خاکستری ابری

سایه های خاکستری و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

سایه های خاکستری چه هستند و چگونه از آن ها در دکوراسیون منزل استفاده می شود؟

رنگ خاکستری یک رنگ خنثی کامل است که بین سیاه و سفید مطلق قرار می گیرد. تا جایی که رنگ ها پیش می روند، خاکستری رنگ بی احساسی است. این رنگ جدا، بی طرف، خنثی و گول زننده است. جدا بودن این رنگ آن را تبدیل به رنگی خنثی کرده است.در حقیقت این رنگ معروف ترین رنگ خنثی در داخل خانه است که با کرم و قهوه ای جایگزین می شود. اما گول نخورید! این رنگ واریته ها و طیف های مختلفی دارد. در زیر نگاهی به سایه های خاکستری رایج در در طراحی خانه ها میکنیم:

دیزاین خاکستری
استفاده از رنگ خاکستری در طراحی داخلی خانه به آن کمی زیبایی و شکوه می دهد بدون آن که باعث شود تا فضای خانه شکل قدیمی پیدا کند. وجود مبل با رنگ روشن تر در فضایی که به رنگ خاکستری استیل است باعث ایجاد سایه روشنی بر خلاف دیوار تیره پشت می شود.انتخاب خاکستری در فضاهای داخلی تک رنگ یکی از بهترین استراتژی های طراحی است. استفاده از واریته ها،طرح ها و کاغذهای خاکستری باعث افزایش عمق بصریو دلخواه شدن فضا می شود.
خاکستری یک رنگ کنترل شده است و به خوبی باعث ثبات رنگ های دیگر نیز می شود.خاکستری باعث مات شدن، روشن تر شدن و زنده شدن رنگ های ملایم می شود. در این عکس دیواری با رنگ مطلق و صفحه ای که دارای خاکستری مه مانند است مولفه ای عالی برای طراحی فضاهای شلوغ به شمار می آید.
خاکستری تیره:
خاکستری نه تنها رنگ با ثباتی است، همچنین دارای ثبات احساسی نیز می باشد. این بدان معنی است که نه از میزان احساس فضا می کاهد و نه به آن می افزاید. این رنگ با همکاری سایر مولفه هاباعث می شود تا اثرات احساسی بیشتری از فضای مورد نظر متصاعد شود.استفاده از خاکستری باعث میشود تا احساسی از آرامش، امنیت و آسودگی در فضا ایجاد شود.اگر به دنبال انرژی و یا هیجان در رنگ  ها هستید، باید به دنبال ترکیب خاکستری با رنگ های دیگر در فضای منزل و یا محیط کارخود باشید.

خاکستری تیره
سایه:
خاکستری به عنوان رنگی خنثی کمتر در مرکز توجه قرار می گیرد، اما نقش مرسوم و مورد اتکای خود را در پررنگ جلوه دادن سایر عناصر محیط بازی می کند. به طور مثال در عکس مورد نظر، دیوار با سایه های خاکستری و سینک های دایره ای،آینه ها و پیشخوان چوبی زبر  در چشمگیر شدن محیط نقش عالی و کاملی را بازی کرده است.

سایه
خاکستری روشن:
این رنگ همانطور که از نامش بر می آید بسیار ملایم و قابل اعتماد است،همانطور که صندلی های خاکستری روشن این احساس را در این عکس نشان می دهند.استفاده از این رنگ به همراه عناصر روشن تر باعث می شود تا شور و شوق محیط بیشتر شده و فضا بالغ تر به نظر بیاید. این حرف زمانی معنی پیدا می کند که بدانیم که از منظر روانشناسی نه سیاه و نه سفید بلکه طیف میانی این دو رنگ ترجیح داده می شود.

خاکستری موجدار:
چه راهی برای انتقال احساس رنگ ها به فضا بهتر از با هم استفاده کردن رنگ ها با استفاده از رنگی که طبیعی است، می باشد. سنگ های خاکستری موج دار روی این میز نمونه های اولیه از ترکیبی است که پیشتر گفتیم. رنگ کلاسیک این سنگ ها یکی از نشانه های هوش و خرد است و زمانی که با طبیعت جفت می شود در عمیق کردن تاثیر فضا نقش بسیار کارآمدی دارد.

خاکستری موج دار
خاکستری دودی:
این رنگ نه تیره است و نه روشن (طیف حد واسط خاکستری است.). در عکس مورد نظر صندلی با نوارهای تیره و روشن دیده می شود. این نمونه با تفکر خسته کننده،ناراحت کننده و افسرده کننده بودن رنگ خاکستری مقابله می کند.
شما می توانید با رنگ خاکستری تاثیرات خیره کننده ای ایجاد کنید، صندلی فوق نمونه ای از این مدعاست.

خاکستری دودی
خاکستری ملایم:
خاکستری روشن بسیار آرامش دهنده است و به استراحت مغز کمک بسیار می کند.اگر این رنگ در یک وسیله مخصوص استراحت در دکوراسیون منزل استفاده شود، مثل یک صندلی و یا یک مبل، خاصیت آرامش دهندگی آن دو چندان می شود و این اصلا جای تعجب ندارد.

خاکستری آبی:
این رنگ به سفید و نقره ای نزدیک تر و از سیاه فاصله بیشتری دارد و درخشان تر است.این مکعب های آبی خاکستری بیانگر گفته های ماست. اگر این مکعب ها را از فضا خارج کنیم تاثیر خود را از دست می دهند اما در چنین فضایی با وجود تنوع نور و رنگ خاکستری گرم که با آن ها تلفیق شده ،محیطی بسیار زنده و اثر گذار ایجاد شده است.

خاکستری آبی
خاکستری ذغالی
هرچه که رنگ خاکستری به کار برده شده در فضا به سیاه نزدیک تر باشد بر میزان رمز آلود بودن محیط می افزاید. نتیجتا خاکستریهای تیره مثل طیف ذغالی فضای داخلی خانه را جدی تر و دارای انعطاف پذیری کمتری می کند. این رنگ را در تضاد با طیف های روشن و در وسایل مدرن منزل به کار ببرید.

خاکستری ذغالی
خاکستری ساردینی:
این رنگ در طیف های مختلف خاکستری گرم تر است و زمانی که با یک وسیله به رنگ چوب تلفیق شود بسیار خوب عمل می کند. رنگ خاکستری ساردینی این کشو به طور مثال آن را در فضا دارای ثبات کرده است در حالی که دسته چوبی و دایره ای شکل آن به آن جلوه ای ملایم داده است. انرژی که از این وسیله به بیرون متصاعد می شود مثبت است چرا که ترکیب رنگی متوازن دارد.

خاکستری ساردینی
نقره ای:
تحقیقات نشان می دهد آدم هایی که به رنگ نقرهای علاقه دارند، شکوه وطراحی های آینده نگر  را نیز می پسندند.چه جز این دسته باشید و یا نباشید،باید بدانید که نقره ای به درخشندگی ومرکزیت فضا در خانه و یا محل کار شما می افزاید. همانطور که در عکس میبینید یک هود نقره ای به مجلل بودن فضا کمک کرده و اعتماد به نفس را در آن افزایش می دهد.

خاکستری نقره ای
خاکستری قوی:
در عکس مربوطه دایره درونی به رنگ خاکستری قوی است .با این حال این مولفه زیبا دارای طیف های متنوعی از رنگ خاکستری است. به طور کلی رنگ خاکستری انرژی متصاعد از سایر رنگ ها را کممی کند، با این حال زمانی که در ترکیب با سایر طیف های خانواده خاکستری بیاید، فضا را جذاب و با ظرافت می کند. در استفاده از طیف های مختلف خاکستری در فضایی که دارای رنگ خاکستری یکسان است شک نکنید.

خاکستری

خاکستری کوآلا:
این روزها بتن نقش مهمی در معماری داخلی بازی می کند. رنگ خاکستری کوآلایی در بتن بسیار دیده می شود. در چنین فضایی از مولفه های طلایی و سنگ مرمر به منظور افزایش جذابیت های بصری استفاده نمایید.

خاکستری کوالا
خاکستری فیلی:
کاشی های خاکستری نصب شده در فضایی با طرح های جذاب محیط را کامل و دلفریب می کند. همانطور که از نام این رنگ پیداست( فیلی) ، این رنگ به فضا نظم، ثبات و ایمنی می دهد و فضایی که در آن از چنین رنگی استفاده شده باشد چنین خصوصیاتی راخواهد داشت.

خاکستری فیلی
خاکستری نهنگی:
بیشتر طیف های خاکستری دارای ثبات هستند. خاکستری نهنگی نیز جز این دسته است. این رنگ به تنهایی برای نمایش مناسب نیست، اما در ترکیب با طیف های گوناگون رنگ های چوبی عالی به نظر می آید. همانطور که در عکس مشاهده می کنید ترکیب این رنگ با کابینت های طلایی و کرم فضای خنثی و چشمگیری را ایجاد کرده است.

خاکستری نهنگی

خاکستری سربی:
این رنگ به طور کامل صنعتی ساز است. با بعضی اشکال زمین شناسی و یا خطوط انتزاعی به این رنگ می توان این طیف ساده را به شکل یک اثر هنری درآورد.

خاکستری سربی
خاکستری ابری:
رنگ خاکستری به ندرت از ترکیب مساوی دو رنگ سیاه و سفید به دست می آید. به طور کلی این رنگ با رنگ های دیگر نیز ترکیب شده تا آن ها رافعال کرده و کیفیت رنگ های دیگر را از آن خود کند. به عنوان یک خاکستری روشن تر و سردتر، این طیف می تواند موجب آرامش در فضا شود.

خاکستری ابری
خاکستری ماسه ای:
نواارهای سبز خاکستری تیره  روی دیوار پشت این مبل به رنگ خاکستری ماسه ای هستند. به دلیل این که استفاده از طیف های گوناگون خاکستری در یک محیط کسالت آور می شود، پیشنهاد می کنیم تا این رنگ را با رنگ های دیگر ترکیب نموده و اثرات آن را ببینید. استفاده از طرحهای مشابه طرحی که در روی مبلموجود در عکس استفاده شده به فضا هویت واصالت می دهد.

خاکستری ماسه ای

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *