن لباس، ملحفه، حوله و غیره تعبیه می شود اما برای شستن حیوانات خانگی کوچک و دیگر لوازم کثیفی که نمی خواهید با سینک آشپزخانه تماس داشته باشد هم مناسب خواهد بود.
اتاق لاندری چیست؟

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *