سبک هندی، رومی، سنتی ایران در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی منزل ، سبک‌های متفاوتی وجود دارد که هرکدام حال و هوای خاصی را به چشم می‌رساند و شما بسته به علایق و نگاه خود می‌توانید آنها را انتخاب کنید در این مقاله به سه سبک هندی، رومی و ایرانی سنتی در دکوراسیون داخلی می‌پردازیم:


سبک هندی: در این سبک، رنگ‌ها، اصلی‌ترین و مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کنند. در این سبک، تمام اکسسوری‌ها و چیدمان با رنگ معنا می‌یابند و هویت می‌گیرند. در این سبک از مجسمه‌ها و نقاشی‌ها بسیار استفاده می‌شود. در این دکوراسیون ، چیدمان‌هایی با انواع تزیینات مختلف از قبیل چهل‌تکه‌های زردوزی شده، معبدهای خانگی، مجسمه هایی چون فیل ها که تندیس ثروت هستند، پرده های شکوهمند و مجلل رنگی با بافت‌ها و آسترهای خیره‌کننده و جذاب و چیدمانی مملو از رنگ‌های زرد و قرمز که خاصه بارز و مشخصه مشهود این سبک است.

سبک هندی   سبک هندی.jpg1

سبک هندی.jpg2

سبک هندی.jpg3

سبک رومی: تزئینات در این سبک، عمده‌ترین نقش را بازی می‌کنند. سبک رومی سبکی است با طاقچه‌های نیم‌دایره، دیوارهایی که با موزاییک آذین شده است، آب‌نماهای زیبا و شکوهمندی که می‌تواند چشم را خیره و نوازش کند، استخرهای کار شده، پارچه‌های پرنقش و نگار، دیوارکوب‌های سنتی و تصاویری از گلادیاتورها به عنوان تیکه‌های برجسته در دکوراسیون منزل خودنمایی می‌کنند. در این سبک از دکوراسیون مبلمان به صورت مختصر و ساده استفاده می‌شود.

سبک رومی

سبک رومی.jpg1

سبک ایرانی سنتی: سبک سنتی ایرانی، سبکی سرشار از زیبایی، جذابیت، شکوه و ابهت است. در این سبک دقت و ظرافت، به شدت مورد توجه است. این سبک شامل ستون‌های بلند و کارشده، فرش‌های گرانقدر و ارزشمند دست‌بافت، پشتی های زردوزی شده، شمعدان‌های رنگی و سنتی، طاقچه‌های درون دیوار، گچ‌بری‌های هنرمندانه و زیبا، پنجره‌های چوبی با شیشه‌های رنگارنگ و قطعات مشبک، کوسن‌هایی با روکش مخمل و ابریشم‌گون، از ویژگی‌های بارز این سبک پرشکوه است. در این سبک، دیوارها به رنگ روشن رنگ‌آمیزی می‌شوند.

سبک ایرانی سنتی

سبک ایرانی سنتی.jpg1

  سبک ایرانی سنتی.jpg3

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *