سبک انگلیسی ، باروک و رکوکو در دکوراسیون داخلی

سبک‌ها، شیوه‌هایی است که دکوراسیون داخلی بر اساس فرهنگ و رسوم خاص آن چیدمان می‌شود. در این مقاله به توضیح مختصری از سه سبک انگلسی، باروک و رکوکو می‌پردازیم:
سبک انگلیسی: سبک انگلیسی سبکی است که در خود چندین سبک را جای می‌دهد. نام این سبک‌ها از نام اشراف‌ها و ملکه‌ها اقتباس شده است. نام این سبک‌ها از افرادی چون ویلیام مری، باوهاس، شرایتون و هپلوایت گرفته شده است. از مشخصات اصلی این سبک‌ها، انتخاب مبل‌ها و صندلی‌هایی به شکل مارپیچ و حلزونی، شیاردار و اس شکل است. در این سبک‌ها در دکوراسیون داخلی از مدال‌ها، نقاشی‌های پرتره، کاغذ دیواری‌ های با عظمت و باشکوه بهره گرفته می‌شود. اکسسوری‌هایی که در این سبک به کار می‌روند بیشتر از چوب‌های درختانی چون اقاقیاست.

سبک انگلیسی

سبک انگلیسی.jpg2

سبک انگلیسی.jpg3

    سبک انگلیسی.jpg4

سبک باروک: در این سبک، کمی بی‌نظمی جذاب وجود دارد. در این سبک برای دکوراسیون مبلمان، اصولا از فرم رسمی با رنگ تیره استفاده می‌شود. در این سبک فضاها را منحنی و به رنگ نور می‌سازند. در این سبک استفاده از طرح‌های متقارن معمول است و تزئینات زیبا از مشخصه‌های بارز این سبک است. رنگ‌های صورتی و آبی در این سبک از ارزش و جلوه خاصی برخوردار است.

سبک باروک

سبک باروک.jpg1

  سبک باروک.jpg2

سبک رکوکو: سبک رکوکو شبیه سبک باروک است یعنی به گونه‌ای پیرو سبک باروک است. تفاوت سبک رکوکو با سبک باروک در این است که در سبک رکوکو از مجسمه‌های کوچک به عنوان دکوری استفاده می‌شود و همچنین آیینه‌های طرح‌دار و پرنگاره، پرده‌های پر نقش و نگار و پارچه‌های شیک و مجلل. تزئینات این سبک، سبک است. در این سبک برای دکوراسیون مبلمان بیشتر از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود.

سبک رکوکو

سبک رکوکو1

  سبک رکوکو2

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *