سبک معاصر،مدرن و صنعتی در دکوراسیون داخلی

سبک‌های متفاوت، نیازمند چیدمان و انتخابی متفاوت است. سبک‌ها با توجه به نگاه و علاقه هر فردی قابل گزینش هستند. انتخاب سبک‌ها گاهی با توجه به مقیاس و ابعاد فضا نیز صورت می‌گیرد. در این مقاله، به سه سبک معاصر، مدرن و صنعتی می‌پردازیم و توضیحاتی مختصر درخصوص آن بیان می داریم :
سبک معاصر: در این سبک برای اکسسوری‌ها، کفپوش‌ها و اسباب چوبی، از چوب‌های رنگ روشنی از جنس افرا و توس استفاده می‌شود و این دو جنس چوب، کاربرد فراوانی در این سبک دارند. در این سبک خطوط و اشکال ساده، پررنگ‌ترین نقش را ایفا می‌کنند و رنگ‌های برجسته در این سبک بسیار به کار می‌روند، در این سبک، سادگی نیز به نمایش گذاشته می‌شود و از نشانه‌های آن، به کار بردن پارچه‌های طبیعی، مانند پشم، کتان و پارچه‌های نخی در دکوراسیون داخلی است. در این سبک از رنگ‌ها به صورت سایه روشن‌های ترکیبی استفاده می‌شود.

سبک مدرن: این سبک در میان مردم، پرطرفدار و پسندیده است. بیشتر افراد عصر حاضر این سبک را می‌پذیرند. با توجه به ابعاد و مقیاس خانه‌های امروزی، سبک مدرن در دکوراسیون منزل بسیار مقبول است. تزئینات در این سبک جای زیادی ندارد و از کمترین اکسسوری در این سبک استفاده می‌شود. از نشانه‌های بارز و برجسته این سبک، به کارگیری اشیاء با خطوط‌های ساده، چهارچوب‌های زاویه‌دار، الیاف طبیعی کتان و چرم و اسبابی از چوب درخت ساج است.

دکوراسیون مدرن

 دکوراسیون مدرن.jpg1
سبک صنعتی: هرچقدر دنیای امروز رو به صنعتی شدن می‌گذارد، خشک‌تر و سردتر می‌شود و افراد به دنبال فضاهای کاربردی‌تری می‌روند. این سبک طرفدار آسایش و کاربردی بودن فضا و اشیاء است. یکی از رنگ‌ها به کار رفته در این سبک که از اصلی‌ترین رنگ‌هاست، رنگ‌های دایره خنثی (سفید، سیاه، خاکستری) است. فضای این سبک بسیار خشک و سرد است. تمام اشیاء به کار رفته در این سبک، چند منظوره هستند. استفاده از عنصر فلز آلمینیوم در این سبک بسیار رایج و مرسوم است.

سبک صنعتی

 سبک صنعتی.jpg1

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *