طراحی آپارتمان به سبک معاصر

طراحی آپارتمان به سبک معاصر در تایوان

یک شرکت طراحی داخلی است در کشور تایوان پروژه های خدماتی از قبیل طراحی آپارتمان به سبک معاصر طراحی تصویری و رسانه، و مدیریت رستوران ارائه می کند.

صاحبخانه بعد از خرید آپارتمان، با مشورت این شرکت ساختمانی تصمیم گرفت نقشه ساختمان ، طراحی داخلی حمام، تجهیزات آشپزخانه و جنس کفپوش را عوض کند.

در طول پروژه تمام تلاش بر این بود که بین این دو وضعیت یک نقطه تعادل پیدا کنیم، و با طراحی آپارتمان به سبک معاصر از وضعیت فعلی نهایت استفاده را بکنیم تا مشتری را راضی نگه داریم و از بودجه به بهترین نحو استفاده کنیم.

طراحی آپارتمان به سبک معاصر

در ابتدا یک تغییر خیلی جزئی در طراحی ایجاد کردیم. اتاق خواب اصلی و فضای اضافی رختکن را با هم ترکیب کردیم، از تیغه جداکننده که دارای کمد و تجهیزات صوتی و تصویری است برای فاصله انداختن بین این دو فضا استفاده کردیم اما به نحوی که معلوم نباشد از هم جدا هستند. با استفاده از تخته چوبی نازک تزئین شده هم صفحه بالای تخت، میز توالت و ورودی حمام را باتوجه به کاربرد و وضعیت فعلی آن ها ادغام کردیم. به این صورت توانستیم مشکل  ورودی حمام و بغل تخت را حل کنیم، و بین افکت های تصویری و دیگر ویژگی ها تعادل برقرار کنیم.

سپس نوبت آشپزخانه و تجهیزات آن شد. پارتیشن مکعبی اولیه آن را خراب کردیم، کابینت را تا مرز فضای غذاخوری پیش بردیم ولی به کمک ارتفاع و تفاوت جنس آن ها را از هم جدا نگه داشتیم. درنهایت آن آشپزخانه بسته و خفه قدیمی دلباز شد اما این قابلیت را دارد که در هر زمانی بسته شود.

بودجه نجاری را تا حد ممکن کاهش دادیم. تهویه هوا، تجهیزات روشنایی و کرکره ها را به یک نقطه منتقل کردیم تا سقف تمیزتر و خلوت تر از قبل به نظر برسد. از کابینت های سیستمی زیادی استفاده کردیم تا چوب کمتری برای کمد و قفسه های دیوار به کار برود. همچنین به وسیع ترین بخش کفپوش چوبی هم دست نزدیم. فقط قسمتی از مصالح جدید را به بعضی از نقاط کفپوش اضافه کردیم و فضاهای مختلفی ایجاد کردیم. به قدری از بودجه نجاری کم کردیم که توانستیم پول باقیمانده از آن را صرف مسائل مهم تری بکنیم.بعد از همه این کارها، میزان روشنایی خانه را هم تغییر دادیم. تعداد چراغ ها و نحوه سوئیچ شدن آن هاست که حجم برقکاری/مکانیک مورد نیاز و هزینه لامپ ها را تعیین می کند. بعد از محاسبات و نظارت دقیق موفق شدیم روشنایی مورد نیاز خانه را تامین کنیم و در مصرف انرژی هم صرفه جویی کنیم. با این اصلاحات امنیت خانه بیشتر شد و نحوه صحیح نورپردازی هم فضای خانه را عوض کرد.

بودجه ذخیره شده را کجا به کار بردیم؟ از آن برای خرید مبلمان و لامپ استفاده کردیم. تجهیزات نورپردازی و مبلمان کاربردی کارخانه ای و سفارشی خریدیم. از آنجایی که این وسایل جزء اسباب اولیه خانه هستند و بیش از هر چیز دیگری استفاده می شوند، قصد داشتیم راحت ترین امکانات و بهترین تجهیزات را به مشتری ارائه بدهیم. فقط با وجود محدودیت شرایط است که طراحی نامحدود می شود. طراحی که عناصر را فقط حذف یا رها می کند، با سلیقه ای کورکورانه پیش می رود یا از منابع خود به نحو احسن استفاده نمی کند باید از خودش و از این دنیا خجالت بکشد. این روزها مشکل اکثر افراد زیبایی شناسی است که ساده ترین بخش کار محسوب می شود، پس نیازی به توضیح در این مورد نیست.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *