سبک ماوریک،سوئدی و ژاپنی در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی امروزه مورد توجه بسیاری از طراحان و افراد قرار گرفته است. منزل می‌تواند آرامشی ژرف به روح ببخشد و یا استرس و تنش را به جان بنشاند. نوع دکوراسیون داخلی می‌تواند متفاوت باشد و بسته بر نوع نگاه و علایق افراد انتخاب شود. در این مقاله به توضیح سه سبک ماوریک، سوئدی و ژاپنی می‌پردازیم.

سبک ماوریک: این سبک، سبکی بدون اصول و مقررات است. در این سبک از قانون خاصی پیروی نمی‌شود و تابوی طراحی در این سبک شکسته شده است. این سبک شاخه‌ای از سبک مدرن است . در این سبک هیچ نظم خاصی وجود ندارد و رنگ‌ها کاملا اتفاقی گزینش می‌شوند و اکسسوری‌های متفاوتی در این سبک استفاده می‌شود. این سبک در دکوراسیون و طراحی داخلی بی‌نظم و بی‌قانون است.

سبک ماوریک1

سبک ماوریک

سبک سوئدی: از این سبک بیشتر در مناطق سردسیر استفاده می‌شود. این سبک به کشور سوئد تعلق دارد و بنابر شرایط و حال و هوای آنها تعبیه شده است. در مناطق سردسیر و کوهستانی که بیشتر زمان‌ها تاریک است و آفتاب کمتر خودنمایی می‌کند دکوراسیون داخلی را به‌گونه‌ای طراحی می‌کنند که بازتاب‌دهنده بیشتری از نور طبیعی باشد. در این سبک از رنگ‌های سفید و آبی جوهری استفاده می‌شود و رنگ‌های گرم، رد پایی محکم در آن دارند، رنگ‌هایی که رخوت و سستی را محو کند. در این سبک پنجره‌ها را به صورت یکسره و بزرگ می‌سازند تا نور بیشتری را از خود عبور دهند و شکوه و جلال خاصی به دکوراسیون داخلی ببخشند.

سبک سوئدی1

سبک سوئدی

سبک ژاپنی: از مشخصه‌های برجسته این سبک، سادگی است. در این سبک از کمترین اکسسوری‌ها استفاده می‌شود و اصولا محیط جمع و جور و منظم است. درهای کشویی، میزهای کوتاه، کفپوش‌های حصیری، دیوارهای خالی و چراغ‌های ساده از اکسسوری‌های بارز این سبک هستند. فضا و مساحت نیز در انتخاب سبک بسیار مهم و موثر است.

سبک ژاپنی 1  سبک ژاپنی

سبک ژاپنی.jpg2

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *