محوطه سازی باغ ویلا

زیباترین محوطه سازی باغ ویلا

هر فکری که در سر دارید، از بازسازی و محوطه سازی باغ ویلا تان گرفته تا طراحی صندلی دسته دار، ایده مربوط به آن را می توانید در عکس ها و مطالب زیر پیدا کنید. ما ده تا از محبوب ترین تصاویر محوطه سازی که افراد در اینترنت قرار داده اند را برای شما جمع آوری کردیم.


۱۰- رودخانه خشک
راهروی معلق این خانه واقع در دالاس، دو ساختمان را به هم متصل می کند. اما اینکه این خانه روی یک بستر نقش پل را ایفا می کند، از خصوصیات محوطه سازی باغ ویلا محسوب می شود. یک بستر رود خشک از وسط محوطه باز خانه رد می شود، وقتی خشک باشد یک جذابیت بصری است، و وقتی باران بیاید آب داخل محوطه را هدایت و جمع آوری می کند. این بستر، قابلیت عملکرد تنها را دارد اما می تواند با دیگر ابزار مدیریت آب باران هم همکاری کند. در مدل های مختلفی هم طراحی می شود.


۹- باغ مرتب با ظاهری طبیعی
این باغ طبیعی در کالرادو، ظاهری منظم دارد. پله های سنگی که برش نامنظم خورده و بته های پرپشت گل بومی که همگی نیاز کمی به آب دارند سراشیبی اطراف خانه را پر کرده اند، و انسجام و تعادلی برقرار کرده اند که بیش از حد آرایش شده نیست.

محوطه سازی باغ ویلا
۸- محوطه سازی باغ ویلا با استفاده از دیوار نشیمن مجسمه ای
آهن یکی از مصالحی است که محبوبت خود را از دست نمی دهد. قدرت این ماده در منحنی های زیبا، رنگ آتشین و مقاومت همه فصلی دیوار نشیمن مجسمه ای زیر که در کالیفرنیا قرار دارد مشخص می شود. به راحتی می توان درک کرد که چرا طراحان به جای یک نیمکت سنگی یا بتنی، از چیزی استفاده کردند که انگار یکی از آثار هنری ریچارد سِرا (مجسمه ساز آمریکایی) است.


۷- محوطه سازی باغ ویلا با استفاده از پر از گیاهان لب گلدانی
قانون اول باغچه داری گلدانی می گوید : یک گیاه تنومند و بلند با شاخه های پربار و زیبا، یک گیاه با برگ های حجیم و پرکننده، و در آخر یک گیاه پوششی لب گلدانی. در باغچه زیر، یک گیاه همه این نقش ها را ایفا می کند. ریشه های پیچکی و آویزان شبدر آمریکایی مثل یک پرده سنگین راه سنگی را جارو می کند. رنگ نقره ای اش با گلدان فلزی زنگ زده، و شکل آن با ظاهر میخی گیاه پشت سرش در تضاد است.

محوطه سازی باغ ویلا
۶- خط مرکزی
هردو سبک سنتی و مدرن به یک یا چند محور وابسته هستند. این باغ زیبا در شیکاگو به ما ثابت می کند که وقتی همه اجزا حول یک محور مرکزی ساخته می شوند، جذابیتی توصیف ناپذیر به وجود می آید. نه تنها یک راه مشخص از خانه تا باغ کشیده شده، بلکه ظاهر خود هم باغ متقارن و مرتب است.


۵- سفری در باغ
همانطور که محوطه سازی باغ ویلا زیر را می بینید می بینید، حس سفر کردن را القا می کند. راه سنگی نامنظم آن سرعت افراد را کم کرده و به آن ها اجازه می دهد از گل های بومی خشکی که در دو طرف راه کاشته شده اند لذت ببرند. آلاچیق و درختان همیشه بهارِ این پاسیوی سنگفرش، محوطه را کمی گنگ کرده اند اما خبر از مناظر و چشم اندازهای بی نظیر آن سوی باغ می دهند.

محوطه سازی باغ ویلا
۴- خانه بازی رویایی
کسی هست که عاشق زمین بازی نباشد؟ این خانه بازی در انگلستان، همه خصوصیاتی که در خانه بازی به دنبال آن ها هستیم را دارد. از جزئیات پیچیده مثل قاب پنجره ها و درب هلندی آن گرفته تا پنهان شدنش بین شاخه درختان.


۳- راه پله سنگ طبیعی
اگر می خواهید همه نگاه ها را به طرف راه باریکه باغتان بکشانید، یا کاری کنید که این راه باریکه در پسِ فضای طبیعی باغتان آشیانه کند، از تخته سنگ های طبیعی استفاده کنید. این سنگ ها حس سفر را هم القا می کنند و افراد را ناچار به توقف و استراحت بین راه می کنند. اگر از سنگ های منطقه خودتان استفاده کنید، این پله ها می توانند باغ را با باقی منطقه یکدست کنند. تخته سنگ ها و شاخه هایی که لبه های راه سنگی را مزین کرده اند، طبیعی بودن فضای باغ را تکمیل می کنند.


۲- حاشیه بندی غیرمعمول
خانه ای که در زیر می بینید، در اوریگان واقع شده و در فصل تعطیلات و موج سواری استفاده می شود. دو پوشش زمینی اصلی در حیاط پشتی این خانه دیده می شود : چمن و گرانیت خرد شده. اما طراحان به جای اینکه یک مرزبندی غیرقابل رویت انجام بدهند، حاشیه ای پهن از خرده سنگ درست کردند. با این کار روی شکل هندسی این مرزبندی و تضاد آن با شاخه پریشان گیاهان تاکیده کرده اند.


۱-نورپردازی نامحسوس
امنیت و دیده شدنِ نورپردازی فضای باز مهم است، اما مهم تر از آن ایجاد محیطی است که شما را تحریک کند در محوطه بیرونی خانه تان ساعاتی را سپری کنید. این حیاطی که می بینید متعلق به خانه ای در احمدآبادِ هند است. بخشی از نور محیط از سطح آب استخر منعکس می شود. در نورپردازی اصلی این محیط از چراغ های رو به زمین و فانوس های استراتژیکی استفاده شده.

محوطه سازی باغ ویلا

2 پاسخ ها
  1. محمد
    محمد می گوید:

    سلام
    طراحی ویلا و نما ویلا با چوب و اجرای آن در شمال قابل استفاده هست و دچار مشکل نمیشه بعد یه مدت؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *