سبک شیکر،کلونیال و مدیترانه ای در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی ، سبک‌های متفاوتی وجود دارد و هرکدام از این سبک‌ها معنایی خاص دارند و رازی درون این سبک‌هاست که آنها را متفاوت و متمایز می‌کند. در این مقاله به توصیف سه سبک شیکر، کلونیال و مدیترانه‌ای می‌پردازیم و هرکدام را به طور مختصر توضیح می‌دهیم:

سبک شیکر: این سبک، پاکی، سادگی، خلوص و بی‌ریایی را دنبال می‌کند. این رنگ طرفدار رنگ‌های خنثی، مانند خاکستری، بژ و در کل، رنگ‌های مات است. در این سبک از عنصر چوب بسیار استفاده می‌شود و حتی در کف‌پوش‌های به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل نیز از رنگ‌های مات و چوب‌های تیره استفاده می‌شود. در این سبک برای انتخاب اسباب دکوراسیون مانند مبل و پرده و اکسسوری‌ها از رنگ‌های خاکستری و تلفیق‌های هماهنگ بهره می‌برند. چوب درخت گیلاس برای دکوراسیون داخلی در این سبک بهترین انتخاب است.

سبک شیکر1

سبک شیکر

سبک کلونیال: این سبک طرفدار سادگی و ایجاد فضای گسترده و دلباز است. در این نوع دکوراسیون از اکسسوری‌های دست‌ساز با چوب درختان جنگلی مانند کاج و افرا، بسیار استفاده می‌شود. در این دکوراسیون از رنگ‌های روشن بهره می‌برند.

سبک کلونیال2

سبک کلونیال1

سبک کلونیال
سبک مدیترانه‌ای:

سبک مدیترانه‌ای، سبکی بسیار زیبا، جذاب و آرامش‌بخش است. در این سبک از رنگ‌های خنثی و سرد استفاده می‌شود. رنگ آبی رنگی است که در دکوراسیون این سبک بسیار مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرد. گچ‌بری‌هایی به رنگ آبی آسمانی در این نوع دکوراسیون داخلی غوغا می‌کند. رنگ‌های آجری و سبز کبود نیز در این دکوراسیون جذابیت خاصی را به چشم می‌رساند. در این سبک از دکوراسیون و طراحی با حال و هوای دریایی، مانند عناصر تزیینی دریایی (مجسمه‌های شنی، گوش‌ماهی‌ها، صدف‌ها و…) تابلوهای پتینه‌کاری و دکوراسیون چوبی استفاده می‌شود.

سبک مدیترانه ای

سبک مدیترانه ای.jpg1
سبک مدیترانه ای.jpg2

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *